• Auto wpadło do rowu

  Przy wjeździe na ekspresówkę w Kołobrzegu auto osobowe zjechało z pasa ruchu do przydrożnego rowu. Pojazdem podróżowały trzy osoby, jedną zabrał  do szpitala zespół ratownictwa medycznego. W akcji udział brała jednostka OSP z Dygowa.

  Foto. OSP Dygowo

   

 • BMW skosiło znak drogowy i dachowało

  Dwa zastępy strażaków z OSP Dygowo brało udział w zabezpieczaniu wypadku drogowego , który miał miejsce w Dygowie na wylocie do Gąskowa. Kierowca samochodu osobowego marki BMW stracił panowanie nad pojazdem i jazda zakończyła się dachowaniem. Kierującemu pierwszej pomocy udzielili ratownicy przedmedyczni z OSP Dygowo. Poszkodowany doznał urazu nogi.

  Na miejscu zdarzenie były również dwa zastępy JRG PSP z Kołobrzegu , policja i ratownicy medyczni.  

  Fot.OSP Dygowo

   

 • BMW wyleciało z drogi. Kierowca i pasażer poszkodowani. Auto do kasacji

  Na drodze wojewódzkiej   w miejscowości Pyszka doszło do wypadku drogowego. Samochód osobowy  zjechał na przeciwległy pas drogi , złapał pobocze i uderzył w skarpę parkingu, przelatując około 20 metrów. Dwie osoby zostały poszkodowane. Kierowca wydostał się z samochodu o własnych siłach, natomiast aby dotrzeć do pasażera, który znajdował się na tylnej kanapie , trzeba było wyciąć drzwi.

  W akcji udział brała jednostka OSP Dygowo oraz z JRG PSP z Kołobrzegu, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego i policja.

  Fot.OSP Dygowo

 • Corsa wyleciała z drogi i koziołkowała. Lądował śmigłowiec LPR

  Na drodze powiatowej pomiędzy mostem na Parsęcie , a Bardami doszło do groźnego wypadku. Kierująca  corsą kobieta straciła panowanie nad pojazdem i odbijając się od krawędzi drogi wleciała do lasu, gdzie koziołkowała. Auto zatrzymało się na boku, uderzając w drzewo. Przejeżdżające tamtędy osoby wezwały pomoc. Na miejsce zdarzenia jako pierwsi przybyły dwa zastępy  strażaków  z OSP Dygowo i policja , następnie ratownicy medyczni i strażacy PSP z Kołobrzegu. Kobieta została zakleszczona w pojeździe. Niezbędne było  wykorzystanie narzędzi hydraulicznych ,aby wyciąć dach i wyciągnąć ranną.  Na okolicznym polu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał kobietę do szpitala. Przyczyny zdarzenia wyjaśnia kołobrzeska policja.

  info: MiastoKolobrzeg.pl

 • Czernin. Nie zdążył wyhamować i uderzył w drzewo

  Na drodze wojewódzkiej nr 163 w Czerninie miał miejsce wypadek drogowy. Samochód osobowy nie zdążył wyhamować przed poprzedzającym go pojazdem i uderzył w drzewo.  Wcześniej lekko uderzył w bok auta przed nim. Kierowca pojazdu został zabrany na badania do szpitala. Na miejscu zdarzenia był zastęp OSP z Dygowa, JRG z Kołobrzegu ,zespół ratownictwa medycznego i policja. Droga została zablokowana. Policja w Dygowie kierowała na objazdy.

 • Czołowe zderzenie aut w Stramnicy

  W dniu dzisiejszym zastęp OSP Dygowo został zadysponowany do wypadku na drodze wojewódzkiej nr 163 w Stramnicy. Osobowe Audi na łuku drogi – skrzyżowanie do Stramnicy , zjechało na przeciwny pas ruchu i zderzyło się  z busem, którym jechało 7 osób. W zdarzeniu poszkodowanych zostało pięć osób, które trafiły do szpitala.

