• Dotacje dla gminnych klubów sportowych

  Gmina Dygowo przyznała dotacje na działalność sportową w 2022 roku. Wójt Grzegorz Starczyk podpisał  umowy z przedstawicielami klubów sportowych działających na terenie gminy Dygowo.

  Wysokość przyznanych dotacji: WKS Rasel Dygowo 170 000 zł, KS Perła Gmina Dygowo 70 000 zł, GKP Wrzos Wrzosowo 45 000 zł, Klub Kolarski Ziemia Kołobrzeska 20 000 zł i UKS Grot Dygowo 15 000 zł.

 • Kluby sportowe Gminy Dygowo otrzymały wsparcie finansowe

  Gmina Dygowo przyznała dotacje na działalność sportową klubom z gminy Dygowo. Przekazanie wsparcie finansowe jest kluczowe dla rozwoju tych klubów. W dniu dzisiejszym Wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk podpisał umowy z przedstawicielami klubów. Oto kwoty przyznanych dotacji:

  WKS Rasel Dygowo: 100 tys. zł

  KS Perła Gmina Dygowo: 70 tys. zł

  GKP Wrzos Wrzosowo: 30 tys. zł

  W trakcie spotkania omówiono również sytuację w klubach. Żaden z klubów nie zgłaszał istotnych problemów. Rozmawiano również na temat potencjalnych środków z budżetu państwa za frekwencję w wyborach parlamentarnych.

   

 • Koniec rundy jesiennej. Wrzos Wrzosowo wiceliderem!

  Wrzos Wrzosowo w rundzie jesiennej sezonu piłkarskiego 2019/2020 A-klasy sprawił ogromną niespodziankę postawą sportową i wynikami.  Przed rozpoczęciem rozgrywek pod znakiem zapytania stało wiele aspektów organizacyjnych drużyny. Społeczność Wrzosowa z niepokojem czekała na pozytywne rozwiązania, które na szczęście nastąpiły.  Zmiana zarządu i nowy trener – Zbigniew Grzebieniak jak widać po wynikach ,odrodziły zespół z Wrzosa.

  Wrzos Wrzosowo zajął drugie miejsce na zakończenie rundy jesiennej. W ostatnim meczu ,na własnym boisku Wrzos pokonał Resko Karcino 5-1. Do lidera – Radwi Białogórzyno brakuje tylko trzech punktów. W bezpośrednim pojedynku lepszy był Wrzos, który w przedostatniej kolejce wygrał 1-4.

  W materiale wideo prezes Franciszek Mróz, zawodnik i członek zarządu Łukasz Tyrakowski oraz trener Zbigniew Grzebieniak podsumowali rundę jesienną. Zapraszam.

 • Mechanik II Iskra Kłanino - Wrzos Wrzosowo 1-2

  Wrzos Wrzosowo wygrał na wyjeździe z Mechanikiem II Iskra Kłanino 1-2. Bramki strzelili Kacper Żarski i Krzysztof Grzebieniak. Wrzos umocnił się na prowadzeniu w tabeli A klasy. Do końca sezonu pozostały trzy mecze.

  A klasa gr. 7 2022/2023

  1. 

  Wrzos Wrzosowo

  43

  2. 

  Arkadia Malechowo

  41

  3. 

  Mechanik II Iskra Kłanino

  37

  4. 

  KS Skibno

  33

  5. 

  Błękitni Stary Jarosław

  33

  6. 

  LZS Kowalewice

  31

  7. 

  Strong Zielenica

  30

  8. 

  Passat Bukowo Morskie

  27

  9. 

  Darłovia II Darłowo

  26

  10. 

  Wicher Mierzym

  25

  11. 

  Hajka Zegrze Pomorskie

  20

  12. 

  Fala Gąski

  17

  13. 

  Saturn Mielno

  12

  Tabela: ligowiec.net, fot. FB Wrzos Wrzosowo

 • Pierwszy mecz rundy we Wrzosowie. Drugie potknięcie Wrzosa

  Wrzos Wrzosowo zainaugurował  rundę wiosenną już tydzień temu na wyjeździe w Będzinie. Po dobrym meczu lider tabeli Bajgiel wygrał 2-1. W dniu dzisiejszym pierwszy mecz wiosny przed własną publicznością ,z kolei z wiceliderem Zefirem Wyszewo Wrzos przegrał 0-1. Wrzos zaprezentował bardzo dobrą postawę w całym meczu. Dobrze wypadła obrona, która  skutecznie odpierała ataki gości, natomiast ofensywa wykazała się słabą skutecznością. Mimo wielu akcji brakowało strzałów w światło bramki. Za tydzień mecz z outsiderem okręgówki Arkadią Malechowo.

