Relacja z Gminnych Zawodów Sportowo- Pożarniczych (wideo)

W sobotę odbyły się w Dygowie Gminne Zawody Sportowo- Pożarnicze. Zawody to nie tylko rywalizacja sportowa ale także doskonalenie umiejętności w działaniach operacyjnych w zespole i pracy pod presją czasu. Wszyscy (red. strażacy OSP), przez te zawody wykazują swoje przygotowanie, które w konsekwencji jest przygotowaniem do tych działań operacyjnych, działań ratowniczo- gaśniczych – powiedział witając druhów z gminnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Komendant Państwowej Straży Pożarnej  bryg. Krzysztof Makowski. Zawody rozgrywane były w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza z przeszkodami i ćwiczenie bojowe. W kategorii wiekowej 10-16 lat wygrały dziewczęta i chłopcy z Dygowa. Wśród drużyn kobiecych najlepsze były zawodniczki z Dygowa ,a wśród drużyn męskich zawodnicy ze Stojkowa. Po zawodach odbyła się ceremonia wręczenia nagród , a także odznaczeń i medali. Przy okazji zawodów Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Grzegorz Starczyk wręczył jednostce OSP z Dygowa i Wrzosowa dyski sygnalizacyjne. Środki na sprzęt ,dzięki staraniom wiceprzewodniczącego ,udało się pozyskać z Fundacji Bezpieczny Powiat. Zapraszam na obszerną fotogalerię i skrót filmowy z zawodów.

Autor zdjęć Marek Kawęcki.
Skopiowanie, przerobienie, dalsze rozpowszechnienie fotografii  bez zgody autora stanowiło będzie naruszenie praw autorskich. Zainteresowani nabyciem fotografii w formie cyfrowej lub papierowej mogą kontaktować się pod numerem telefonu 606 764 123.