Super skok Gminy Dygowo w rankingu zamożności polskich samorządów

Pismo Samorządu Terytorialnego Wspólnota  opublikowało ranking zamożności polskich samorządów za rok 2017. Rankingi Wspólnoty opracowane są na podstawie obiektywnych danych z GUS. W rankingu klasyfikowane są województwa i miasta wojewódzkie, miasta na prawach powiatu, powiaty, miasta powiatowe, miasta inne i gminy wiejskie. Gmina Dygowo zajmuje w tym rankingu wysokie 55 miejsce. Dochód gminy per capita (dochód na głowę jest sumą dochodu podzieloną przez wielkość populacji) w 2017 roku wyniósł 4469,14 złotych. Jest to super skok w stosunku do ubiegłych lat. W 2016 roku Gmina Dygowo klasyfikowana była na 291 miejscu , a w 2015 roku na miejscu 256. Poniżej wyciąg z raportu. Cztery pierwsze miejsca ,Gmina Dygowo oraz link do szczegółowego raportu Wspólnoty.

Ranking Wspólnoty za 2017 rok

Źródło: Pismo Samorządu Terytorialnego Wspólnota