• Nowe siłownie plenerowe w gminie Dygowo

  Na placach zabaw w Bardach i Miechęcinie zainstalowano sprzęt do ćwiczeń fitness na świeżym. Projekt zrealizowano w ramach dotacji  ze środków Województwa Zachodniopomorskiego w ramach konkursu „Granty sołeckie 2022”. Gmina Dygowo otrzymała  po  15.000 zł na realizację projektu pn. „Stworzenie miejsca sportu i edukacji ekologicznej” w miejscowości Bardy oraz Miechęcino.

   

 • nwestycje w ramach grantów sołeckich oficjalnie zakończone

  W dniu dzisiejszym , w obecności Anny Bańkowskiej ,Członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego  oraz Wójta Gminy Dygowo , Grzegorza Starczyka ,przeprowadzone zostały odbiory techniczne  siłowni zewnętrznych w Świelubiu i Gaskowie. Inwestycje realizowane były w ramach grantów sołeckich Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

 • Place zabaw i siłownie zewnętrzne na terenie gminy Dygowo zamknięte!

  W związku z epidemią koronawirusa Gmina Dygowo zdecydowała o zamknięciu prowadzonych przez siebie placów zabaw dla dzieci oraz siłowni plenerowych. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo użytkowników, obiekty będą zamknięte do odwołania. Korzystanie przez wiele osób z urządzeń do zabawy i ćwiczeń ,zwiększa ryzyko przenoszenia infekcji.

  Wójt Gminy Dygowo apeluje o uszanowanie tego zakazu, zwłaszcza w kwestii siłowni zewnętrznych, które nie mają ogrodzeń.

 • Powstaną nowe siłownie plenerowe w gminie Dygowo

  Gmina Dygowo na początku roku zgłosiła do konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Granty sołeckie 2019” , wszystkie gminne sołectwa. Nagrodą w konkursie jest pomoc finansowa w wysokości 10.000 zł na sfinansowanie zgłoszonego do realizacji  projektu. Grandy otrzymały sołectwa: Skoczów, Stojkowo i Włościbórz. Przyznane środki będą przeznaczone na siłownie zewnętrzne.

  W dniu wczorajszym wójt Grzegorz Starczyk spotkał się z sołtysami nagrodzonych sołectw celem ustalenia lokalizacji nowych obiektów rekreacyjnych. W Skoczowie siłownia umiejscowiona będzie przy nowobudowanej świetlicy. Ponadto rada sołecka miejscowości na spotkaniu z wójtem podjęła decyzję o przeniesieniu  istniejących urządzeń placu zabaw znajdujących się na uboczu również na teren przy świetlicy.

  Na zdjęciach sołtys, radny Tomasz Krawczyk z radą sołecką u wójta i na budowie świetlicy. Istniejący plac zabaw.

  Podobnie w Stojkowie siłownia powstanie na istniejącym placu zabaw przy nowobudowanej świetlicy.

  Radny Zbigniew Zawadzki i sołtys Marcin Górniak na spotkaniu z wójtem przy nowobudowanej świetlicy w Stojkowie.

  We Włościborzu siłownia plenerowa umiejscowiona będzie na terenie istniejącego placu zabaw. Miejscowość nie ma świetlicy, ale jest już wykonany projekt obiektu i wyznaczony na budowę grunt z zasobów KOWR-u, który znajduje się naprzeciw wspomnianego placu zabaw.

  Sołtyska, wiceprzewodnicząca  rady gminy Lucyna Pokusa na spotkaniu z wójtem przy placu zabaw we Włościborzu

 • Siłownia plenerowa w Gąskowie – dla zdrowia i na dobry humor

  Mieszkańcy Gąskowa, korzystając z znakomitej pogody, spotkali się spotkali się w miejscu wypoczynku w centrum miejscowości na kameralnym  pikniku. Ukończona niedawno inwestycja gminna – siłownia zewnętrzna-zrealizowana ramach konkursowych grantów sołeckich Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego wzbogaciła możliwości mieszkańców w kwestii dbałości o kondycję fizyczną , a co za tym idzie , również o zdrowie. Wiadomym jest ,że ćwiczenie poza pomieszczeniami zamkniętymi lepiej wpływa na organizm i ogólne samopoczucie trenujących. Co więcej ,tego typu miejsca aktywizują również osoby starsze.

  Pani sołtys  Beata Sobczak i radny Jarosław Grzela podziękowali wójtowi Gminy Dygowo Grzegorzowi Starczykowi za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia.

  silownia-gaskowo

  silownia-gaskowo

  silowania-gaskowo

 • Siłownia plenerowa w Świelubiu. Początek przygody z aktywnością fizyczną

  W Świelubiu ,sołtys wraz z rada sołecką zorganizowali mini piknik na placu zabaw. Okazją do spotkania było zrealizowanie ramach konkursowych grantów sołeckich Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, inwestycji w postaci siłowni zewnętrznej.

  Na spotkanie sołectwo zaprosiło wójta Gminy Dygowo ,Grzegorza Starczyka.

  Sołtys Zdzisław Mikulski w rozmowie z wójtem nie krył zadowolenia ,że w miejscowości powstało miejsce aktywnego wypoczynku. Co prawda ,podkreślił, że na razie więcej korzystają z urządzeń panie i młodzież. Panowie korzystają ze stałej wymówki, że wystarczająco ćwiczą mięśnie w czasie pracy.

  Wiadomo ,trwają żniwa, ale później warto rozpocząć przygodę z aktywnością fizyczną. Ćwicząc można zapomnieć o tych wszystkich problemach i dbać o zdrowie!

  silownia-swielubie-gmina-dygowo

  solectwo-swielubie