• Czernin. Nie zdążył wyhamować i uderzył w drzewo

  Na drodze wojewódzkiej nr 163 w Czerninie miał miejsce wypadek drogowy. Samochód osobowy nie zdążył wyhamować przed poprzedzającym go pojazdem i uderzył w drzewo.  Wcześniej lekko uderzył w bok auta przed nim. Kierowca pojazdu został zabrany na badania do szpitala. Na miejscu zdarzenia był zastęp OSP z Dygowa, JRG z Kołobrzegu ,zespół ratownictwa medycznego i policja. Droga została zablokowana. Policja w Dygowie kierowała na objazdy.

 • Czołowe zderzenie aut w Stramnicy

  W dniu dzisiejszym zastęp OSP Dygowo został zadysponowany do wypadku na drodze wojewódzkiej nr 163 w Stramnicy. Osobowe Audi na łuku drogi – skrzyżowanie do Stramnicy , zjechało na przeciwny pas ruchu i zderzyło się  z busem, którym jechało 7 osób. W zdarzeniu poszkodowanych zostało pięć osób, które trafiły do szpitala.

  Foto: Artur Sempruch/ MiastoKołobrzeg.pl

 • Czołówka na zakręcie w Stramnicy

  W Stramnicy , na łuku drogi wojewódzkiej nr 163 doszło poważnego wypadku. Zderzyły się dwa auta osobowe. Cztery osoby zostały poszkodowane w tym dwójka dzieci. Wszyscy przewiezieni zostali do szpitala.  W działaniach udział brały 2 zastępy JRG PSP z Kołobrzegu i dwa zespoły OSP z Dygowa.

  osp-dygowo

  osp-dygowoFot. OSP Dygowo

 • Diamentowa od drogi wojewódzkiej czasowo zamknięta

  Firma Tauber rozpoczęła roboty na odcinku ulicy Diamentowej od strony ulicy Kołobrzeskiej. Jako pierwsze wykonane będzie włączenie  w istniejącą kanalizację deszczową. Dojazd do posesji całego osiedla możliwy jest tylko od strony ulicy Barcińskiej.

  Dygowo_ulica_Diamentowa_droga_gminna

  Dygowo_ulica_Diamentowa_droga_gminna

 • Koncepcja ścieżki rowerowej Kołobrzeg – park rozrywki „Pomerania” powstanie do końca roku

  W czwartek 2 września w Starostwie Powiatowym w Kołobrzegu odbyło się spotkanie, na którym wicestarosta kołobrzeski Jacek Kuś, Wójt Gminy Kołobrzeg Włodzimierz Popiołek oraz Wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk omawiali koncepcję budowy ścieżki rowerowej w pasie drogi wojewódzkiej 163 na terenie Gminy Kołobrzeg i Dygowo, na odcinku od miasta Kołobrzeg do Parku Rozrywki "Pomerania" w Pyszce. Wnieśli swoje uwagi techniczne oraz sugestie do projektu. Koncepcja powstanie do końca roku, a następnie rozpocznie się opracowywanie dokumentacji projektowej. Termin realizacji inwestycji planowany jest na rok 2023.

 • Niebezpieczne wyprzedzanie przyczyną wypadku z udziałem dwóch aut

  Na drodze wojewódzkiej nr 163, na wysokości miejscowości Miechęcino ,osobowa KIA na prostym odcinku wypadła z drogi. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem, podczas manewru wyprzedzania samochodu dostawczego. Zanim skosił przydrożny znak i zatrzymał się kilkanaście metrów od krawędzi jezdni w polu , otarł się  w lewym bokiem o Skodę ,która również chciał wyprzedzić dostawczaka.

  Kierowca Kii doznał niegroźnej rany głowy. Przed przyjazdem zespołu ratownictwa medycznego został opatrzony przez ratowników przedmedycznych z OSP Dygowo.

  W działaniach brały udział jednostki OSP Dygowo, OSP Wrzosowo, JRG PSP Kołobrzeg, ratownicy medyczni i policja.

 • Ścieżka rowerowa do Kołobrzegu i Pyszki. Jest koncepcja budowy

  Ścieżki rowerowe w gminie Dygowo pozostają w sferze marzeń mieszkańców i wizjonerskich planów samorządowców. Pierwsze drogi rowerowe z prawdziwego zdarzenia miały powstać w gminie w ramach porozumienia międzygminnego (2016) Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Koszalińsko-Kołobrzesko-Białogardzkiego Obszaru Funkcjonalnego. Tak się nie stało. Koncepcja upadła , aczkolwiek projekt został wykonany. Trzeba tu również zaznaczyć ,że koncepcja przebiegu dróg miała mało praktyczny i zdecydowanie tylko rekreacyjny charakter. Planami budowy ścieżek rowerowych na terenie gminy objęte były tylko trzy miejscowości: Skoczów , Wrzosowo , Kłopotowo i Włościbórz.

