Przetarg na budowę placu pokoleń i remizy w Dygowie. Wójt: „zostaliśmy sprowadzeni na ziemię” (PODCAST)

Przetarg na budowę placu pokoleń i remizy w Dygowie. Wójt: „zostaliśmy sprowadzeni na ziemię” (PODCAST)

10 sierpnia otwarte zostały oferty przetargu publicznego na budowę tzw. placu pokoleń i remizy OSP w Dygowie. Wpłynęła tylko jedna oferta i to znacznie przewyższająca kwotę , którą przeznaczyła na to zadanie Gmina Dygowo. Wójt Gminy Dygowo, Grzegorz Starczyk ,odnosząc się do zaistniałej sytuacji powiedział między innymi: Wyniki postepowań przetargowych jasno nam sygnalizują, że z naszego punktu widzenia nie dzieje się dobrze na rynku zamówień publicznych  dlatego że kwoty które jeszcze niedawno   wydawały się kwotami bezpiecznymi czy też takimi gdzie  nie było absolutnie  żadnego ryzyka , żadnego niebezpieczeństwa ,że daną inwestycję nie uda się zrobić  dzisiaj brutalnie zostaliśmy sprowadzeni na ziemię i dzisiaj jest już bardzo duże ryzyko ,że część z inwestycji ,które zostały zaplanowane być może nie będzie zrealizowana.

W podcaście poniżej Wójt Gminy Dygowo omówił najbliższe plany inwestycyjne związane z wymienioną już wyżej budową placu pokoleń i remizy , budową sali gimnastycznej w Czerninie oraz przedstawił sytuację związaną z realizowanymi inwestycjami tj. budową domu kultury i  budowy inkubatora przedsiębiorczości.


Drukuj