• Droga Krzyżowa internetowa

  Pandemia już drugi raz z rzędu uniemożliwiła przeżywanie Męki Pańskiej w Drodze Krzyżowej ulicami Dygowa. W tym roku rozważania Drogi Krzyżowej w parafii Dygowo mają miejsce w internecie. Animacja obrazów stacji Drogi Krzyżowej z kościoła Wniebowstąpienia Pańskiego są tłem rozważań , których autorką jest Apolonia Wąsowska, a teksty czyta Mirosława Kawęcka.

 • Droga Krzyżowa w Dygowie

  Ulicami Dygowa przeszła procesja Drogi Krzyżowej , której przewodniczył ks. dziekan Piotr Niedźwiadek w asyście służby liturgicznej , chóru i strażaków z OSP Czernin,  Dygowo i Stojkowo.  Krzyż nieśli wierni z miejscowości należących do parafii Dygowo.

 • Droga Krzyżowa w Dygowie

  W kościele parafialnym w Dygowie, wierni zgromadzili się, aby uczestniczyć w Drodze Krzyżowej. To nabożeństwo, głęboko zakorzenione w tradycji katolickiej, stanowi okazję do refleksji nad cierpieniem i ofiarą Jezusa Chrystusa dla zbawienia ludzkości. Podczas Drogi Krzyżowej, uczestnicy skupiali się na rozważaniach, które nawiązywały do słów biskupa Czesława Domina, dotyczących Bożego miłosierdzia. Te refleksje prowadziły ich przez 14 stacji, które symbolizują różne wydarzenia z męki i śmierci Jezusa. Krzyż, który jest centralnym symbolem tego nabożeństwa, był niesiony na zmianę przez mieszkańców miejscowości parafii oraz różne grupy parafialne. Dodatkowo, asystę przy krzyżu zapewnili strażacy z jednostek gminnych Ochotniczych Straży Pożarnych.

 • Ogłoszenia duszpasterskie 14.03.2021

  1.W liturgii tygodnia:

  - czwartek  -  modlitwa w intencji powołań do życia zakonnego i kapłaństwa o godz. 17.30.

  - piątek-  uroczystość św. Józefa.  W tym dniu z racji obchodzonej uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych Nabożeństwo pasyjne: Droga Krzyżowa w kościele parafialnym o godz. 17.30. W kościołach pomocniczych według tradycji ustalonych przez tutejsze wspólnoty.

  - niedziela - w okresie Wielkiego Postu nabożeństwo pasyjne Gorzkie Żalew kościele parafialnym są sprawowane o godz. 12.30, w kościołach filialnych przed Mszą św. .

  2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w dni powszednie   czerwca.

  3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone  na tacę w II niedzielę miesiąca.

  4.Polecam prasę katolicką „G N”.

  5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj  po sumie spotkanie z dziećmi i rodzicami z klas III S.P. W piątek o godz. 17.00 spotykają się ministranci i kandydaci. W przyszłą niedzielę nie będzie spotkania z rodzicami dzieci z klas II SP.

  6. PZC rozprowadza świece "Paschaliki"  na stół wielkanocny.

  7. Na balaskach jest wyłożona skarbona do której można składać ofiary z przeznaczeniem na zakup kwiatów do dekoracji Grobu Pańskiego.

  8. W najbliższą sobotę Biuro Parafialne będzie wyjątkowo czynne od godz.: 13.00 - 14.30.

   9. W przyszłą niedzielę oraz w Niedzielę Palmową, po sumie, Koło Gospodyń Wiejskich z Stojkowa  bedzie rozprowadzać palmy, dekoracje świąteczne oraz ciasto. Serdecznie w ich imieniu zapraszam na ten kiermasz.

  10.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w marcu zapraszam na Mszę św. W ostatnią niedzielę miesiąca. Zapisy w zakrystii.

  Do wieczności w minionym tygodniu odeszli śp. Helena Czapka z Bard, Sebastian Kulbicki z Czernina i Helena Dąbkowska z Dygowa. RiP.

 • Ogłoszenia duszpasterskie 21.03.2021

  1.W liturgii tygodnia:

  - czwartek  -  Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu można podjąć duchową adopcję dziecka poczętego. Również w tym dniu przypada 40 rocznica erygowania Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie. Modlitwa w intencji powołań do życia zakonnego i kapłaństwa o godz. 17.30.

  - piątek- nabożeństwo pasyjne: Droga Krzyżowa w kościele parafialnym o godz. 17.30. W kościołach pomocniczych według tradycji ustalonych przez tutejsze wspólnoty.

  - niedziela- w przyszła niedziela to Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. W trakcie każdej Mszy św. błogosławieństwo gałązek palm. Gorzkie Żalew kościele parafialnym są sprawowane o godz. 12.30, w kościołach filialnych przed Mszą św. .