 • Pierwszy mecz wiosny Wrzosa Wrzosowo

  Mecz otwarcia  rundy wiosennej A klasy, grupy 4, w sezonie 2023/2024 dostarczył  wiele emocji, choć niestety zakończył się porażką 1-4 z liderem grupy, Mewą Resko. Mateusz Kozyra, Kierownik GKP Wrzos Wrzosowo, tak przedstawił dzisiejsze wydarzenie.

  Spotkanie z liderem zawsze niesie ze sobą coś więcej niż zwykły mecz ligowy. Podczas intensywnych przygotowań zimowych dokonaliśmy zmiany w składzie zarządu, witając siedmiu nowych zawodników, w tym czterech z rocznika 2007. Warto zaznaczyć, że dla trzech zawodników było to inaugurujące spotkanie na szczeblu seniorskim. Mecz był niezwykle wymagający, gdyż stanęliśmy naprzeciw głównego kandydata do awansu do Klasy Okręgowej, zdając sobie sprawę, że będą dążyć do zdobycia kompletu punktów na naszym terenie.

  Ogromnie cieszy nas liczna obecność zawodników, entuzjazm kibiców na trybunach oraz przede wszystkim zaangażowanie trenera, prezesa i całego zespołu. Z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, że tutaj, we Wrzosowie, coś wielkiego się rodzi. Już za tydzień rozegramy sparing na naszym boisku z drużyną Wicher Rąbino o godzinie 13:00, serdecznie zapraszam wszystkich kibiców na nasz stadion, aby wspólnie cieszyć się pasją do piłki nożnej.

 • Podsumowanie Sezonu 2023/2024 Gminnego Klubu Piłkarskiego Wrzos z Wrzosowa

  Gminny Klub Piłkarski Wrzos z Wrzosowa zakończył rozgrywki w A-klasie 8 czerwca 2024 roku, plasując się na 10. miejscu w tabeli. Zespół zdobył 5 zwycięstw, zanotował 5 remisów i poniósł 14 porażek. Mateusz Kozyra, kierownik drużyny, przedstawił w materiale wideo szczegółowe podsumowanie minionego sezonu, wskazując na kilka kluczowych aspektów mających wpływ na wynik końcowy minionych rozgrywek.

  Zespół  z Wrzosowa nie traci ducha i z determinacją przygotowuje się do kolejnych wyzwań w A-klasie.  Treningi rozpoczynają się już 16 lipca , a pierwszy sparing już 20 lipca z Głazem Tychowo. Kolejny sprawdzian  27 lipca w Kołobrzegu o 17:00 z AP II Kotwica Kołobrzeg (seniorzy).

 • Pojedynek sąsiadów w tabeli

  W 19. kolejce A klasy o punkty walczyli bezpośredni rywale o pierwsze miejsce w tabeli. Lepsi okazali się zawodnicy Arkadii Malechowo, którzy zwyciężyli 2-4 (2-2). Bramki dla Wrzosa  zdobyli Krystian Burawski i Adam Wilk. Po tym meczu drużyna z Wrzosowa spada na drugą pozycję w tabeli.

  W sobotę 29 kwietnia Wrzos zagra na wyjeździe z LZS Kowalewice.

 • To było zasłużone zwycięstwo Wrzosa Wrzosowo

  GKP Wrzos Wrzosowo meczem na własnym boisku zainaugurował nowy sezon 2019/20120 A-klasy Grupy 8 - Koszalin. Wrzosowiacy wygrali z Falą ABFrost Gąski 3-2 (1-1). Bramki strzelali: Kacper Żarski, Krzysztof Grzebieniak (karny) i Łukasz Tyrakowski. Dzisiejszy mecz to wyjątkowe wydarzenie dla drużyny. Pierwszy mecz sezonu, nowy zarząd , nowy trener i do tego wejście w rozgrywki  dosłownie z marszu – bez ogrania w sparingach i bez kontuzjowanych zawodników.

  Mimo to drużyna wypadła  bardzo dobrze. Na boisku widać było determinację zwycięstwa ale i spokój w poczynaniach zawodników, zwłaszcza ,że przeciwnik grał twardo. Świadczy o tym karny i czerwona kartka dla zawodnika z Gąsek w 90 minucie. Zwycięstwo było zasłużone i z całą pewnością zaszczepi pozytywną energię w całym zespole Wrzosa na dalsza część sezonu.

  Gratulujemy Drużynie  z Wrzosowa wygranej a nowemu zarządowi i trenerowi życzymy wytrwałości  w kształtowaniu jak najlepszego zespołu i sportowych sukcesów.

  Na zdjęciach: trener: Zbigniew Grzebieniak ,prezes Franciszek Mróz, wiceprezes Bronisław Żarski i kierownik zespołu Łukasz Tyrakowski

 • To się nazywa dobry początek!

  Wrzos Wrzosowo w pierwszym meczu rundy wiosennej rozgromił na wyjeździe drużynę Syreny z Rymania 0-10! Za tydzień 27 marca Wrzosowo gra u siebie z  Wichrem Mierzym.