  Foto: Artur Sempruch/ MiastoKołobrzeg.pl

 • Czołówka na zakręcie w Stramnicy

  W Stramnicy , na łuku drogi wojewódzkiej nr 163 doszło poważnego wypadku. Zderzyły się dwa auta osobowe. Cztery osoby zostały poszkodowane w tym dwójka dzieci. Wszyscy przewiezieni zostali do szpitala.  W działaniach udział brały 2 zastępy JRG PSP z Kołobrzegu i dwa zespoły OSP z Dygowa.

  osp-dygowo

  osp-dygowoFot. OSP Dygowo

 • Dachowanie na powiatówce w Stojkowie

  Na drodze powiatowej pomiędzy Dygowem a Stojkowem doszło do groźnego wyglądającego wypadku. Kierująca samochodem  osobowym straciła panowanie nad pojazdem na prostym odcinku drogi. Skutkiem tego było uderzenie w przydrożne ogrodzenie posesji następnie dachowanie na jezdni.

  Kobieta kierująca pojazdem została zabrana do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego.

  Na miejscu zdarzenie działania prowadziły zastępy OSP z Dygowa i Stojkowa oraz JRG PSP z Kołobrzegu. Teren zabezpieczała policja.

 • Dachowanie na śliskiej drodze

  Na drodze wojewódzkiej nr 163 w Czerninie dachował samochód osobowy marki Seat. Autem  od strony Dygowa jechały 2 kobiety. Kierująca pojazdem najprawdopodobniej wpadła w poślizg. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Działania gminnych jednostek OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, tj. odłączeniu akumulatora, zabezpieczeniu. W akcji brały udział: OSP Czernin, OSP Dygowo, ZRM, Policja i Straż Graniczna.

  Fot. OSP Dygowo

 • Dwa zdarzenia drogowe na DW 163 w Czerninie

  Chwilę po godzinie 12 w środę służby zostały poinformowane o zderzeniu pojazdu osobowego z ciężarówką w miejscowości Czernin na drodze 163. Niezwłocznie na miejsce zadysponowano policję, zespół ratownictwa oraz strażaków z Dygowa i Kołobrzegu. Na miejscu okazało się, że kierujący ciężarówką uderzył w tył pojazdu osobowego. Nikt w zdarzeniu nie wymagał pomocy medycznej. Policjanci zakończyli zdarzenie na kolizji i wystawili sprawcy mandat.

  Kilka minut później i około 200 metrów dalej od pierwszego zgłoszenia doszło do dachowania pojazdu osobowego. Kierująca mówiła policjantom, że oślepiło ją słońce, w wyniku straciła panowanie nad pojazdem na łuki drogi i dachowała. Tu również nie wymagała ona pomocy medycznej. Policjanci wręczyli sprawczyni mandat w wysokości 500 zł. Przez kilkanaście minut występowały utrudnienia na drodze. Obecnie jest ona już przejezdna.

  info: MiastoKolobrzeg.pl

 • Groźny wypadek na drodze wojewódzkiej w Czerninie

  Na drodze wojewódzkiej nr 163 na wysokości Czernina doszło do groźnego wypadku. Samochód osobowy jadący od strony Dygowa wypadł z drogi i dachował w przydrożnym rowie. W pojeździe znajdowały się cztery dorosłe osoby. Do zdarzenia zadysponowano jednostki OSP z Czernina i Dygowa, które jako pierwsze udzielały pomocy poszkodowanym. Dalsze działania ratunkowe przejęły dwa zespoły ratownictwa medycznego. Odcinek drogi ,na którym doszło wypadku był wyłączony z ruchu, policja wyznaczyła objazdy przez miejscowość Czernin.

   

 • Niebezpieczne wyprzedzanie przyczyną wypadku z udziałem dwóch aut

  Na drodze wojewódzkiej nr 163, na wysokości miejscowości Miechęcino ,osobowa KIA na prostym odcinku wypadła z drogi. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem, podczas manewru wyprzedzania samochodu dostawczego. Zanim skosił przydrożny znak i zatrzymał się kilkanaście metrów od krawędzi jezdni w polu , otarł się  w lewym bokiem o Skodę ,która również chciał wyprzedzić dostawczaka.

  Kierowca Kii doznał niegroźnej rany głowy. Przed przyjazdem zespołu ratownictwa medycznego został opatrzony przez ratowników przedmedycznych z OSP Dygowo.

  W działaniach brały udział jednostki OSP Dygowo, OSP Wrzosowo, JRG PSP Kołobrzeg, ratownicy medyczni i policja.

