Image

 

 

Gmina Dygowo swietowała233. Rocznicę uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja oraz Dzień Pierwszych Osadników Ziemi Dygowskiej. Uroczystości rozpoczęły się we Wrzosowie, gdzie na terenie przykościelnym przy tablicy pamiątkowej poświęconej Pierwszym Osadnikom złożono wiązanki kwiatów. Następnie w kościele parafialnym w Dygowie odprawiona została Msza święta , którą koncelebrowali , ks. dziekan Piotr Niedźwiadek i proboszcz parafii Wrzosowo ks. Grzegorz Jagodziński. Po mszy poczty sztandarowe gminnych jednostek OSP , szkół oraz mieszkańcy przeszli na Plac Wolności gdzie wciągnięto na maszt flagę państwową i zaśpiewano hymn. Następnie delegacje samorządu gminnego ,parafii, stowarzyszenia Pamięć i Tożsamość Gminy Dygowo, stowarzyszenia Senior , zarządu gminnego OSP i szkoły we Wrzosowie złożyły wiązanki kwiatów przy pomniku Pierwszych Osadników Ziemi Dygowskiej.  Delegacje złożyły również kwiaty przy tablicy pamiątkowej na skwerze przy ulicy Kołobrzeskiej poświęconej Osadnikom II Wojny Światowej. Po zakończeniu oficjalnych uroczystości strażacy z OSP Wrzosowo serwowali na Placu Wolności grochówkę z kuchni polowej.

Budynek Użyteczności Publicznej w Dygowie

Samorządowa instytucja kultury - Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Dygowie rozpoczęła działalność 01.01.2023 r.

Dyrektor GOKiB w Dygowie -Katarzyna Iwanejko

27.02.2023 r. otwarte zostały 3 oddziały przedszkolne

04.03.2023 r. uroczyste otwarcie GOKiB w Dygowie

20.03.2023 r. otwarta została restauracja

30.05.2023 r. otwarta została siłownia

STRONA GOKiB w Dygowie