  2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w dni powszednie   czerwcu i we wrześniu.

  3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone  na tacę.

  4.Polecam prasę katolicką „G N”.

  5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj nie będzie spotkania z rodzicami dzieci z klas II SP. W piątek o godz. 17.00 spotykają się ministranci i kandydaci. W sobotę o godz. 18.00 spotkanie z młodzieżą z klas pierwszych szkół średnich, a także Rodzicam tych kandydatów, którzy w tym roku w pragną przyjąć sakrament bierzmowania.

  6. PZC rozprowadza świece "Paschaliki"  na stół wielkanocny. W przyszłą niedzielę Parafialny Zespół Caritas, kwestować będzie na rzecz potrzebujących pokrycia kosztów związanych z leczeniem.

  7.Na balaskach jest wyłożona skarbona do której można składać ofiary z przeznaczeniem na zakup kwiatów do dekoracji Grobu Pańskiego.

  8. W najbliższą sobotę Biuro Parafialne będzie wyjątkowo czynne od godz.: 13.00 - 14.30.

   9. Dzisiaj po sumie oraz w Niedzielę Palmową, Koło Gospodyń Wiejskich z Stojkowa  będzie rozprowadzać palmy, dekoracje świąteczne oraz ciasto. Serdecznie w ich imieniu zapraszam na ten kiermasz.

  10.Z uwagi na zaistniałe warunki epidemiczne, Droga Krzyżowa w piątek przed niedzielą Palmową nie będzie prowadzona przez ulice naszej parafii, lecz będzie w niej można uczestniczyć przez Internet, a dokładnie przez stronę www: Gmninadygowo. pl. Zwiastun jest juz umieszczony na tej stronie. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w tym nabożeństwie pasyjnym.

  11.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w marcu zapraszam na Mszę św. W ostatnią niedzielę miesiąca. Zapisy w zakrystii.

  Do wieczności w minionym tygodniu odszedł sp. Stanisław Krzyżewski z Dygowa. Pogrzeb we wtorek o godz. 11.00 w Kołobrzegu. RiP.

 • Ogłoszenia duszpasterskie 26.03.2023

  1. W liturgii tygodnia:

  -czwartek - modlitwa w intencji powołań o godz. 17.30.

  - piątek -  Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii będzie po Mszy św odprawionej  o godz. 19.00. Na to nabożeństwo zabierzmy świece lub znicze. Plan (zobacz)

  - sobota- I Sobota miesiąca.      

  - niedziela -Niedziela Palmowa czyli Niedziela Męki Pańskiej. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. W tym dniu rozpoczynamy zapowiadane rekolekcje, które wprowadzą nas w Święta Paschalne. Te duchowe ćwiczenia potrwają do Wielkiej Środy. W Dygowie Msza św. z nauką w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę o godz. 9.00 i 18.30. Spowiedź w Wielką Środę przed Mszą św.

   W Świelubiu w Wielki Poniedziałek spotkanie o godz. 17.00 i Msza św. w Wielką Środę o godz. 16.00. W Czerninie spotkanie w Wielki Wtorek o godz. 17.00 i Msza św. w Wielką Środę o godz. 17.00.

  W Niedzielę Palmową przypada 18 rocznica przejścia do wieczności św. Jana Pawła II. Zapraszam na Apel i modlitwę różańcową o godz. 21.00 w kościele, a następnie przejdziemy pod pomnik świętego.

  2. Intencje mszalne. Są wolne  jeszcze intencje we wrześniu i październiku.

  3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza. Przy bocznym ołtarzu, do skarbony można składać ofiary z przeznaczeniem na zakup dekoracji i kwiatów do Bożego Grobu i Kaplicy adoracji, tzw." Ciemnicy".

  4.Polecam prasę katolicką „G N” .   

  5.Spotkania w tym tygodniu: w środę o godz. 18.00 spotkanie z s. Celiną dla osób, które włączyły się w peregrynację M.B. Pielgrzymującej. W przyszłą niedzielę spotkanie ze wspólnotą Ż. R. po sumie

   6. PZC dzisiaj  kwestuje  na rzecz potrzebujących w pokryciu kosztów związanych z leczeniem.

  7. Już dzisiaj zapraszam do wzięcia udziału w corocznym konkursie palm w Niedzielę Palmową. Dzisiaj SKC rozprowadza palmy. Pozyskane środki są przekazane na cele charytatywne.

  8.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w marcu  zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

  Do wieczności odszedł śp. Zdzisław Sikorski z Bard. Pogrzeb we wtorek o godz. 13.00 w kaplicy na cmentarzu.

   

 • Plan Drogi Krzyżowej

  Krzyż procesyjny będzie niesiony przez uczestników nabożeństwa w następującym porządku:

  Z kościoła do I stacji - Bractwo Szkaplerzne NMP,

  Od stacji I do stacji II - mieszkańcy Gąskowa i Kol. Gąskowo

  Od stacji II do stacji III - mieszkańcy Stojkowa i Kol. Stojkowo,

  Od stacji III do stacji IV - mieszkańcy Stramniczki,

  Od stacji IV do stacji V - mieszkańcy Czernina i Kol. Czernin,

  Od stacji V do stacji VI - mieszkańcy Pustar,

  Od stacji VI do stacji VII - mieszkańcy Dębogardu,

  Od stacji VII do stacji VIII - mieszkańcy Świelubia,

  Od stacji VIII do stacji IX - mieszkańcy Bard,

  Od stacji IX do stacji X - mieszkańcy Miechęcina i Pyszki,

  Od stacji X do stacji XI - mieszkańcy Dygowa,

  Od stacji XI do stacji XII - wspólnota Żywego Różańca,

  Od stacji XII do stacji XIII - wspólnota PZC,

  Od stacji XIII do stacji XIV - młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania,

  Od stacji XIV do kościoła - rodzice dzieci, które w tym roku mają przystąpić do sak. pokuty i komunii św.

  W kościele zakończymy procesję Drogi Krzyżowej.

 • Plan Drogi Krzyżowej w Dygowie

   Plan Drogi Krzyżowej w Dygowie 31 marca 2023 r. o godz. 19.00. Krzyż procesyjny będzie niesiony przez uczestników nabożeństwa w następującym porządku:

  Z kościoła do I stacji - Bractwo Szkaplerzne NMP,

  Od stacji I do stacji II - mieszkańcy Gąskowa i Kol. Gąskowo,

  Od stacji II do stacji III - mieszkańcy Stojkowa i Kol. Stojkowo,

  Od stacji III do stacji IV - mieszkańcy Stramniczki,

  Od stacji IV do stacji V - mieszkańcy Czernina i Kol. Czernin,

  Od stacji V do stacji VI - mieszkańcy Pustar,

  Od stacji VI do stacji VII - mieszkańcy Dębogardu,

  Od stacji VII do stacji VIII - mieszkańcy Świelubia,

  Od stacji VIII do stacji IX - mieszkańcy Bard,

  Od stacji IX do stacji X - mieszkańcy Miechęcina i Pyszki,

  Od stacji X do stacji XI - mieszkańcy Dygowa,

  Od stacji XI do stacji XII - wspólnota Żywego Różańca,

  Od stacji XII do stacji XIII - wspólnota PZC,

  Od stacji XIII do stacji XIV - młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania,

  Od stacji XIV do kościoła - rodzice dzieci, które w tym roku mają przystąpić do sak. pokuty i komunii św.

  W kościele zakończymy procesję Drogi Krzyżowej.

 • Procesja Drogi Krzyżowej w Dygowie

  W piątek 12 kwietnia o godzinie 19.00 w kościele parafialnym rozpoczęło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Krzyż ulicami Dygowa, jak co roku nieśli parafianie z poszczególnych miejscowości oraz grupy parafialne. Asystę zapewnili strażacy z OSP Czernin, Dygowo i Stojkowo. Drodze krzyżowej przewodniczył proboszcz ks. Piotr Niedźwiadek. W nabożeństwie uczestniczył również ks. Tadeusz Gorla.

 • Procesja Drogi Krzyżowej w Dygowie

  Po dwóch latach przerwy  spowodowanej pandemią ulicami Dygowa przeszła procesja Drogi Krzyżowej. Wierni parafii modlili się przy kolejnych stacjach męczeńskiej drogi Chrystusa na Golgotę. Tradycyjnie krzyż w asyście strażaków z OSP Czernin ,Dygowo i Stojkowo nieśli przedstawiciele wszystkich miejscowości wchodzących w skład parafii Dygowo. Procesję prowadzili ks. dziekan Piotr Niedźwiadek oraz ks. Tadeusz Gorla.

   

 • Ulicami Dygowa przeszła procesja Drogi Krzyżowej

  Po dwóch latach przerwy  spowodowanej pandemią ulicami Dygowa przeszła procesja Drogi Krzyżowej. Fotogaleria dostępna TUTAJ.

   

 • Zaproszenie do udziału w internetowej Drodze Krzyżowej

  W piątek 26 marca od godziny 20.00 dostępna będzie na kanale YouTube GminaDygowo.pl ,Droga Krzyżowa internetowa. Rozważaniom, które napisała Apolonia Wąsowska towarzyszyć będzie animacja obrazów czternastu stacji z kościoła Wniebowstąpienia Pańskiego w Dygowie. Zaproszenie do udziału w przeżywaniu Męki Pańskiej wystosował Proboszcz Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Dygowie, ks. Piotr Niedźwiadek.