 • OSP Dygowo w akcji ratowniczej na terenie powiatu gryfickiego

  W Rogowie , za mostem na kanale Resko doszło do wypadku drogowego. Zderzyły się dwa autobusy z pasażerami i bus. W akcji ratowniczej , wśród kilkunastu zastępów strażaków ,brała udział jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Dygowa.

  Fot. OSP Dygowo

 • Samochód wyleciał z drogi

  Na łuku drogi wojewódzkiej ,na wysokości Czernina, kierowca Audi stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi. Poszkodowanego kierowcę zabrała do szpitala załoga ratownictwa medycznego. Na miejscu zdarzenia działał zastęp OSP z Dygowa. Miejsce wypadku zabezpieczyła policja.

  wypadekwypadek

  wypadek

  wypadek

 • Śliski poranek na drogach. Peugeot wypadł z drogi

  Na drodze wojewódzkiej nr 163 -początek miejscowości Czernin od strony Dygowa - auto osobowe wpadło do przydrożnego rowu. Zdarzenie miało miejsce przed godziną ósmą. Jezdnia w wielu miejscach pokryta była cienką warstwą lodu. Na miejscu wypadku działały: jednostka PSP z Kołobrzegu , jednostka OSP z Dygowa, policja i zespół ratownictwa medycznego. Kierująca pojazdem została zabrana na badania do szpitala.

  Nawierzchnia drogi wojewódzkiej na tym odcinku nie była posypana solą drogową.

 • Strażacy z Dygowa z „Motosercem”

  Strażacy z OSP Dygowo brali udział w imprezie charytatywnej  Motoserce. Razem z ratownikami medycznymi na motocyklach zaprezentowali technikę i taktykę działań podczas wypadku komunikacyjnego. Pozorowany był wypadek , w którym dwie osoby zostały poszkodowane - uwięziony w pojeździe i pieszy.

  Motoserce to wydarzenie o zasięgu ogólnopolskim. W tym roku odbywa się w 85 miastach w Polsce. Organizatorem akcji , która miała miejsce na skwerze Pionierów w Kołobrzegu był Klub Motocyklowy Voyager. Głównym celem imprezy było honorowe oddanie krwi na rzecz dzieci.

 • Tragiczny wypadek w Stojkowie

  W Stojkowie doszło do tragicznego wypadku. Pod manewrującą śmieciarkę wpadło dwuletnie dziecko, które poniosło śmierć na miejscu. Teren zabezpieczyła policja. Na miejscu zdarzenia pracuje prokurator i technicy policyjni. Gmina Dygowo zapewniła rodzinie pomoc psychologa.

 • Wrzosowo. Uderzył w tył skręcającego porsche

  Na drodze wojewódzkiej nr 163 we Wrzosowie, kierujący samochodem marki Audi uderzył w tył porsche, którego kierowca skręcał na posesję. Na szczęście kierujący pojazdami nie zostali poszkodowani, natomiast oba auta zostały poważnie uszkodzone.

  W akcji brały udział jednostki OSP z Dygowa i Wrzosowa ,które zabezpieczyły miejsce zdarzenia i zneutralizowały na jezdni wyciekłe z pojazdów płyny eksploatacyjne. Podczas uprzątania rozbitych części i neutralizacji płynów ruch na drodze był blokowany.

  Na miejscu zdarzenia pracowała policja.

  Na fotografiach brak uszkodzonego porsche, które zostało zabrane z miejsca zdarzenia przez pomoc drogową.

 • Wypadek drogowy pomiędzy Wrzosowem a Łykowem

  Przed godziną 13-tą doszło do poważnego wypadku drogowego na odcinku drogi nr 163 pomiędzy Wrzosowem, a Łykowem. Na wzniesieniu doszło do zderzenia pojazdów osobowych jadących z przeciwnych kierunków. Siła uderzenia była tak duża ,że części zawieszenia jednego z samochodów zostały rozrzucone na jezdni. Kierowcy opuścili
 • Wypadek drogowy w Czerninie

  Zastępy OSP z Czernina i Dygowa zostały zadysponowane do wypadku drogowego na drodze wojewódzkiej nr 163 w Czerninie. Na miejscu zdarzenia strażacy zastali mocno rozbity samochód osobowy  w którym podróżowały dwie osoby. Zakleszczonego kierowcę auta trzeba było wydostać przy użyciu sprzętu hydraulicznego.