Nad brzegiem Parsęty w Miechęcinie oddana została do użytkowania przystań kajakowa wraz infrastrukturą towarzyszącą. Na terenie kompleksu znajduje się pomost  do wodowania kajaków oraz garaże  umożliwiające przechowywanie przyczepki na kajaki i do 20 kajaków. Ponadto powstały elementy małej architektury, wiaty, ławostoły, stanowiska grillowe oraz plac zabaw dla dzieci.

Utrzymanie przystani w należytym stanie to klucz do nazywania tego miejsca atrakcją turystyczną.  Samo położenie w obszarze Natura 2000  nie wystarczy. Utrzymanie czystości i konserwacja to podstawowe zadania odpowiedzialnych za obiekt instytucji.

O przyszłości przystani rozmawiałem z wójtem Gminy Dygowo Grzegorzem Starczykiem w pierwszym podkaście Gminne Gadanie , który inicjuje obecność tej formy przekazu informacji w portalu GminaDygowo.pl

Zobacz również:

Artykuł 26 marzec 2021 r. Ruszyła budowa przystani kajakowej nad Parsętą