Na poziomie regionalnym Konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów” dwa tradycyjne produkty wytwarzane na terenie gminy Dygowo w Gąskowie zostały docenione przez jurorów.  Pierwsze miejsce w kategorii Inne produkty regionalne zajęła Musztarda domowa z Gąskowa, Beaty Mieczkowskiej- Miśtak, natomiast wyróżnienie  za octy owocowe otrzymali Państwo Śmielewscy z Gąskowa.

W konkursie na poziomie regionalnym udział mógł wziąć każdy, kto przedstawił żywnościowy produkt regionalny, który wytwarzany w jest małej skali, tradycyjnymi metodami i znany w okolicy.

Wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk spotkał się panią  Beatą Mieczkowską- Miśtak i pogratulował wygranej w konkursie oraz pasji , której efektem jest nagrodzony produkt.

Skąd wzięło się zainteresowanie pani Beaty musztardą.

Lubię musztardę to jest pierwsze, po drugie często na jakieś spotkania domowe rodzinne ja robiłam tą musztardę bo to jest przepis mojej babci i po prostu nie kupowałam musztard ,tylko robiłam swoje domowe i zawsze moi znajomi przyjaciele dziwili się. Boże! Co to jest!  Skąd ty to masz? Jakie to jest pyszne, dlaczego tego nie można kupić? No i tak namawiali mnie namawiali ,żebym w końcu zaczęła to robić. Oni mówią , że jest to świetne, pojadę na konkurs zobaczyć.

Pani Beata zaznaczyła ,że wiele osób z pasją kulinarną często nie docenia swoich potraw , które są wydarzeniem spotkań rodzinnych i towarzyskich.

 Ja tak myślę ,że dużo jest takich osób ,które robią świetne produkty w tej gminie i po prostu w to nie wierzą. Robią dla siebie, robią dla rodziny, rodzina chwali ,no ale co jak mi tam synowa powie czy ktoś mi powie ,że to jest dobre? No to dobre może i smakuje, ale jak się okazuje że iluś tam osobą to smakuje, no to o czymś to świadczy. Także chciałabym żeby takie osoby, które nie wierzą w siebie żebyś jednak otworzyły drzwi swoich domów i pokazały co tam mają dobrego pokazały światu.

Gratulujemy Pani Mieczkowskiej- Miśtak i Państwu Śmielewskim z Gąskowa i liczymy ,że wytwarzane produkty będą dostępne w sprzedaży.