• 9. Rocznica Katastrofy Smoleńskiej. Uroczystość w Dygowie

  W rocznicę katastrofy smoleńskiej przy  pomniku Ofiar zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej  w Dygowie odbyła się uroczystość upamiętniająca to tragiczne wydarzenie. O godzinie 8:41 dźwięk syreny przywołał chwilę , w której doszło do katastrofy rządowego samolotu z polską delegacją z prezydentem na czele lecących na uroczystości w Katyniu. Modlitwę  w intencji ofiar w Smoleńsku odczytał ks. Tadeusz Gorla. Następnie delegacje złożyły kwiaty. Obecni byli: wójt Grzegorz Starczyk, przewodniczący rady gminy Jerzy Leszczyński, radni powiatowi Robert Jaruzel i Artur Wasiewski, dyrektorka szkoły w Czerninie Jadwiga Puton, strażacy, harcerze i pracownicy urzędu gminy.

 • Obchody Dnia Niepodległości w Dygowie (foto, wideo)

  W Dygowie odbyły się gminne obchody 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości rozpoczęła Msza Św. za Ojczyznę, którą odprawił ks. dziekan Piotr Niedźwiadek. Następnie ,na Placu Wolności wciągnięto flagę państwową na maszt i zaśpiewano hymn państwowy. Delegacje złożyły kwiaty przy pomniku Pierwszych Osadników Ziemi Dygowskiej - harcerze wójt Grzegorz Starczyk ,przewodniczący rady Jerzy Leszczyński i ks. dziekan Piotr Niedźwiadek oraz wicestarosta Jacek Kuś i radni powiatowi Robert Jaruzel i Artur Wasiewski.

   Obchody tradycyjnie zakończył Bieg Niepodległości na dystansie 1918 metrów. W tym roku wyznaczony dystans można było pokonać według własnych upodobań rekreacyjnych – bieg , rower kije trekkingowe. Zapraszam do obejrzenia filmu i fotografii z obchodów rocznicowych w Dygowie.

 • Uroczystość trzeciomajowa w Dygowie ( fotoreportaż)

  Z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1971 roku , w Dygowie odbyły się uroczystości upamiętniające to historyczne wydarzenie.  W kościele parafialnym Mszę świętą odprawił ks. Tadeusz Gorla , który wygłosił kazanie ku czci Matki Bożej Królowej Polski. Szkoły i jednostki OSP z gminy Dygowo wystawiły poczty sztandarowe. Po mszy uroczystość była kontynuowana na Placu Wolności. Podczas wciągania flagi państwowej zebrani odśpiewali  hymn. Wiązanki kwiatów przy pomniku Pierwszych Osadników Ziemi Dygowskiej złożyli: harcerze , wójt Grzegorz Starczyk, przewodniczący rady gminy Jerzy Leszczyński i ks. Tadeusz Gorla oraz radni powiatowi Robert Jaruzel i Artur Wasiewski.   Przemówienie okolicznościowe wygłosił Wójt Gminy Dygowo.

 • Uroczystości 74. rocznicy zakończenia II wojny światowej

  8 maja na kołobrzeskim cmentarzu przy Pomniku Chwały odbyły się uroczystości z okazji 74. rocznicy zakończenia II wojny światowej. Zgodnie z decyzją Sejmu RP z dnia 24 kwietnia 2015 roku dzień 8 maja obchodzony jest jako Narodowy Dzień Zwycięstwa. Z tej okazji przedstawiciele władz samorządowych wraz z kombatantami i mieszkańcami Kołobrzegu uczcili pamięć ofiar II wojny światowej, składając kwiaty pod Pomnikiem Chwały. W uroczystościach Powiat Kołobrzeski reprezentowali Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski, Wicestarosta Jacek Kuś oraz Członkowie Zarządu Powiatu w Kołobrzegu Helena Rudzis-Gruchała i Mirosław Tessikowski.

  Foto: Starostwo Powiatowe

 • Uroczystości rocznicowe Tragedii Smoleńskiej w Dygowie

  Dźwięk syreny o godzinie 8.41 rozpoczął w Dygowie uroczystość 8. Rocznicy Tragedii Smoleńskiej. Przy  Pomniku ofiar zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej  , zebrali się przedstawiciele Gminy Dygowo, Rady Gminy Dygowo, szkół oraz harcerze. Modlitwę  w intencji ofiar katastrofy lotniczej w Smoleńsku odmówił ks. dziekan Piotr Niedźwiadek.