facebook_page_plugin
Najnowsze:

16

Gru
Ogłoszenia duszpasterskie 16.12.2018
1. III Niedziela Adwentu. W opłatki na stół wigilijny można zaopatrzyć się u. p. Jana organisty.  Do  soboty włącznie  o godz. 18.00 sprawowane są jeszcze  Msze św. "Roraty".
- poniedziałek -
- wtorek -
- czwartek- przed Mszą św. wieczorną modlitwa w intencji powołanych do służby w Kościele. - piątek -
2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w   marca 2019.
3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. Dziękuję PZC za przekazaną kwotę  na rzecz parafii z kiermaszu świątecznego w wysokości 940 zł. W tym tygodniu pracowania konserwatorka z Torunia potwierdziła zwrot odnowionego obrazu. Również w tym tygodniu też ma być przeprowadzona modernizacja oświetlenia prezbiterium kościoła parafialnego.
4.Polecam prasę katolicką: „G N”.
5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj na  sumie  spotkanie z rodzicami klas II SP.  W czwartek o godz. 18.00 spotkanie chóru parafialnego. W sobotę o godz. 9.00 zbiórka dla kandydatów i ministrantów.
6.  W piątek o godz. 19.00, w salce na probostwie,  spotkanie dla osób które chcą pojechać na wycieczkę do Lwowa.
7.  W przyszłą niedzielę PZC kwestuje na rzecz potrzebujących środków związanych z leczeniem. Do środy trwa akcja: "Pusta choinka" .
8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w grudniu zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.
9. W minionym tygodniu zmarł śp. Bartłomiej Ciecieląg oraz Piotr Kasprzyk, którego pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 14.00 w kaplicy . RiP.

09

Gru
Opłatki 2018 _ Dygowo
Poniedziałek: 10.12 .  – ul. Kolejowa, Słoneczna, Wesoła, Bukowa, Świerkowa, Zielona, Wiosenna, Miodowa, Brzozowa, godz. 17.00.
 
Wtorek: 11.12.  - ul. Ogrodowa, Główna,  godz. 17.00.

Czwartek: 13.12. - ul. Łukowa, Diamentowa , godz. 17.00.
 
Piątek: 14.12. - ul. Barcińska, Krótka , godz. 17.00.
 
Sobota: 15.12. - ul. Kołobrzeska, Pl. Wolności, godz. 15.00.

09

Gru
Ogłoszenia duszpasterskie 09.12.2018
1. II Niedziela Adwentu. Jak co roku, p. Jan nasz organista, zanosi poświęcone opłatki do chrześcijańskich domów.  Plan jest na stronie internetowej. Od poniedziałku do soboty o godz. 18.00 sprawowane są Msze św. "Roraty". Jak co roku zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. Proszę zabrać ze sobą lampiony.
- poniedziałek -
- wtorek -
- czwartek- przed Mszą św. wieczorną modlitwa w intencji powołanych do służby w Kościele. Msza św. wieczorna zostanie odprawiona jako wotywna do Ducha Świętego, w związku z trwającym synodem diecezjalnym. Zapraszam szczególnie członków PZS i parafian. Po Mszy św. spotkanie dla PZS i chętnych, którzy chcą wziąć udział w trwającym synodzie.
- piątek- wsp. św. Jana od Krzyża,,
2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w   marca 2019.
3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę.
4.Polecam prasę katolicką: „G N”.
5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj na  sumie  poświęcenie i nałożenie dzieciom poświęconych medalików, a po mszy spotkanie z rodzicami klas III SP.  W czwartek o godz. 18.00 spotkanie chóru parafialnego. Piątek o godz. 19.00 nauka przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych w salce na probostwie.. W niedzielę  po mszy o godz. 12.30 spotkanie z rodzicami klas II SP.
6.  Dzisiaj po sumie rozpocznie się na placu kiermasz świąteczny, a zakończy się ok. 16.30. Szczególnie mile są widziane dzieci dla których organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek.
7. Wspólnota WSD dziękuję za ofiary zebrane na jej rzecz do puszki przed kościołem w listopadzie. Zebrano kwotę w wysokości: 1045,56.
8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w grudniu zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.
9. W minionym tygodniu zmarł śp. Józef Fioł z Dygowa. RiP.

