1.  W liturgii tygodnia:

- przez cały styczeń Msze św. w dni powszednie, są sprawowane o godz. 18.00. Z uwagi na tę zmianę proszę intencjodawców, którzy prosili o odprawienie Mszy św w styczniu o zwrócenie uwagi na zmianę godziny, kiedy odprawiane są ich intencje.

-poniedziałek - wsp. Najświętszego Imienia Jezus,

- czwartek -  Uroczystość Objawienia Pańskiego. Trzech Króli. Msze św. są odprawiane według porządku niedzielnego. W tym dniu z racji, że jest to święte nakazane, uczestniczymy we Mszy św. i powstrzymujemy się od prac niekoniecznych. W trakcie każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. Składane przy tej okazji ofiary są przeznaczone zgodnie z wolą Kurii biskupiej na cele misyjne. Modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

- piątek - I Piątek miesiąca. W tym dniu nie ma wyjątkowo wizyty duszpasterskiej u chorych. Spowiedź św. o godz. 17.00. Czuwanie przed N.S. poprowadzi Arcybractwo Straży Honorowej N.S. P.J.

- sobota - I Sobota miesiąca.

-niedziela -  Chrztu Pańskiego. Koniec okresu Narodzenia Pańskiego.

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w kwietniu i maju przyszłego roku.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza. W przyszłą niedzielę przypada II niedziela w miesiącu.

4.Polecam prasę katolicką „G N” .                                                                   

5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie spotkanie ze wspólnotą Z.R. W przyszłą niedzielę nie będzie spotkania z rodzicami dzieci z klas III S.P.  Bedzie połączone wraz z rodzicami dzieci z klas II w  niedzielę 16 stycznia po sumie.

6. Zapraszam do wzięcia udziału w rodzinnym kolędowaniu, które będzie miało miejsce 6 stycznia  2022 r. o godz. 14.00. Spotykamy się przy zachowaniu przepisów COVID 19 w naszym kościele.

7. Plan kolędy. Wyjątkowo, jeszcze w tym roku, to ks. proboszcz - duszpasterz zaprasza swoich Parafian do świątyni na spotkanie kolędowe. W poniedziałek (03.01.2022) na godz. 18.00 do kościoła parafialnego zapraszam Parafian zamieszkałych przy ul. Łukowej i Głównej We wtorek ( 04.01.) na godz. 18.00 do kościoła parafialnego zapraszam Parafia zamieszkałych przy ul Kołobrzeskiej i Kolejowej. W środę. (05.01.)  zapraszam Parafian zamieszkałych przy ul.  Ogrodowej, Wiosennej, Miodowe, Słonecznej, Wesołej, Bukowej, Świerkowej, Zielonej, Lipowej, Dębowej, Klonowej, Brzozowej, Kwiatowej. Spotkanie rozpoczniemy Mszą św., a po niej spotkanie kolędowe. Proszę na Mszę św. zabrać ze sobą naczynie z wodą, która zostanie poświęcona w kościele, aby następnie poświęcić dom lub mieszkanie, którego dokona "Głowa rodziny". Jeśli ktoś z Parafian chce, abym poświecił jego dom, mieszkanie lub jest inny powód to proszę o ustalenie ze mną  terminu kolędy dodatkowej

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w styczniu zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

9. Zapowiedzi przedślubne: Marcin Zieliński, kaw. i Magdalena Klasińska, panna, zap. I.

kosciol-w-dygowie.

 

Parafia należy do dekanatu Gościno .W skład parafii wchodzi kościół parafialny  Wniebowstąpienia Pańskiego  , kościół filialny

w Czerninie Wniebowzięcia NMP i kościł filialny

w Świelubiu św.Jana Ap. i E.

Proboszczem parafii , od 19.09.2009 roku jest
ks. dziekan Piotr Niedźwiadek
1 stycznia 2016 r. mianowany został dziekanem Dekanatu Gościno

1 stycznia 2021 ponownie mianowany dziekanem Dekanatu Gościno

12 listopada 2018 r. mianowany został Kapelanem Powiatowym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kołobrzegu


ks-dziekan-piotr-niedzwiadek-parafia-dygowoNabożeństwa w dni powszednie: Dygowo 18:00

( w styczniu , lipcu i sierpniu 8:30 )

Nabożeństwa w niedziele i święta: Dygowo 8:00 i 12:30 , Czernin 9:30 , Świelubie 11:00

 

Adres parafii:

78-113 Dygowo , ul. Wolności 4 

tel. 94 354 91 75

Biuro Parafialne
czynne środa, sobota 15:00 - 16:30

 

Nr konta bankowego parafii

19 8562 0007 0040 0031 2000 0010

Strona Diecezji Koszalińsko- Kołobrzeskiej