• Jutro na stadionie w Dygowie WKS Rasel rozpoczyna rozgrywki ligowe

  WKS Rasel Dygowo rozpoczyna sezon rozgrywek o mistrzostwo IV Ligi Zachodniopomorskiej w rundzie jesiennej sezonu 2020/2021. Będzie to w założeniach bardzo długa runda. Począwszy od 18 lipca i skończywszy 12 grudnia będziemy kibicować drużynie z Dygowa.

  Na stadionie w Dygowie będą rozgrywane następujące mecze:

  Skład WKS Rasel Dygowo sezon 2020/2021:

  Bramkarze:

  1. Paweł WAŚKÓW

  2. Marcin KRÓLIK

  Obrońcy:

  1. Piotr CZAPKA

  2. Jakub POZNAŃSKI

  3. Rafał ZAŁOGA

  4. Kacper TŁOCZKOWSKI

  5. Piotr SUCHWAŁKO

  6. Sebastian KOŁODZIEJSKI

  7. Mateusz BIEŃ

  Pomocnicy:

  1. Marcin BECMER

  2. Łukasz WIŚNIEWSKI

  3. Mateusz ZANIEWICZ

  4. Michał KRAWCZYK

  5. Oskar WIŚNIEWSKI

  6. Michał SZUBERT

  7. Andrzej WOJCIECHOWSKI

  Napastnicy:

  1. Mikołaj DUWE

  2. Łukasz WŁODARCZYK

  Do zespołu przybyli: Oskar WIŚNIEWSKI - Start Miastko, Mateusz ZANIEWICZ - Kotwica Kołobrzeg, Piotr CZAPKA - Astra Ustronie Morskie, Łukasz WŁODARCZYK - Bałtyk Koszalin.

  Ubyli z zespołu: Maciej STAŃCZYK, Leszek PAZDUR, Karol NIEMKIEWICZ, Bartłomiej LAL, Dominik KUBIAK.

  Trener: Paweł WAŚKÓW

  Asystent trenera: Jakub POZNAŃSKI

  Kierownik: Marcin KRÓLIK

 • Kolejna wygrana Rasela. 21 bramek w 5 meczach!

  Rasel Dygowo na finiszu sezonu nabrał rozpędu. W dniu dzisiejszym w Wałczu zaliczył koleją , piątą wygraną z rzędu. Miejscowy Orzeł wylądował tylko z jedną bramką , natomiast drużyna z Dygowa zaliczyła trzy trafienia. Dwa gole strzelił Bułka i jednego Wiśniewski. Znakomity mecz całego zespołu. Do tego w pięknym stylu karnego obronił bramkarz Dygowian - Paweł Waśków (na zdjęciu ,maj 2018). Tabela IV ligi wygląda obiecująco.  8 miejsce to minimum prezesa Wojciechowskigo, które zakładał na ten sezon. Za tydzień 26 maja mecz w Dygowie z Błękitnymi II ze Stargardu.

 • Mecz w Dygowie przy pustych trybunach

  Rasel Dygowo podejmował na własnym boisku Lecha Czaplinek. Ze względu na obostrzenia sanitarne związane pandemią koronawirusa ,kibice nie mogli zasiąść na trybunie.

  Rasel przegrał ten mecz 3-4 (0-2). Goście wygrali zasłużenie , choć niewiele brakowało, aby spotkanie zakończyło się remisem. Łukasz Włodarczyk niefortunnie wykonał rzut karny, który efektownie obronił bramkarz gości.

 • Pierwszy remis w rundzie Rasela Dygowo

  Rasel Dygowo zremisował na własnym boisku z Pogonią Połczyn Zdrój 1 – 1. Bramkę dla Dygowian strzelił Mikołaj Duwe. Rasel zajmuje jedenaste miejsce w tabeli IV ligi zachodniopomorskiej. Kolejny mecz w Wielki Piątek w Policach. Przeciwnikiem Rasela będzie lider tabeli -Chemik.

 • Pierwszy sparing Rasela Dygowo. Przygotowania do rundy wiosennej ruszyły pełną parą

  WKS Rasel Dygowo rozpoczął intensywny okres przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2021/2022 IV ligi zachodniopomorskiej. W dniu dzisiejszym na sztucznej murawie w Ustroniu Morskim Dygowianie rozegrali pierwszy w tym roku sparing z miejscową drużyną Astry. Rasel wygrał 6-1. Bramki strzelali: Jakub Poznański -4 oraz Rafał Załoga i młody, nowy zawodnik z Bałtyku Koszalin –Graf.

