Ogłoszenia duszpasterskie 23.03.2022

Ogłoszenia duszpasterskie 23.03.2022

1.  W liturgii tygodnia:

-   niedziela w okresie W.P. nabożeństwo pasyjne Gorzkie Żale w kościele parafialnym o godz. 12.30, w kościołach pomocniczych przed Mszą św.

- poniedziałek - jutro  przypada 23 rocznica śmierci poprzedniego proboszcza tutejszej parafii, ks. kan. Ludwika Chamskiego. RiP.

- czwartek -  modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 17.30.

-piątek -   uroczystość Zwiastowania Pańskiego. O godz. 17.00 wystawienie N. sakramentu i modlitwa o pokój. Droga Krzyżowa w kościele parafialnym o godz. 17.30. W kościołach pomocniczych według ustalonej  tradycji.

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w czerwcu.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza w II niedzielę miesiąca.

4.Polecam prasę katolicką „G N” .                                                                   

5.Spotkania w tym tygodniu:  w piątek po mszy wieczornej zbiórka w kościele dla ministrantów i kandydatów . W sobotę o godz. 18.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia s. bierzmowania.

6. PZC rozprowadza świece (Paschaliki) na stół wielkanocny. Pozyskane środki są przeznaczone na cele charytatywne. Cena tych świec to tylko 8 zł.

7. Zapowiedzi przedślubne: Michał Jamroży, kawaler i Paulina Piwko, panna, zap. II.

8. Droga Krzyżowa ulicami naszej Parafii zostanie poprowadzona w piątek 8 kwietnia. W tym dniu Msza św. zostanie wyjątkowo odprawiona o godz. 19.30, a po niej wyruszy procesja Drogi Krzyżowej. Dalsze szczegóły zostaną podane w najbliższą niedzielę.

9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w marcu zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

 


Drukuj