Józef Tuz - sołtys Jazów, otrzymał Odznakę Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego

W ogrodzie pałacowym w Przelewicach odbyła się Gala Sołtysa 2022. Podczas wydarzenia rozstrzygnięty został wojewódzki  konkurs „Sołtys Roku”. Ponadto uhonorowani zostali zasłużeni sołtysi Pomorza Zachodniego. Jednym z wyróżnionych Odznaką Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego był Józef Tuz – sołtys miejscowości  Jazy i Jażdże w gminie Dygowo. Pan Józef obowiązki sołtysa pełni już dziewiątą kadencję czyli ponad trzydzieści lat.

Sołtysem Roku 2022 został Pani Emilia Wołoszyn – sołtyska miejscowości Kowańcz w gminie Karlino.