  Podczas meczu rozmawiałem z prezesem WKS Rasel Dygowo, Andrzejem Wojciechowskim.

  Jak przebiegają przygotowania Rasela do rozgrywek wiosennych?

  Dzisiaj kończymy dwa tygodnie przygotowań, ten trzeci tydzień będziemy mieli bardzo ciężki. Rozpoczyna się od dzisiaj, trzy sparingi pierwszy dzisiaj z Ustroniem, wtorek trening, środa z trzecią ligą Bałtykiem Koszalin, w czwartek trening, w sobotę z mecz  z Manowem.

  Jest dużo nowych zawodników, dużo młodzieży. Trenuje nas w granicach 18 do 22 osób, część zawodników która jeszcze z jesienią została kontuzjowana i już pomału dochodzi do siebie. Dzisiaj nie grają, ale pomału wracają do zdrowia.

  Tak dużo młodzieży wprowadził trener Korszański z Bałtyku Koszalin z pierwszego składu juniorów. Trenują z nami, myślę, że zostaną u nas, podniosą jakość gry i oczywiście będzie się to wiązało z wynikami, z miejscem w tabeli, że będziemy szli wyżej.

  Pierwszy mecz (ligowy) 5 marca. Dwa pierwsze mecze u siebie, 5 marca i 19 będziemy rozgrywali na stadionie w Kołobrzegu, bo nasze boisko będzie remontowane.

  Czy zespól ma  niezbędne finansowanie na rok 2022?

  Czekamy jeszcze na decyzję pana wójta, jaką dostaniemy dotację. Pieniądze na sport są przyznane, budżet uchwalony, ale jeszcze konkretnie nie znamy sumy. Mamy już podpisaną umowę z Eneą, a wkrótce myślę, że z innymi sponsorami.

  Weszła bardzo dobra nowa ulga podatkowa dla firm wspierających sport (czytaj o uldze).

  Zapraszamy z tego względu wszystkie firmy z naszego regionu, z gminy do współpracy.

  To ulga dla firm wspierających sport, 50% więcej kosztów, które firma przeznaczy na sport będzie mogła dodatkowo odliczyć. Także myślę, że warto wspierać sport w takiej małej miejscowości czy gminie jak my, gdzie mamy zespół na najwyższym poziomie IV ligi w województwie, najwyższy poziom rozgrywkowy. Myślę, że będzie to owocna współpraca między firmami a klubem.

  Kolejny mecz Rasel Dygowo rozegra w środę w Koszalinie o godzinie 19.00. Sparingpartnerem będzie trzecioligowy Bałtyk Koszalin.

  wks-rasel-dygowo-

 • Prezes WKS Rasel Dygowo podsumowuje sezon: jesień na 4, wiosna na 5

  Drużyna piłkarzy z Dygowa pozostaje w IV lidze. Trudny sezon 2021/2022 dał się we znaki piłkarzom , trenerowi i zarządowi klubu. Przez całą wiosnę Rasel odrabiał straty w punktach z jesieni mając z tyłu głowy fakt ,że  siedem ostatnich zespołów spada z tabeli. Udało się, było dużo emocjonujących meczów , które ostatecznie zapewniły Raselowi 12 miejsce w tabeli , tak zwane pierwsze bezpieczne.

  W rozmowie z portalem prezes Andrzej Wojciechowski posumował zmagania Rasela Dygowo w minionym sezonie IV ligi i podzielił się swoimi przemyśleniami w kwestii rozbudowy kompleksu sportowego w Dygowie. Ta myśl to boisko pełnowymiarowe do piłki nożnej z oświetleniem płyty. Szczegóły w podcaście. Zapraszam.

 • Prezes WKS Rasel Dygowo: to był najcięższy sezon

  Do ostatniego meczu rozgrywek IV ligi zachodniopomorskiej ważyły się losy klubu z Dygowa co do spadku do klasy niższej.  W regulaminowym systemie gier ,stricte sportowym Rasel kwalifikował się do spadku, ale korzystnym zrządzeniem losu , dzięki przetasowaniom drużyn utrzymał się w IV lidze na sezon 2021/2021.

  Zapraszam na materiał wideo w którym prezes klubu Andrzej Wojciechowski posumował miniony sezon.

  IV liga zachodniopomorska 2020/2021

  1. 

  Polski Cukier Kluczevia Stargard

  91 pkt

  116 / 45

         

  2. 

  Vineta Wolin

  83 pkt

  97 / 33

         

  3. 

  Ina Goleniów

  68 pkt

  96 / 60

         

  4. 

