Ogłoszenia duszpasterskie 24.11.2019

Ogłoszenia duszpasterskie 24.11.2019

1. W kalendarzu liturgicznym:

- w minioną sobotę zakończyliśmy nabożeństwa wypominkowe. Dziękuję za wspólną modlitwę w intencji dusz oczyszczających się w czyśćcu.

- niedziela -  dzisiaj przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po komunii św. w trakcie Mszy św. o godz. 12.30, wystawienie N.S. , gdzie modlić będziemy się Litanią do NSPJ i odmówimy akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Dzisiaj gościmy w naszej parafii kleryka z WSD, który min. będzie kwestował przed kościołem na rzecz utrzymania WSD w Koszalinie.

- czwartek  -  o godz. 17.30 modlitwa w intencji powołań do stanu kapłańskiego i zakonnego,

- sobota - święto św. Andrzeja Ap.

- niedziela - w przyszłą niedzielę, czasem Adwentu, rozpoczniemy nowy rok kościelny. Rekolekcje adwentowe, rozpoczniemy w II Niedzielę Adwentu ( 8 grudnia). Poprowadzi te dni skupienia ks. proboszcz Grzegorz z parafii Mierzyn.

2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w  lutym 2020.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę.

4.Polecam prasę katolicką: „G N”. Informuję, że  koszt jednego egzemplarza tygodnika wynosi 6 zł.

5.Spotkania w tym tygodniu: w czwartek próba chóru o godz. 18.00. W piątek nie ma spotkania  dla ministrantów. W niedzielę po sumie spotkanie dla wspólnoty Żywego Różańca.

6. Dzisiaj zostały poświęcenie opłatków na stół wigilijny. W naszej wspólnocie te opłatki na stół wigilijny zanosi do parafian, pan Jan, organista. W przyszłą niedzielę odwiedzi mieszkańców w Czerninie od godz. 15.00, a następnie Kolonie Czernin.

7. W tym tygodniu Biuro Parafialne będzie nieczynne. W sprawach pilnych proszę kontaktować się z ks. Tadeuszem Gorlą.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w grudniu zapraszam na Mszę św. szkolną  w ostatnią niedzielę miesiąca.


Drukuj