Nowy eksponat w Muzem Patria Colbergiensis

Czajnik do zaparzania herbaty sprzed 1945 roku –przedmiot codziennego użytku- stał się wczoraj symbolem obywatelskiej relacji polsko – niemieckiej. Tę pamiątkę rodzinną ,za pośrednictwem  byłego ambasadora Niemiec w Polsce dr. Reincharda Schweppe ,przekazał do Muzeum Patria Colbergiensis prof. Hubertus Fischer. Rodzice profesora spędzali w Kołobrzegu w latach trzydziestych ubiegłego stulecia miesiąc miodowy. Wypoczywali w hotelu Baltischer Hof. Miasto wywarło na nich ogromne wrażenie. Czterdzieści lat temu , ojciec pana Fischera natknął się w niemieckim antykwariacie na dzbanek sygnowany nazwą hotelu i kupił go. Wspomnieniem niezapomnianych chwil z dawnego Kołobrzegu podzielił się ze swoim potomkiem –Hubertusem Fischerem- któremu także przekazał dzbanek. Od wczoraj ,po 70 latach ten przedmiot ,ze swoją nową historią wrócił do miasta. Zapraszam na relację wideo ze spotkania w Muzeum Patria Colbergiensis.

Autor zdjęć Marek Kawęcki.
Skopiowanie, przerobienie, dalsze rozpowszechnienie fotografii  bez zgody autora stanowiło będzie naruszenie praw autorskich. Zainteresowani nabyciem fotografii w formie cyfrowej lub papierowej mogą kontaktować się pod numerem telefonu 606 764 123.