Ogłoszenia duszpasterskie 03.12.2023

Ogłoszenia duszpasterskie 03.12.2023

1.W liturgii tygodnia:

- dzisiaj rozpoczynamy czas Adwentu. Serdecznie witam o. Tomasza Ewertowskiego OMI, który poprowadzi odnowienie misji i rekolekcje adwentowe. Plan jest w gablocie i na stronie internetowej.

-poniedziałek – wsp. św. Barbary. Rozpoczynamy w czasie wieczornej Mszy św. Roraty, na które zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych Parafian,

- środa – wsp. św. Mikołaja, bpa,

- czwartek -  I Czwartek miesiąca, wsp św. Ambrożego, bpa Patrona pszczelarzy, modlitwa w intencji powołań w kościele parafialnym o godz. 17.30,  

-piątekuroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W trakcie Mszy św. o godz. 18.00 poświęcenie medalików dzieciom z klas III SP.

- niedziela - Dzień modlitw w intencji kościoła na Wschodzie.

2. Intencje mszalne. Są wolne  jeszcze intencje w  marcu przyszłego roku.

3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone w darze ołtarza. W przyszłą niedzielę przypada II niedziela w miesiącu.

4.Polecam prasę katolicką „G N” .

5. Spotkania w tym tygodniu: w piątek  zbiórka dla ministrantów i kandydatów.  W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie z rodzicami dzieci z klas II SP.

6.Zapraszam w przyszłą niedzielę do wzięcia udziału w kiermaszu adwentowym. Rozpocznie się on o godz. 13.30 na Pl. Wolności. O godz. 14.00 specjalny program dla dzieci. Wśród wielu atrakcji takich jak loteria, stoiska z stroikami, również zapalenie oświetlenia świątecznego. PZC prosi o upieczenie ciasta na wspomniany kiermasz, aby można je podać do przygotowanej gorącej kawy czy herbaty.

7. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 8.00 zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Zgodnie z naszym zwyczajem te poświęcone opłatki, p. Jan, nasz organista zaniesie je do chrześcijańskich domów. Dzisiaj odwiedzi rodziny od godz. 15.00 w Czerninie, Kol. Czernin, a następnie odwiedzi Stramniczkę. W czwartek odwiedzi o godz. 16.00 Świelubie i Dębogard. W piątek od godz. 16.00 Pustary. W przyszłą niedzielę od godz. 15.00 Gąskowo i Kol. Gąskowo. Składane ofiary przeznaczymy na dofinansowanie do mających powstać witraży w kościele parafialnym.

8. Już dzisiaj zapraszam na rodzinne kolędowanie w uroczystość Trzech Króli 06.01.2024 o godz. 15.00. Będziemy gościć chór „Harmonia” z Wejherowa.

9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w grudniu zapraszam na Mszę św. sprawowaną w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

Do wieczności odeszli śp. Justyna Bordoszewska, Teresa Gontek, i Dariusz Gajewski. RiP

 


Drukuj