  Leśnik Manowo

  67 pkt

  81 / 75

         

  5. 

  MKP Szczecinek

  62 pkt

  92 / 71

         

  6. 

  Hutnik Szczecin

  60 pkt

  78 / 67

         

  7. 

  Sokół Karlino

  59 pkt

  82 / 84

         

  8. 

  Błękitni II Stargard

  58 pkt

  98 / 71

         

  9. 

  Darłovia Darłowo

  56 pkt

  85 / 63

         

  10. 

  Orzeł Wałcz

  55 pkt

  57 / 72

         

  11. 

  Wieża Postomino

  55 pkt

  87 / 83

         

  12. 

  Olimp Gościno

  54 pkt

  72 / 90

         

  13. 

  Biali Sądów

  53 pkt

  74 / 79

         

  14. 

  Rasel Dygowo

  53 pkt

  78 / 76

         

  15. 

  Intermarche-Rega Trzebiatów

  53 pkt

  68 / 81

         

  16. 

  Mechanik Bobolice

  53 pkt

  85 / 90

         

  17. 

  Lech Czaplinek

  50 pkt

  54 / 60

         

  18. 

  Iskierka Szczecin

  49 pkt

  64 / 72

         

  19. 

  Gryf Kamień Pomorski

  48 pkt

  78 / 87

         

  20. 

  Polonia Płoty

  28 pkt

  55 / 139

         

  21. 

  Sparta Węgorzyno

  24 pkt

  53 / 152

         

   

 • Prezes WKS Rasel Dygowo: utrzymamy dla Dygowa IV ligę

  WKS Rasel Dygowo niefortunnie rozpoczął rundę wiosenną sezonu 2018/2019.  W minionym tygodniu 9 marca na inaugurację  przegrał  w Trzebiatowie z Intermarche-Rega 3-1. Prezes Andrzej Wojciechowski w rozmowie dla portalu Gminadygowo.pl przedstawił jak przebiegały przygotowania do wiosny , jakie zmiany zostały wprowadzone w składzie  drużyny oraz o plany na przyszłość. W niedzielę 17 marca  pierwszy mecz w rundzie wiosennej w Dygowie. Rasel Dygowo podejmie Spartę Węgorzyno o godzinie 15.30. Poniżej lista nowych zawodników w zespole.

  1. Krzysztof BUŁKA - Gwardia Koszalin

  2. Kamil LICHMAŃSKI - Bałtyk Koszalin

  3. Dominik KUBIAK - Astra Ustronie Morskie

  4. Rafał ZAŁOGA - Gryf Polanów

  5. Damian KULON - Gryf Polanów

  6. Mateusz KOZYRA - Wrzos Wrzosowo

  7. Michał KRAWCZYK - Wrzos Wrzosowo

  8. Tomasz JASIŃSKI - z drużyny juniorów RASEL

  9. Maciej SZYMANEK - z drużyny juniorów RASEL

 • Prezes WKS Rasel Dygowo: wszystko jest do odrobienia na wiosnę

  Runda jesienna rozgrywek IV ligi zachodniopomorskiej była dla drużyny Rasela Dygowo wyjątkowo trudna. Zespół trapiony kontuzjami czołowych zawodników nie mógł złapać właściwego rytmu gry co w konsekwencji uplasowało drużynę na 17 miejscu w tabeli.  Jednakże prezes Andrzej Wojciechowski patrzy w przyszłość z optymizmem, jak twierdzi, wszystko jest do odrobienia na wiosnę. Drużyna ma potencjał i dobrego trenera.

   Zapraszam do wysłuchania wywiadu z prezesem-zawodnikiem Rasela Dygowo Andrzejem Wojciechowskim.

 • Rasel Dygowo - Intermarche-Rega Trzebiatów 2-1

  Tylko dwa dni przerwy i kolejny mecz ligowy drużyny z Dygowo. Piłkarze Rasela wygrali na własnym boisku z drużyną z Trzebiatowa 2-1 (0-1). Do końca rudy jesiennej pozostały dwa mecze. Rasel rozegra je na wyjeździe w Gościnie i Darłowie.

 • Rasel Dygowo – Ina Goleniów 2-2

  Piłkarze Rasela Dygowo zremisowali na własnym boisku z drużyną z Goleniowa 2-2.

 • Rasel Dygowo – Olimp Gościno 0-1

   W przedostatnim meczu IV ligi sezonu 2020/2021 Rasel Dygowo przegrał na własnym boisku z Olimpem Gościno 0-1. W środę ostatni mecz w Karlinie z Sokołem.

