II Rodzinne Kolędowanie w Dygowie

Kościół katolicki obchodzi w dniu dzisiejszym uroczystość Objawienia Pańskiego, w tradycji utrwaloną jako Trzech Króli. W tym dniu w kościołach poświęca się kadzidło, kredę i wodę. Wonny dym kadzidła symbolizuje naszą modlitwę ,która unosi się do Pana. Kredą piszemy na drzwiach litery K+M+B, które mają oznaczać imiona Mędrców lub też mogą być pierwszymi literami łacińskiego zdania: (Niech) Chrystus mieszkanie błogosławi - po łacinie: "Christus mansionem benedicat". W wielu miastach w Polsce przemaszerowały Orszaki Trzech Króli, natomiast w kościele parafialnym w Dygowie pierwszoklasiści wystawili jasełka i odbyło się II Rodzinne Kolędowanie.  Relacja foto i wideo dostępna jest w zakładce Parafii Dygowo.