 • Trzecia kolejka i trzecia wygrana Wrzosa Wrzosowo

  Komplet zwycięstw ma na swoim koncie Wrzos Wrzosowo. W dniu dzisiejszym drużyna Wrzosa pokonała na własnym boisku Falę ABFrost Gąski. Bramki zdobyli: Adam Miklasiński i Filip Oleksik. Za tydzień Wrzos zagra mecz w Darłowie z Darłovią II.

 • Wójt podziękował zawodnikom , trenerowi i zarządowi Wrzosa Wrzosowo

  Wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk spotkał się przedstawicielami Gminnego Klubu Piłkarskiego Wrzos Wrzosowo. Zakończona 16 listopada runda jesienna piłkarskiej A-klasy była dla drużyny z Wrzosowa bardzo udana. Od początku sezonu 2019/2020 zespół wykazuje progres. Nowy trener i zarząd skutecznie realizują założenia powrotu na wysokie miejsce w tabeli rozgrywek.

  Wójt podziękował drużynie , trenerowi i zarządowi za postawę sportową , zaangażowanie i godne reprezentowanie Gminy Dygowo w pierwszej części sezonu piłkarskiego.

 • Wrzos Wrzosowo - Darłovia II Darłowo 3-1. Wygrana 4 raz z rzędu

  W 17 kolejce  A klasy Wrzos wygrał na własnym boisku z Darłovią Darłowo 3-1 (1-1).  Bramki zdobyli Michał Krawczyk, Krystian Burawski i Maciej Karbowiak. Po tym meczu Wrzos utrzymuje w tabeli jednopunktową przewagę nad Arkadią Malechowo. Kolejny mecz dopiero za dwa tygodnie. 16 kwietnia Wrzos zagra w Mielnie z Saturnem.

  Przed meczem rozmawiałem  z trenerem Dawidem Michalakiem i kierownikiem drużyny Piotrem Wojdą. Panowie przedstawili stan przygotowań do rundy wiosennej pod kontem sportowym i organizacyjnym oraz cele, a w zasadzie cel nr 1. Jaki? Zapraszam do obejrzenia materiału.

 • Wrzos Wrzosowo - Fala ABFrost Gąski 4-2 (2-0)

  We Wrzosowie rozegrany został mecz A klasy grupa 7. Wrzos pokonał drużynę Fala ABFrost Gąski 4-2. Bramki dla Wrzosa strzelali: Krystian Burawski dwie, Krzysztof Grzebieniak i Adam Wilk.

 • Wrzos Wrzosowo - Gryf Dobrowo 2 : 2

  W ostatnim meczu rundy jesiennej na boisku we Wrzosowie ,Wrzos zremisował z Gryfem Dobrowo 2-2. Bramki zdobyli Jakub Burawski i Krystian Burawski. Za tydzień 19 listopada w ostatniej kolejce mecz wyjazdowy z Hajką Zegrze Pomorskie.

   

 • Wrzos Wrzosowo - Saturn Mielno 3 : 1

  We Wrzosowie rozegrano mecz 8 kolejki A-klasy. Wrzos wygrał z Saturnem Mielno 3-1 (2-0). Bramki strzelali: Adam Wilk dwie i Michał Kłodowski. Drużyna z Wrzosowa zajmuje 4 miejsce w tabeli. Za tydzień 23 października mecz wyjazdowy z Falą ABFrost Gąski.

 • Wrzos Wrzosowo – AP Kotwica Kołobrzeg 0-2

  GKP Wrzos Wrzosowo meczem z Akademią Piłkarską Kotwica Kołobrzeg zainaugurował sezon piłkarski 2020/2021 ,A klasy grupa I.

 • Wrzos Wrzosowo – Bizon Cerkwica 6-1

  GKP Wrzos Wrzosowo  podejmował na własnym boisku Bizona Cerkwicę. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem drużyny z Wrzosowa 6-1(1-1). 12 września miecz wyjazdowy w Lulewicach z Sokołem.

  wrzos-wrzosowo

 • Wrzos Wrzosowo – Resko Karcino 3-1

  Piłkarze Wrzosa wygrali na własnym boisku mecz A klasy. Bramki zdobyli: Krzysztof Grzebieniak (rzut karny) , Adam Wilk i Marek Jastrzębski. Za tydzień mecz wyjazdowy z Bałtykiem Gostyń.

 • Wrzos Wrzosowo – Syrena Grot Rymań 1-0

  W meczu inauguracyjnym A klasy grupa 7 Wrzos Wrzosowo wygrał na własnym boisku Syreną-Grot Rymań 1-0. Bramkę w doliczonym czasie gry zdobył Krystian Burawski. Za tydzień mecz na wyjeździe Wrzos zagra z Wichrem Mierzym.