W ogrodzie pałacowym w Przelewicach odbyła się Gala Sołtysa 2022. Podczas wydarzenia rozstrzygnięty został wojewódzki  konkurs „Sołtys Roku”. Ponadto uhonorowani zostali zasłużeni sołtysi Pomorza Zachodniego. Jednym z wyróżnionych Odznaką Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego był Józef Tuz – sołtys miejscowości  Jazy i Jażdże w gminie Dygowo. Pan Józef obowiązki sołtysa pełni już dziewiątą kadencję czyli ponad trzydzieści lat.

Sołtysem Roku 2022 został Pani Emilia Wołoszyn – sołtyska miejscowości Kowańcz w gminie Karlino.

Zobacz również:

II sesja Rady Gminy Dygowo. Podziękowania za 30 lat sołtysowania ( wideo i foto); 5 grudzień 2018

30 lat pracy na rzecz sołectwa Jazy i Jażdże. Dobry sołtys (wideo) ; 8 grudzień 2018

Zebranie wiejskie w Jazach. Józef Tuz wybrany sołtysem na dziewiątą kadencję! 22 luty 2019