  Mieszkańcy gminy Dygowo byliby usatysfakcjonowani najprostszym i najbardziej praktycznym rozwiązaniem – budową ścieżki rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 163. Być może ziści się taka koncepcja.

  20 listopada w Urzędzie Gminy Dygowo odbyło się spotkanie samorządowców i zarządcy drogi wojewódzkiej ,którzy omawiali plan budowy ścieżki rowerowej z Karlina do Kołobrzegu. Jednakże póki co daleko jest do konkretów, ale początek dobry.

  Trzymamy kciuki!

  Zwłaszcza rowerzyści, którzy  poruszając się po drodze wojewódzkiej przez gminę Dygowo do Kołobrzegu , parku rozrywki i mokradła w Pyszce nie czują się komfortowo i bezpiecznie. Ponadto , gdy będą ścieżki ,rowerzystów przesiadających się z aut przybędzie, mamy korzyść proekologiczną i prozdrowotną.

  Widoczny na zdjęciu fragment ścieżki wzdłuż ulicy Kołobrzeskiej w Dygowie, stanowi jak dotąd jedyny odcinek który zapewnia bezpieczeństwo poruszającym się pieszym i rowerzystom wzdłuż drogi wojewódzkiej.

  Na spotkaniu obecni byli: Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj, Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Stanisław Wziątek, Starosta Powiatu Kołobrzeskiego Tomasz Tamborski, Wicestarosta Powiatu Kołobrzeskiego Jacek Kuś, Wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk, Dyrektor Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie Michał Żuber.

  dygowo-

  dygowo

 • Śliski poranek na drogach. Peugeot wypadł z drogi

  Na drodze wojewódzkiej nr 163 -początek miejscowości Czernin od strony Dygowa - auto osobowe wpadło do przydrożnego rowu. Zdarzenie miało miejsce przed godziną ósmą. Jezdnia w wielu miejscach pokryta była cienką warstwą lodu. Na miejscu wypadku działały: jednostka PSP z Kołobrzegu , jednostka OSP z Dygowa, policja i zespół ratownictwa medycznego. Kierująca pojazdem została zabrana na badania do szpitala.

  Nawierzchnia drogi wojewódzkiej na tym odcinku nie była posypana solą drogową.

 • Wycinka uschniętych drzew przy drodze nr 163

  W pasie drogowym drogi wojewódzkiej, na odcinku Wrzosowo –Jazy , zarządca drogi wykonuje wycinkę drzew przydrożnych. Drzewa , w większości jesiony ,usuwane są gdyż są obumarłe lub w większości obumarłe. Ulistnienie w okresie wegetacyjnym nie przekracza 10 procent. Uschnięte drzewa stanowią duże zagrożenie dla użytkowników drogi , szczególnie podczas silnych wiatrów.

  droga-nr-163-wycinka-drzew

  wycinka-drzew-droga-nr-163

 • Wypadek drogowy w Czerninie

  Zastępy OSP z Czernina i Dygowa zostały zadysponowane do wypadku drogowego na drodze wojewódzkiej nr 163 w Czerninie. Na miejscu zdarzenia strażacy zastali mocno rozbity samochód osobowy  w którym podróżowały dwie osoby. Zakleszczonego kierowcę auta trzeba było wydostać przy użyciu sprzętu hydraulicznego. 

 • Wypadek drogowy w Jazach. Trzy osoby trafiły do szpitala

  Aż cztery zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy Dygowo zadysponowane zostały  do akcji ratowniczej w wypadku drogowym autobusu i busa w Jazach. Strażacy z Czernina , Dygowa Stojkowa i Wrzosowa zabezpieczali poszkodowanych w wypadku i usuwali skutki kolizji – wycieki płynów technicznych pojazdów.

  Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 163 w Jazach. W stojący autobus rejsowy lokalnej linii uderzył bus , który przemieszczał się od strony Kołobrzegu. W busie znajdowało się 6 osób z których troje zostało rannych. W autobusie znajdował się tylko kierowca. Ruch na drodze został zablokowany.  Poszkodowani zostali zabrani do szpitala w Kołobrzegu i Koszalinie.Na miejscu zdarzenia pracowali technicy policyjni.

  Do wypadku doszło w czasie bardzo niekorzystnych warunków atmosferycznych, ciągłe opady deszczu.

  Fot. OSP Dygowo

 • Wypadek na drodze wojewódzkiej w Czerninie

  W dniu dzisiejszym po godzinie 9.00 zastępy OSP Dygowo i OSP Czernin zadysponowane zostały do wypadku drogowego na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej z drogą gminną w Czerninie.  W zdarzeniu brały udział dwa pojazdy osobowe w wyniku którego kierująca pojazdem KIA została poszkodowana. Kierowca i pasażerowie  passata nie odnieśli obrażeń i opuścili pojazd o własnych siłach. Okoliczności wypadku bada policja.