Ogłoszenia duszpasterskie 19.03.2023

Ogłoszenia duszpasterskie 19.03.2023

1. W liturgii tygodnia:

- poniedziałek - uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP,

- wtorek - w tym dniu przypada 24 rocznica śmierci ks. prob. Ludwika Chamskiego,

-czwartek - modlitwa w intencji powołań o godz. 17.30.

- piątek - Droga Krzyżowa w kościele parafialnym o godz. 17.30. W kościołach pomocniczych według ustalonej tam tradycji.

- sobota - uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

- niedziela - w kościele parafialnym nabożeństwo pasyjne: "Gorzkie Żale" o godz. 12.30. W kościołach pomocniczych przed Mszą św.

2. Intencje mszalne. Są wolne  jeszcze intencje we wrześniu i październiku.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza. Przy bocznym ołtarzu, do skarbony można składać ofiary z przeznaczeniem na zakup dekoracji i kwiatów do Bożego Grobu i Kaplicy adoracji, tzw." Ciemnicy".

4.Polecam prasę katolicką „G N” .   

5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie spotkanie  z rodzicami dzieci z klas II SP. We wtorek o godz. 18.00 spotkanie z s. Celiną dla osób, które włączyły się w peregrynację M.B. Pielgrzymującej. Piątek po Mszy św. zbiórka dla ministrantów i kandydatów. W sobotę o godz. 20.00 w bazylice w Kołobrzegu czuwanie wielkopostne młodzieży wraz z ks. biskupem.

6. PZC rozprowadza świece tzw. "Paschaliki" na stół  Wielkanocy w cenie 10 zł. Środki są przeznaczone na cele charytatywne. Są też wyłożone  papierowe skarbonki na jałmużnę wielkopostną. W przyszłą niedzielę  kwesta na rzecz potrzebujących w pokryciu kosztów związanych z leczeniem.

7. Jak każdego roku D. Krzyżowa ulicami naszej parafii będzie poprowadzona: 31.03. 23 o godz. 19.00 rozpoczniemy to nabożeństwo  Mszą św.

8. Już dzisiaj zapraszam do wzięcia udziału w corocznym konkursie palm w Niedzielę Palmową. SKC w przyszłą niedzielę bedzie rozprowadzać palmy. Pozyskane środki będą przekazane na cele charytatywne.

9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w marcu  zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

 


Drukuj