Strażacy z OSP w Stojkowie otrzymali samochód pożarniczy

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu st. bryg. Krzysztof Makowski przekazał w użytkowanie jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Stojkowie ,samochód pożarniczy Iveco. Pojazd z 2004 roku z przebiegiem 55 tysięcy kilometrów  jest po kapitalnym ramy i zawieszenia. Posiada kompletne wyposażenie operacyjne. Umowę z ramienia OSP Stojkowo podpisał w obecności Wójta Gminy Dygowo Grzegorza Starczyka i  kolegów z jednostki , prezes Marcin Górniak.

W sierpniu Gmina Dygowo przekazała jednostce  OSP w Stojkowie nową remizę. Do pełni szczęścia brakowało tylko samochodu pożarniczego na miarę czasu. Stary Mercedes niestety nie był już w stanie sprostać wymogom operacyjnym i użytkowym. Dzisiejszy dzień otwiera nowe możliwości działania jednostki OSP w Stojkowie.