• Aktywność Klubu Seniora w Dygowie nagrodzona

  Wójt Gminy Dygowo ,Grzegorz Starczyk wraz z przewodniczącym Rady Gminy Dygowo, Jerzym Leszczyńskim wręczyli seniorom z Dygowa symboliczny klucz do nowej siedziby. Odremontowane pomieszczenie w świetlicy wiejskiej przy ulicy Ogrodowej będzie stałym miejscem spotkań Klubu Seniora Sercem Młodzi.

  Przy tej okazji wójt nagrodził również panie z klubu: Lidię Olszewską i Marię Balcerzak, które mimo pandemii aktywnie uprawiają lokalną turystykę rowerową. Od czerwca pokonały już ponad 1500 kilometrów.

 • Dom Pomocy Społecznej we Włościborzu świętował 50-lecie działalności

  W Domu Pomocy Społecznej we Włościborzu odbyła się uroczystość z okazji 50-lecia istnienia placówki. Wśród zaproszonych gości byli senator Anna Sztark, poseł Marek Hok, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Kołobrzegu ( organ prowadzący) ze wicestarostą Jackiem Kuś na czele, przedstawiciele Rady Powiatu Kołobrzeg, Urzędu Miasta Kołobrzeg z prezydent Anną Mieczkowską, Wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk, dyrektorzy i kierownicy ośrodków pomocy społecznej z całego powiatu i dyrektorzy szkół z Kołobrzegu, Dygowa i Wrzosowa.

  Dyrektorka DPS we Włościborzu Małgorzata Rzepka –Klincewicz przywitała gości , mieszkańców i pracowników.  W sposób szczególny powitała emerytowanych pracowników. „To Wy, Drodzy Państwo budowaliście podwaliny tego Domu, a później tworzyliście dalszą jego rzeczywistość”.

  Zwracając się do mieszkańców Domu, dyrektorka akcentowała: „To Wasza obecność nadaje sens naszej pracy, skłania do głębszych refleksji nad życiem. To Wy drodzy mieszkańcy uwrażliwiacie ,uszlachetniacie i wzbogacacie naszą osobowość”.

  W słowach kierowanych do pracowników placówki podkreśliła ich oddanie trudnej służbie na rzecz mieszkańców oraz profesjonalizm. Dzięki całemu personelowi w domu panuje atmosfera bezpieczeństwa ,zaufania i życzliwości. Każda osoba znajduje szacunek i akceptację.

  Dom Pomocy Społecznej we Włościborzu pełni ważną i szczytną rolę w systemie opieki na seniorami. Placówka dysponuje 110 miejscami dla osób przewlekle somatycznie chorych. Aktualnie  przebywa tam 63 mężczyzn i 42 kobiety. Najstarszy mieszkaniec ma 96 lat a najmłodszy 42. Najdłużej przebywającą w placówce osobą jest pani, która zamieszkała tan 21 lat temu.

 • Rękodzieło świąteczne seniorów z Dygowa

  Zajączki z siana wykonane przez seniorów z klubu Sercem Młodzi będą oryginalną dekoracją świat wielkanocnych.

 • Senioriada 2019 w Gościnie

  Gospodarzem Senioriady 2019  było Miasto Gościno. Po raz szósty kluby seniora z powiatu kołobrzeskiego spotkały się aby zaprezentować swój program artystyczny oraz stanąć do rywalizacji sportowo-rekreacyjnej. Seniorzy wspierani byli przez gminnych włodarzy. Gminę Dygowo reprezentował Klub Seniora „Sercem Młodzi” dopingowany przez wójta Grzegorza Starczyka i kierowniczkę GOPS w Dygowie Wioletę Dzwolak. Reprezentacja Gminy Dygowo zajęła drugie miejsce w tegorocznej Senioriadzie. Wygrała reprezentacja gminy Rymań.

