70 lat OSP Stojkowo

W dniu 9 lipca 2016 roku Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Stojkowie zorganizował uroczystość z okazji 70-lecia powstania jednostki. Jubileusz rozpoczęto od odśpiewania Hymnu państwowego oraz przywitania zaproszonych gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Stojkowie druh Marcin Górniak podziękował członkom honorowym jednostki, za wieloletnie wsparcie oraz zaangażowanie na rzecz stowarzyszenia, akcentując- Pozostawiliście nam coś więcej niż tylko mury tej remizy, pozostawiliście nam podstawy bycia dobrym człowiekiem, poświęcającym się dla dobra ogółu. Po zakończonej przemowie, nastąpiło uroczyste ślubowanie nowo powołanych członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz seniorów. Wręczono również odznaki za wysługę lat, listy pochwalne oraz medale „Strażak wzorowy” druhom Adamowi Jaroszowi, Piotrowi Budzińskiemu oraz Karolinie Masierak. Ogłoszono rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, przekazując uczestnikom nagrody ufundowane przez Mariusza oraz Martę Kałużę. Pierwsze miejsce zajęła Judyta Zawadzka oraz Oliwia Iwanicka. Ponadto, w strażnicy podziwiać można było przygotowane specjalnie na tę okazję kroniki pamiątkowe, liczne zdjęcia z przeszłości oraz ciekawostki dotyczące Ochotniczej Straży Pożarnej w Stojkowie. Całość uroczystości zakończyły przemówienia Komendanta Powiatowego PSP w Kołobrzegu bryg. Krzysztofa Makowskiego oraz Prezesa Powiatowego ZOSP RP druha Jerzego Bartnika.