02

Gru
Rozpoczął się Adwent
W dzisiejszą niedzielę  rozpoczął się Adwent - czas oczekiwania na Boże Narodzenie i kolejne przyjście Chrystusa. W parafii Dygowo to pierwszy dzień rekolekcji adwentowych. W kościele parafialnym w Dygowie Mszę świętą o 12.30 koncelebrowali ks. proboszcz Piotr Niedźwiadek i rekolekcjonista ks. Adam Falewicz. Rekolekcje potrwają w parafii do wtorku włącznie.  Ks. Adam

02

Gru
Plan rekolekcji adwentowych 2018
Niedziela - 02. 12. 2018
Dygowo -  8.00 Msza św. z nauką
Czernin - 9.30 Msza św. z nauką
Świelubie - 11.00 Msza św. z nauką
Dygowo - 12.30 Msza św. z nauką
 
Poniedziałek - 03. 12. 18
Świelubie - 16.30  Spowiedź , Msza św. roratnia z nauką i zakończenie rekolekcji.
Dygowo - 18.00 Roraty - Msza św. z nauką.
 
Wtorek - 04.12.18
Czernin -  16.30 Spowiedź , Msza św. roratnia  z nauką i zakończenie rekolekcji.
Dygowo - 17.30  Spowiedź  św. 18.00 - Roraty - Msza św. z nauką i zakończenie rekolekcji

02

Gru
Opłatki 2018
Niedziela: 02.12.18: Czernin, Kol. Czernin, Stramniczka. Godz.15.00

Poniedziałek: 03.12 .  – Bardy, godz. 16.00.

Wtorek: 04.12.  - Świelubie,  godz. 16.00.

Środa: 05.12. - Dębogard. Miechęcin, Pyszka, Lisia Góra, godz. 16.00.

Czwartek: 06.12. - Pustary , godz. 16.00.

Piątek: 07.12. - Stojkowo, Kol. Stojkowo , godz. 16.00.

Sobota: 08.12. - Gąskowo, Kol. Gąskowo. Godz. 15.00

 

02

Gru
Ogłoszenia duszpasterskie 02.12.2018
1. I Niedziela Adwentu. Rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które mają nas wprowadzić w czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Rekolekcje poprowadzi ks. Adam Falewicz z Lublina. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 8.00 zostały  poświęcone opłatki na stół wigilijny. Jak co roku, p. Jan nasz organista, te opłatki zaniesie do chrześcijańskich domów. W dniu dzisiejszym odwiedzi parafian z Czernina, Kol. Czernin i Stramniczki od godz. 15.00. Plan na pozostałe dni... . Plan jest też na stronie internetowej. Od poniedziałku do soboty o godz. 18.00 sprawowane są Msze św. "Roraty". Jak co roku zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. Proszę zabrać ze sobą lampiony.
- poniedziałek - wsp. św. Franciszka Ksawerego,
- wtorek - wsp. św. Barbary,
- czwartek- przed Mszą św. wieczorną modlitwa w intencji powołanych do służby w Kościele. Jest to I Czwartek miesiąca, wsp. św. Mikołaja, biskupa,
- piątek- I Piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Spowiedź od 16.30, wsp. św. Ambrożego, bp i d. K- ła,
- sobota -uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w   marca 2019.
3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. W przyszłą niedzielę przypada II niedziela w miesiącu.
4.Polecam prasę katolicką: „G N”.
5.Spotkania w tym tygodniu:  Dzisiaj ze wspólnotą Ż. R. W środę po mszy wieczornej spotkanie Kręgu biblijnego. W czwartek o godz. 18.00 spotkanie chóru parafialnego. W niedzielę na  sumie  poświęcenie i nałożenie dzieciom poświęconych medalików, a po mszy spotkanie z rodzicami klas III SP.
6.  W przyszłą niedzielę po sumie rozpocznie się na placu kiermasz świąteczny. Proszę o upieczenie do kawy lub herbaty ciasta. Można je składać w sobotę w salce na probostwie lub przynieść na stoisko Caritas w niedzielę. Kiermasz zakończy się ok 16.30. Szczególnie mile są widziane dzieci dla których organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek.
7. Dzisiaj  PZC  rozprowadza świece na stół wigilijny. Małe świece są w cenie 8 zł., a duże w kwocie 20 zł.
8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w grudniu zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.

