• 2 marca ruszają rozgrywki IV ligi. Inauguracja w Dygowie

  Czwartoligowa  Perła URB Dygowo zakończyła rundę jesienią zajmując wysokie szóste miejsce w tabeli. To osiągnięcie, stanowi solidne fundamenty przed zbliżającym się startem wiosennych rozgrywek. 2 marca nasi piłkarze rozpoczną kolejny etap rywalizacji, spotykając się z sąsiadem w tabeli, Iną Goleniów.

  Aby bliżej przyjrzeć się przygotowaniom zespołu do rundy wiosennej oraz ocenić aktualne zasoby kadrowe, przeprowadziliśmy rozmowę z prezesem WKS Rasel Dygowo, Andrzejem Wojciechowskim.

 • Derby powiatu IV ligi w Dygowie. Lepszego początku nie można sobie wymarzyć

  Drużyna Perła URB Dygowo rozpoczęła sezon IV ligi zachodniopomorskiej efektownie. Tydzień wstecz wygrała pierwszy mecz wyjazdowy 0-1 z Iną Goleniów , a w dniu dzisiejszym rozgromiła Olimp Gościno 5-0 (2-0). Bramki dla Dygowian zdobyli: Mateusz Bień dwie z rzutu karnego, Łukasz Wiśniewski dwie bramki i Mikołaj Duwe.

  Prezes klubu Andrzej Wojciechowski po zakończonym meczu powiedział:

  Sam wynik mówi wszystko za siebie , 5-0 wygrać w derby to jest wielki wyczyn. Zmontowaliśmy super zespół , fajna kadra 24 zawodników. Początek wiadomo ciężki ,bo to derby ,ale to był mecz praktycznie do pierwszej bramki. Szybko strzeliliśmy bramkę ,druga bramka ich załamała całkowicie. Druga połowa ,myślę że widać zaangażowanie na treningach i pracę zespołu. (….) Siedem zmian zrobiliśmy maksymalnie ,ile można. (…) No i to wyszło, w drugiej połowie ,że jednak ten mecz zdominowaliśmy. Super derby , trzeba się cieszyć ,6 punków,  6-0 w bramkach lepszego początku nie można sobie wymarzyć.

 • Jest moc! Kolejna wygrana Perły URB Dygowo

  W meczu wyjazdowym  w Chojnie drużyna Perła URB Dygowo pokonała miejscową Odrę 1-3. Bramki dla Dygowian zdobyli: Łukasz Wiśniewski, Dawid Fraczczak i Hubert Górka.  Perła URB zajmuje trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 9 punków i bramki 9-1. Za tydzień 26 sierpnia mecz w Dygowie z drużyną Orzeł Wałcz.

   

 • Mecz Pucharu Polski ZZPN w wydaniu rezerw Perła URB Dygowo

  W dniu dzisiejszym na stadionie w Dygowie  zespół rezerw Perła URB Dygowo rozegrał mecz w ramach okręgowego Pucharu Polski ZZPN z  A-klasowym Strong Zielenica. Dygowianie wygrali 6:2.

  Skład: Wiśniewski Łukasz- Grzegorz Kuster,  Mateusz Zaniewicz, Kamil   Garwoliński, Marcin Kalka - Maciej Augustyn,  Sławomir Kukielewski,  Miłosz Płomiński (kpt)], Bartosz Stępień - Michał Szubert, Sebastian Iwicki.

  Grali również: Krzysztof Głogowski ,Gracjan Makosz ,Zawadzki Łukasz  ,Andrzej Wojciechowski.

  W rezerwie: Marcin Królik

  Bramki zdobyli : 3 x Michał Szubert, Sławomir Kukielewski (karny), Andrzej Wojciechowski, Maciej Augustyn.

  Kolejny etap to III runda Okręgowego Pucharu Polski. Losowanie odbędzie się jutro w siedzibie Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej .

   

 • Perła URB Dygowo - Polski Cukier Kluczevia Stargard 1 : 1

  Na stadionie w Dygowie Perła URB zremisowała z drużyną ze Stargardu 1-1. Szczęśliwą bramkę , dającą remis strzelił w doliczonym czasie gry w 94 minucie Marek Procner. Dygowianie po 11 kolejkach rozgrywek zajmują szóste miejsce w tabeli IV ligi zachodniopomorskiej. Za tydzień 21 października Perła URB zagra w Policach z Chemikiem.

 • Perła URB Dygowo rewelacja!

  Na stadionie w Dygowie Perła URB wygrała od początku sezonu czwarty mecz z rzędu. Dygowianie pokonali Orła Wałcz 3-0. Bramki zdobyli: Mateusz Bień, Jakub Poznański i Hubert Górka.  Za tydzień 2 września mecz wyjazdowy z Gwardią w Koszalinie.

 • Pozytywnie i do przodu. Nowy sezon IV ligi w Dygowie

  Podczas czwartkowego treningu piłkarzy czwartoligowego WKS Perła-URB Dygowo rozmawiałem z przedstawicielami zarządu klubu ,prezesem Andrzejem Wojciechowskim  i wiceprezesem Sebastianem Iwickim  oraz z nowym duetem trenerskim , Sławomirem Konarskim i Łukaszem Wiśniewskim. Był to ostatni trening Dygowian przed inauguracją nowego sezonu 2023/2024, która rozpocznie się meczem wyjazdowym w Goleniowie. Po raz pierwszy miałem okazję wysłuchać wypowiedzi , które wyjątkowo pozytywnie napawają optymizmem , nie tyle nawet jeśli chodzi o przyszłe wyniki pierwszego zespołu, ale w ogóle o rozwój piłki nożnej  w gminie Dygowo.  Jak przygotowana jest drużyna Perły-URB do pierwszej rundy nowego sezonu?  Jakie plany ma na przyszłość WKS Dygowo dowiecie się Państwo z materiału wideo.

  wks-perla-urb-dygowo-

  wks-perla-urb-dygowo-

  wks-perla-urb-dygowo-

 • Zmiana sponsora tytularnego klubu piłkarskiego w Dygowie

  Zarząd Wiejskiego Klubu Sportowego Rasel Dygowo przyjął uchwałę o zmianie sponsora tytularnego klubu pierwszego zespołu. Od 1 sierpnia  2023 roku zespół występujący w IV lidze zachodniopomorskiej będzie nosił nazwę Wiejski Klub Sportowy „Perła-URB” Dygowo. Klub piłkarski w Dygowie funkcjonował od 2000 roku pod nazwą WKS Rasel  Dygowo.