Od czasu wprowadzenia relikwii Świętego Floriana do kościoła parafialnego pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Dygowie minął rok (zobacz). Odtąd, każde ważne  wydarzenie z udziałem strażaków ochotników w gminie Dygowo jest teraz celebrowane z relikwiami Świętego Floriana.

W dniu 5 maja 2024 roku, z okazji Dnia Strażaka, odbyła się uroczystość ku czci Świętego Floriana w Dygowie. Zastępy jednostek OSP oraz MDP z Czernina, Dygowa, Stojkowa, Piotrowic i Wrzosowa na czele z pocztami sztandarowymi wzięły udział w Mszy świętej, którą odprawił kapelan Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Powiatu Kołobrzeg, ksiądz dziekan Piotr Niedźwiadek. Oprawę muzyczną mszy zapewnił chór Ochotniczej Straży Pożarnej z Dygowa.

Po mszy przemaszerowano na plac przy strażnicy, gdzie została wciągnięta na maszt flaga Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, po czym rozpoczął się festyn Floriański. To wydarzenie stanowiło nie tylko okazję do wspólnego świętowania, ale także do podtrzymywania tradycji i wzmacniania więzi społeczności strażackiej.