Ogłoszenia duszpasterskie 10.04.2022

Ogłoszenia duszpasterskie 10.04.2022

1.  W liturgii tygodnia:

-   niedzielaNiedziela Palmowa. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Okazja do spowiedzi św. w Wielką Środę o godz. 17.30. Zapraszam do wzięcia udziału w Liturgii Wielkiego Tygodnia.

- czwartek - Wielki Czwartek, modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 17.30. Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, a następnie przeniesienie N.S. do kaplicy adoracji, zwanej dawniej: "Ciemnicą". O godz. 21.00 zakończenie adoracji.

-piątek -  Wielki Piątek - od godz. 8.00 czuwanie przy Panu Jezusie według ustalonej tradycji. Plan jest umieszczony w gablocie i na stronie internetowej. O godz. 15.00 w kościele parafialnym: "Godzina Miłosierdzia" i modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia. O godz. 18.00 Liturgia na cześć Męki Pańskiej., a po niej adoracja N.S. do godz. 21.00 przy Grobie Pańskim. Rozpoczynamy Nowennę przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia.

-sobota - Wielka Sobota - do południa obrzęd poświęcenia pokarmów w kościołach i przy krzyżach. Plan jest w gablocie i na stronie internetowej. Plan... .O godz. 18.00 rozpoczniemy obchody Wigilii Paschalnej. Zabieramy na tę uroczystość świece chrzcielne, aby odnowić przyrzeczenia z chrztu świętego.

- niedziela -Niedziela Wielkanocy Zmartwychwstania Pańskiego. Procesja rezurekcyjna o godz. 6.00, a po niej Msza św. Proszę o przygotowanie feretronów, baldachimu. W Czerninie Msza św. o godz. 9.30, w Świelubiu o godz. 11.00 i w Dygowie o godz. 12.30

2. Intencje mszalne. Są wolne intencje we wrześniu.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza w II niedzielę miesiąca. Do skarbony można jeszcze składać ofiary na rzecz zakupienia kwiatów do Bożego Grobu.

4.Polecam prasę katolicką „G N” .                                                                   

5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie spotkanie z rodzicami i dziećmi z klas III S.P. We wtorek spotyka się PZC. Spotkanie z rodzicami dzieci z klasy II w niedzielę 24 kwietnia po sumie.

6. Młodzież z klas średnich, która w tym roku chce rozpocząć życie sakramentem bierzmowania w Wielki Piątek przyjmie poświęcone krzyże, które nałożą im rodzice, a w Wielką Sobotę odnowią swoje przyrzeczenia chrzcielne.

7. PZC zwraca się z prośbą, aby skarbonki z jałmużną wielkopostną składać w Wielką Sobotę  w trakcie święcenia pokarmów w kościołach lub przy krzyżach.

8. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w kwietniu zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

Do wieczności w minionym tygodniu odeszli śp. Adam Ozga  z Dygowa i Franciszek Krawczenko z Czernina. RiP.

 


Drukuj