Ogłoszenia duszpasterskie 07.11.2021

Ogłoszenia duszpasterskie 07.11.2021

1.  W liturgii tygodnia:                                                                                                     

 -wtorek -święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

- środa - wsp. św. Leona Wielkiego, papieża.

- czwartek - wsp. św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu obchodzimy 103 rocznice odzyskania niepodległości przez Polskę. Zapraszam na uroczystości, które rozpoczną się o godz. 12.15 na Pl. Wolności w Dygowie od wciągnięcia flagi na maszt, następnie zostaną złożone wiązanki pod pomnikiem Pierwszych Osadników. O godz. 12.30 Msza św. w intencji ojczyzny w kościele parafialnym. Serdecznie zapraszam w imieniu władz Gminy i swoim własnym.

- piątek - wsp. św. Jozafata biskupa i męczennika.

-sobota - wsp. pierwszych świętych polskich męczenników: Mateusza, Benedykta, Jana Izaaka i Krystyna z Międzyrzecza.

-niedziela - Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w  lutym i marcu przyszłego roku.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza. W przyszłą niedzielę przypada II niedziela w miesiącu.

4.Polecam prasę katolicką „G N” .

5.Spotkania w tym tygodniu: we wtorek spotyka się PZC, w  piątek o 17.00 spotkanie dla ministrantów. Dzisiaj  po sumie ze wspólnotą Ż.R. W trakcie Mszy św. o godz. 12.30 obrzęd poświecenia książeczek do nabożeństwa dzieciom z klas III.

6. W kościeleparafialnym nabożeństwa wypominkowe o godz. 17.45, a po nim Msza św. wieczorna. W kościołach pomocniczych prze rozpoczęciem Mszy św. niedzielnej

7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w listopadzie zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.


Drukuj