25

Lis
Ogłoszenia duszpasterskie 25.11.2018
1. Dzisiaj przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W trakcie sumy wystawienie NS i litania do Serca Pana Jezusa oraz dokonamy aktu  zawierzenia Sercu Zbawiciela.
- czwartek- przed Mszą św. wieczorną modlitwa w intencji powołanych do służby w Kościele.
- piątek- święto św. Andrzeja Apostoła,
- sobota - I Sobota miesiąca, oddajemy cześć N. Sercu NMP.
- niedziela- I Niedziela Adwentu. Rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które mają nas wprowadzić w czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Rekolekcje poprowadzi ks. Adam Falewicz z Lublina. W tym dniu na Mszy św. o godz. 8.00 zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Jak co roku, p. Jan nasz organista, te opłatki zaniesie do naszych domów. W przyszłą niedzielę odwiedzi parafian z Czernina, Kol. Czernin i Stramniczki, od godz. 15.00.
2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w   marca 2019.
3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę.
4.Polecam prasę katolicką: „G N”.
5.Spotkania w tym tygodniu: W środę po mszy wieczornej spotkanie Kręgu biblijnego. W czwartek o godz. 18.00 spotkanie chóru parafialnego. W niedzielę po sumie spotkanie dla wspólnoty Ż.R.
6.  Trwają  nabożeństwa wypominkowe, które są  sprawowane o godz. 17.45. Plan umieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej.
7. Pielgrzymka do Lwowa... .
8. Dzisiaj  PZC kwestuje na rzecz potrzebujących wsparcie w zakresie pokrycia kosztów ponoszonych z leczeniem. Od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane świece na stół wigilijny.
9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w grudniu zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.
10. W minionym tygodniu zmarł śp. Tadeusz Sadowski z Bard. Pogrzeb w poniedziałek. Msza św. pogrzebowa o godz. 12.00 w kościele. RiP.

18

Lis
Ogłoszenia duszpasterskie 18.11.2018
1.W liturgii tygodnia: witamy w naszej wspólnocie kleryka Marka z WSD w Koszalinie. Po mszy będzie okazja do złożenia daru serca na rzecz tej uczelni przy wyjściu z kościoła.
- wtorek- wsp św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera,
- środa - wsp. Ofiarowania NMP,
- czwartek- przed Mszą św. wieczorną modlitwa w intencji powołanych do służby w Kościele. Wsp. św. Cecylii, dz., m.,
- sobota - wsp. św. męczenników Andrzeja  Dunc-Lac i towarzyszy,
- niedziela- Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W trakcie sumy wystawienie NS i litania do NS Pana Jezusa oraz akt zawierzenia Sercu Zbawiciela. Po tej niedzieli rozpoczniemy już czas Adwentu, który rozpoczniemy rekolekcjami adwentowymi. Plan rekolekcji zostanie podany w przyszłą niedzielę.
2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w   marca 2019.
3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę.
4.Polecam prasę katolicką: „G N”.
5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj na sumie poświęcenie książeczek dla dzieci z klas III SP, a po Mszy św.  połączone  spotkaniem z rodzicami dzieci klas II i III. W środę po mszy wieczornej spotkanie z animatorami katechezy parafialnej. W czwartek o godz. 18.00 spotkanie chóru parafialnego, W sobotę o godz. 9.00 zbiórki dla kandydatów i ministrantów.
6.  Trwają  nabożeństwa wypominkowe, które są  sprawowane o godz. 17.45. Plan umieszczony jest w gablocie i na stronie internetowej.
7. Pielgrzymka do Lwowa - więcej
8. W przyszłą niedzielę PZC kwestuje na rzecz potrzebujących wsparcie w zakresie pokrycia kosztów ponoszonych z leczeniem.
9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w listopadzie zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.
 

12

Lis
Poświęcenie figury Matki Bożej Narodu Polskiego
11 listopada ,w czasie Mszy św. ks. proboszcz Piotr Niedźwiadek i ks. emeryt Tadeusz  Gorla poświęcili figurę Matki Bożej Narodu Polskiego ufundowaną przez wiernych z okazji setnego  jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości.
Autor zdjęć Marek Kawęcki

Podkategorie

Parafia Dygowo

.

 

Parafia należy do dekanatu Gościno .W skład parafii wchodzi kościół parafialny  Wniebowstąpienia Pańskiego  , kościół filialny

w Czerninie Wniebowzięcia NMP i kościł filialny

w Świelubiu św.Jana Ap. i E.

Proboszczem parafii , od 19.09.2009 roku jest
ks. dziekan Piotr Niedźwiadek
1. stycznia 2016 r. mianowany został
dziekanem Dekanatu Gościno


Nabożeństwa w dni powszednie: Dygowo 18:00

( w styczniu , lipcu i sierpniu 8:30 )

Nabożeństwa w niedziele i święta: Dygowo 8:00 i 12:30 , Czernin 9:30 , Świelubie 11:00

 

Adres parafii:

78-113 Dygowo , ul. Wolności 4 

tel. 94 354 91 75

Biuro Parafialne
czynne środa, sobota 15:00 - 16:30

 

Nr konta bankowego parafii

19 8562 0007 0040 0031 2000 0010

Strona Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej
 

 
Caritas Dygowo


Rada Parafialna

OgłoszenieOgłoszenia

 

Gmina Dygowo: portal użyteczny: www.gminadygowo.pl