Ogłoszenia duszpasterskie 13.10.2019

Ogłoszenia duszpasterskie 13.10.2019

1. W kalendarzu liturgicznym:

- nabożeństwa różańcowe w dni powszednie w  kościele parafialnym o godz. 17.30 w kościołach pomocniczych według ustalonej już  tradycji.

- wtorek  - wsp.  św. Teresy od Jezusa,

- środa - wsp. św. Jadwigi Śląskiej,

- czwartek  - wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego,

- piątek - święto św. Łukasza Ewangelisty,

- niedziela - Niedziela Misyjna i rozpoczynamy Tydzień Misyjny.

2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w  grudniu 2019.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę w II  niedzielę miesiąca.

4.Polecam prasę katolicką: „G N”.

5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie spotkanie z rodzicami klas III. W czwartek próba chóru o godz. 18.00.  Po mszy spotkanie z wszystkimi członkami Parafialnego Zespołu Synodalnego, w piątek zbiórka dla ministrantów o godz. 17.00.W niedzielę po sumie spotkanie z rodzicami dzieci klas II SP.

6. Dzisiaj obchodzimy  XIX Dzień Papieski. Głównym jego nurtem jest propagowanie nauczania św. Jana Pawła II. Dzięki zaś hojności okazanej w trakcie zbiórek przed kościołami, Fundacja może prowadzić swoją działalność stypendialną wśród młodzieży, pochodzącej z niezamożnych rodzin. Dzisiaj również, jak co roku, Parafialny Zespół Caritas przygotował tradycyjne już "papieskie kremówki", z których dochód jest przekazywany na cele charytatywne.

7. Od przyszłej niedzieli, PZC przy udziale dzieci z SKC,  poprowadzi akcję charytatywną przed kościołem i na cmentarzu: "Zapałka nie ogrzeje".

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w październiku zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.


Drukuj