 • Seniorzy uczestniczyli w zajęciach ze String Art

  W świetlicy wiejskiej w Dygowie w czasie cotygodniowych zajęć seniorzy zdobywali tajniki techniki String Art. Polega ona  na wyplataniu różnych obrazów z kolorowej włóczki, muliny oraz nici na deskach. Kontury wyplatanych wzorów nanosi się w pierwszej kolejności rysując konkretny wzór , a następnie wbija się w kontur gwoździe, które stają się stelażem powstałych dzieł. Inspiracją dla seniorów były ich imiona ,które zostały zobrazowane w nowopoznanej technice. Zajęcia prowadziła Marta Tarnecka.

 • Wójt Gminy Dygowo zachęca do samospisu w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań

  Z uwagi na panujący w Polsce stan epidemii Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań spis realizowany jest wyłącznie za pomocą dwóch metod – samospisu internetowego i spisu telefonicznego. Podstawową  metodą  jest samospis internetowy w interaktywnej aplikacji na stronie GUS. Przed dokonaniem samospisu internetowego można skorzystać z aplikacji w wersji demo, aby zobaczyć jego przebieg. Wypełnienie ankiety spisowej zajmuje około 15 minut.

  Wójt Gminy Dygowo postanowił zachęcić mieszkańców gminy do wypełnienia tego obywatelskiego obowiązku. Z pomocą dzieci i seniorów  wziął udział w krótkim filmiku o spisywaniu się. Zapraszam do obejrzenia.

 • Wójt odwiedził najstarszych mieszkańców gminy Dygowo

  Październik jest miesiącem ,w którym 1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 14 listopada przypada Światowy Dzień Seniora ,a 20 października obchodzimy Europejski Dzień Seniora.  Z tej okazji w minionym tygodniu wójt Grzegorz Starczyk wraz z kierownik GOPS-u w Dygowie ,Wioletą  Dzwolak odwiedzili w domach najstarszych mieszkańców gminy. Jest już tradycją ,że co roku władze gminy składają najlepsze życzenia najstarszym osobom z 17 sołectw.

  Jako pierwszą, wójt odwiedził najstarszą osobę w gminie Dygowo. Jest nią Pani Maria Wojciechowska z Dygowa, która skończyła 97 lat.

 • Wójt odwiedził najstarszych mieszkańców gminy Dygowo

  W październiku i listopadzie  obchodzone są Dni Seniora w trzech wymiarach: 1 października przypada Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 20 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora , a 20 października Europejski Dzień Seniora.

  Z tych okazji tradycyjnie wójt Gminy Dygowo ,Grzegorz Starczyk i kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dygowie ,Wioleta  Dzwolak odwiedzają w domach najstarszych mieszkańców gminy. Odwiedziny seniorów zawsze rozpoczyna wizyta u najstarszej osoby w gminie Dygowo.  W tym roku jako pierwszą wójt odwiedził Panią Antoninę Kropielnicką z Dygowa, która ma skończone 99 lat!

  Pani Antonina urodziła się 1923 roku na terenie II Rzeczypospolitej we wsi Myszkowice w powiecie tarnopolskim. W 1946 roku przybyła wraz z rodziną do Dygowa , jest jednym pierwszych osadników ziemi dygowskiej.

 • Wójt odwiedził najstarszych seniorów gminy Dygowo

  Wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk wraz z kierowniczką Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Wioletą Dzwolak odwiedzili najstarszych seniorów zamieszkujących na terenie gminy. Październikowe spotkania z seniorami stały się już tradycją w gminie Dygowo, są okazją do okazania szacunku osobom starszym oraz chwilą oderwania ich od monotonii dnia codziennego i uciążliwości zdrowotnych. To także chwila kiedy seniorzy nierzadko dzielą się swoimi wspomnieniami z których płyną również dobre rady.

  W tym roku wójt odwiedził czternastu seniorów , których data urodzenia to lata dwudzieste ubiegłego wieku. Większość, to Panie, aż dwanaście. Najstarszym wśród dwóch Panów jest Franciszek Wilk ( na zdjęciu) ze Skoczowa, który 30 października skończy 97 lat.