1.W liturgii tygodnia:

- nabożeństwo wypominkowe w dni powszednie sprawowane jest o godz. 17.45. Plan jest umieszczony w gablocie i na stronie internetowej.

- niedziela - uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, po sumie wystawienie N.S. i modlitwa Litanią do NSPJ oraz akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.

- wtorek - wsp. św. męczenników Andrzeja Dung-Lag i Towarzysz,

- środa - wsp. bł. Karoliny Kózkówny, męczennicy,

- czwartek -   modlitwa  w intencji powołanych do życia kapłańskiego i zakonnego o godz. 17.45. ,

- niedziela - rozpoczynamy czasem Adwentu, nowy Rok Kościelny.

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w dni powszednie  w lutym 2021 roku.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone  na tacę.

4.Polecam prasę katolicką „G N”.

5.Spotkania w tym tygodniu:  w piątek o godz. 17.00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów. W sobotę o godz. 18.00, Mszą św. rozpocznie się spotkanie z młodzieżą z klas I szkół średnich  przed bierzmowaniem.

6.Dzisiaj  PZC kwestować będzie na rzecz potrzebujących wsparcie w realizacji zakupu środków medycznych. PZC dziękuję za  włączenia się w akcję :"Torba Miłosierdzia". Od dzisiaj też można zaopatrzyć się w świece w ramach akcji: "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom".

7. Tegoroczne rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w niedzielę 29. 11. i potrwają do wtorku 01.12. 2020. Msza św. z nauką w Dygowie będzie w przyszły poniedziałek i wtorek o godz. 9.00 i 18.30.  W Świelubiu w poniedziałek o godz. 17.00 i w Czerninie we wtorek o godz. 17.00. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi św.  W Dygowie okazja do spowiedzi św. we wtorek o godz. 8.30 i od godz. 18.00.  Będzie im przewodniczył ks. dr Adam Falewicz z Koszalina. Polecam to dzieło i Rekolekcjonistę modlitwo nasze wspólnoty.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 8.00 poświęcenie opłatków na stół wigilijny. W naszej wspólnocie opłatki zanosi do domów p. Jan nasz organista przy zachowaniu przepisów związanych z COVID 19. W I Niedzielę Adwentu odwiedzi Parafian z Czernina, o godz. 15.00, a następnie   Kol. Czernin.

9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w listopadzie zapraszam na Mszę św. W ostatnią niedzielę miesiąca. Zapisy w zakrystii.

10. Do wieczności odeszli: śp. Czesław Bokszański ze Świelubia i Danuta Musiał z Dygowa, której pogrzeb będzie w poniedziałek o godz. 14.00. RiP.

kosciol-w-dygowie.

 

Parafia należy do dekanatu Gościno .W skład parafii wchodzi kościół parafialny  Wniebowstąpienia Pańskiego  , kościół filialny

w Czerninie Wniebowzięcia NMP i kościł filialny

w Świelubiu św.Jana Ap. i E.

Proboszczem parafii , od 19.09.2009 roku jest
ks. dziekan Piotr Niedźwiadek
1 stycznia 2016 r. mianowany został dziekanem Dekanatu Gościno

1 stycznia 2021 ponownie mianowany dziekanem Dekanatu Gościno

12 listopada 2018 r. mianowany został Kapelanem Powiatowym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kołobrzegu


ks-dziekan-piotr-niedzwiadek-parafia-dygowoNabożeństwa w dni powszednie: Dygowo 18:00

( w styczniu , lipcu i sierpniu 8:30 )

Nabożeństwa w niedziele i święta: Dygowo 8:00 i 12:30 , Czernin 9:30 , Świelubie 11:00

 

Adres parafii:

78-113 Dygowo , ul. Wolności 4 

tel. 94 354 91 75

Biuro Parafialne
czynne środa, sobota 15:00 - 16:30

 

Nr konta bankowego parafii

19 8562 0007 0040 0031 2000 0010

Strona Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej