Ogłoszenia duszpasterskie 05.12.2021

Ogłoszenia duszpasterskie 05.12.2021

1.  W liturgii tygodnia:    

 -niedziela -   dzisiaj obchodzimy Dzień modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie.

- poniedziałek - wsp. św. Mikołaja,

- wtorek - wsp. św. Ambrożego, biskupa, D.K.,

- środa - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP,

- czwartek - modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w  lutym i marcu przyszłego roku.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza. Składam podziękowania w imieniu wspólnoty WSD za okazaną życzliwość i ofiarność parafian w czasie zbiórki do puszek na potrzeby Seminarium. W naszej parafii  zebrano kwotę 1288,50. W przyszłą niedzielę przypada II niedziela miesiąca.

4.Polecam prasę katolicką „G N” .

5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj  po sumie spotkanie ze wspólnotą Ż. R.,

  w  piątek o 17.00 spotkanie dla ministrantów. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 poświęcenie medalików dzieciom z klas III SP. Po mszy spotkanie z rodzicami.

6. W naszej wspólnocie opłatki zanosi do domów p. Jan, nasz organista przy zachowaniu przepisów związanych z COVID 19. Dzisiaj  o godz. 15.00,  p. Jan odwiedzi parafian przy ul. Kołobrzeskiej, początek od strony Czernina oraz przy ul. Kwiatowej. Poniedziałek, parafian przy ul. Kolejowej od godz. 16.00, a następnie zamieszkałych przy ul. Słonecznej, Wesołej, Bukowej, Świerkowej, Zielonej, Wiosennej, Lipowej, Miodowej, Dębowej, Klonowej, Brzozowej. We wtorek odwiedzi parafian od  godz. 16.00 przy ul. Krótkiej, Barcińskiej, Diamentowej.  Wśrodę od  godz. 16.00 parafian przy ul. Łukowej i Głównej. W czwartek o godz. 16.00 parafian przy ul. Ogrodowej i przy Pl. Wolności. W opłatki można też zaopatrzyć się u p. Jana po mszach.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30, rozpocznie sie kiermasz adwentowy przy Pl. Wolności. Początek  o godz. 13.30. Na stoiskach znajdziemy wyroby świąteczne Koła Gospodyń Wiejskich z terenu naszej gminy, PZC, Klubu Seniora i tych, którzy się włączyli. W trakcie kiermaszu będą wręczane paczki świąteczne najmłodszym mieszkańcom naszej gminy. O godz. 16.00 zapalenie oświetlenia świątecznego na choince i dekoracjach umieszczonych na placu. Tym punktem programu zakończy się kiermasz.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w grudniu zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.


Drukuj