• Józef Tuz - sołtys Jazów, otrzymał Odznakę Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego

  W ogrodzie pałacowym w Przelewicach odbyła się Gala Sołtysa 2022. Podczas wydarzenia rozstrzygnięty został wojewódzki  konkurs „Sołtys Roku”. Ponadto uhonorowani zostali zasłużeni sołtysi Pomorza Zachodniego. Jednym z wyróżnionych Odznaką Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego był Józef Tuz – sołtys miejscowości  Jazy i Jażdże w gminie Dygowo. Pan Józef obowiązki sołtysa pełni już dziewiątą kadencję czyli ponad trzydzieści lat.

  Sołtysem Roku 2022 został Pani Emilia Wołoszyn – sołtyska miejscowości Kowańcz w gminie Karlino.

  Zobacz również:

  II sesja Rady Gminy Dygowo. Podziękowania za 30 lat sołtysowania ( wideo i foto); 5 grudzień 2018

  30 lat pracy na rzecz sołectwa Jazy i Jażdże. Dobry sołtys (wideo) ; 8 grudzień 2018

  Zebranie wiejskie w Jazach. Józef Tuz wybrany sołtysem na dziewiątą kadencję! 22 luty 2019

   

 • Nowy bus dla DPS-u w Piotrowicach i odznaczenie Prezesa Stowarzyszenia Senior

  Na terenie Domu Pomocy Społecznej w Piotrowicach miało miejsce podwójne wydarzenie. Mieszkańcy ośrodka zyskali nowy samochód typu bus, który jest nie tylko nowoczesny, ale także przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, co znacznie ułatwi organizację wyjazdów, wizyt u lekarzy czy udziału w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych i integracyjnych. Pojazd został dofinansowany w 50 procentach ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Kluczyki do pojazdu wręczyła kierowcy Anna Bańkowska, wicemarszałkini Województwa Zachodniopomorskiego, a pojazd został poświęcony przez księdza Grzegorza Jagodzińskiego, proboszcza parafii Wrzosowo.

  Drugim ważnym punktem dnia było wręczenie prezesowi Stowarzyszenia Senior, Robertowi Jaruzelowi, Srebrnej Odznaki Honorowej Gryfa Zachodniopomorskiego za zasługi na niwie społecznej. Ceremonię wręczenia odznaki również poprowadziła Anna Bańkowska.

  Wydarzenie uświetnił występ podopiecznych i pracowników Domu Pomocy Społecznej w Piotrowicach.

  Wśród gości obecni byli:

  Anna Bańkowska – Wicemarszałkini Województwa Zachodniopomorskiego

  Antoni Bernatowicz – Prezes Honorowy Stowarzyszenia Senior

  Artur Wasiewski – przewodniczący Rady Powiatu Kołobrzeg

  Małgorzata Rzepka-Klincewicz – dyrektor Domu Pomocy Społecznej we Włościborzu

  Liliana Korzeniewska – dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kołobrzegu

  Anna Dalak-Darabasz – aspirant pracy socjalnej, doradca ds. osób niepełnosprawnych

  Ks. Grzegorz Jagodziński – proboszcz parafii Wrzosowo