DOŻYNKI 2015 w GMINIE DYGOWO

Uroczystości dożynkowe w gminie rozpoczęła Msza św. w Kościele Parafialnym. Sołectwa wystawiły przed ołtarzem 14 pięknych wieńców. Starostowie dożynek Walery i Grażyna Lesiak z Miechęcina przygotowali bochen chleba upieczony z ziaren tegorocznych zbóż. Wszystkie te dzieła pracy rąk mieszkańców gminy zostały poświęcone. Po zakończonej mszy ruszył barwny i rozśpiewany korowód , na czele którego szła Franciszkańska Orkiestra Dęta z Koszalina, za nią bryczka ze starostami i wójtem z małżonką , a następnie goście i „wozy” z wieńcami . Po przybyciu na stadion ,rozpoczął się ceremoniał dożynkowy. Tradycyjnie starościna i starosta dożynek przekazali na ręce wójta Marka Zawadzkiego i przewodniczącego  Artura Wasiewskiego  chleb dożynkowy. Wójt połamał bochen i wspólnie z przewodniczącym i starostami dzielili się z mieszkańcami gminy. Po zakończonym ceremoniale ,prace rozpoczęła komisja oceniająca wieńce dożynkowe oraz do zmagań  sportowo –zręcznościowych przystąpiły sołectwa.  W składzie komisji oceniającej wieńce byli: Piotr Woś -wiceburmistrz Karlina, Dorota Maroń- dyrektorka Banku Spółdzielczego  w Dygowie, Helena Czerniawska- Radna Powiatu Kołobrzeskiego, Elżbieta Kuczma z Ośrodka Doradztwa Rolniczego oraz Jerzy Zaborowski z ARiMR. Wybranie najładniejszego wieńca nie było łatwe. Wszystkie były piękne ,okazałe i spełniały wymogi regulaminu. Decyzją komisji Najładniejszy Wieniec Dożynkowy 2015 przygotowało sołectwo Jazy do którego powędrowała główna nagroda 2000 zł od Gminy Dygowo oraz 800 zł od sponsora ,Banku Spółdzielczego z Dygowa. Drugie miejsce zajęło sołectwo Dygowo, a trzecie sołectwo Dębogard. Oba ,podobnie jak zwycięzca, otrzymały czeki od Gminy i banku. Pozostałe sołectwa otrzymały wyróżnienia. W konkursie sportowym sołectw ,wygrana przypadła zawodnikom z Dygowa. Drugie miejsce zajęło sołectwo Wrzosowo , a trzecie Kłopotowo. Po wręczeniu nagród , na scenie pojawił się zespół Maxel, który rozpoczął czas zabawy . Zapraszam na foto i wideo relację z dożynek.