 • Rasel Dygowo –Hutnik Szczecin 3-1

  W 4 kolejce IV ligi zachodniopomorskiej Rasel Dygowo wygrał swój pierwszy mecz w sezonie. Trzy gole w meczu stanowią również pierwszy dorobek bramkowy. Do braki przeciwnika trafiali: Andrzej Wojciechowski, Damian Kupisz i Mikołaj Duwe.

  Rasel wystąpił w składzie: Łukasz Wiśniewski, Damian Kupisz, Rafał Załoga, Andrzej Wojciechowski, Mateusz Zaniewicz, Mikołaj Duwe, Mateusz Bień, Jakub Poznański, Piotr Czapka (15' Piotr Suchwałko 82' Michał Krawczyk), Jakub De clerck, Adam Bińczyk.

  W środę  1 września Rasel zagra w Goleniowie z miejscowa Iną.

 • Rasel Dygowo rozpoczął rundę wiosenną z przytupem

  Na sztucznej murawie stadionu w Kołobrzegu Rasel Dygowo wygrał z Jeziorakiem Szczecin 6-3. Pierwszy mecz rundy wiosennej IV ligi zaliczony trzema punktami. Bramki strzelali: Alan Krauze, Hubert Górka (dwie), Łukasz Wiśniewski, Michał Szubert i Jakub Graf. 12 marca drużyna z Dygowa zagra w Postominie z miejscowa Wieżą.

 • Rasel Dygowo wygrał pierwszy mecz sezonu

  Sezon 2019/2020 IV ligi zachodniopomorskiej w piłce nożnej rozpoczęty. Drużyna WKS Rasel Dygowo zmierzyła się w pierwszym meczu sezonu w Darłowie z miejscową Darłovią – beniaminkiem ligi. Drużyna z Dygowa wygrała 1-2 (1-0). Bramki strzelili: Leszek Pazdur i Rafał Załoga.

  W sobotę 17 sierpnia pierwszy mecz sezonu w Dygowie. Rasel gościć będzie GKS Leśnik Manowo. Początek meczu godzina 11.00.

  Zapraszam do obejrzenia wywiadu z prezesem i trenerem Rasela.

 • Rasel Dygowo wygrywa 2-0 w I kolejce rundy wiosennej IV ligi

  27 lutego drużyna Rasela Dygowo rozegrała w Darłowie mecz inauguracyjny rundy wiosennej sezonu 2020/2021 IV ligi zachodniopomorskiej. Na początek dobry mecz i wygrana z Darłovią 2-0! Bramki zdobyli Mikołaj Duwe i Łukasz Włodarczyk.

  Tradycyjne na starcie rozgrywek o przygotowaniach drużyny, zmianach kadrowych i planach opowiedział prezes klubu, Andrzej Wojciechowski.

  Poniżej dostępny jest terminarz meczów , które rozegrane będą w Dygowie.

 • Rasel Dygowo zakończył skrócony sezon 2019/2020 na 5 miejscu

  Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej w związku z pandemią koronawirusa podjął decyzję o zakończeniu rozgrywek IV ligi sezonu 2019/2020 po 18 kolejce z 34. WKS Rasel Dygowo rozegrał tylko jeden mecz rundy wiosennej. Wynik końcowy w tabeli  to piąte miejsce. W 18 meczach sezonu drużyna z Dygowa zgromadziła 30 punktów. 9 meczy wygrała , 3 zremisowała i 6 przegrała. Bilans bramek: 30-25.

  Zakończony sezon podsumował prezes klubu Andrzej Wojciechowski.

 • Rasel Dygowo- Mechanik Bobolice 2-2

  W meczu IV ligi zachodniopomorskiej Rasel Dygowo zremisował na własnym boisku 2-2 z druzyna Mechanika Bobolice. Bramki dla druzyny z Dygowa zdobyli Piotr Czapka i Łukasz Włodarczyk. Kolejny mecz w Dygowie Rasel zagra już w środę 12 maja z Białymi Sądów.

 • Rasel Dygowo- Sparta Węgorzyno 9-4

  Na stadionie w Dygowie rozegrany został mecz 40 kolejki IV ligi zachodniopomorskiej. Rasel Dygowo wygrał z outsiderem tabeli Sparta Węgorzyno 9-4. Bramki zdobyli Mikołaj Duwe -4, Jakub Poznański -3 , Paweł Waśków i Łukasz Wiśniewski po jednej. Do końca rozgrywek sezonu pozostały trzy kolejki.

 • Rasel Dygowo-Hutnik Szczecin 2-0

  Na stadionie w Dygowie w meczu IV ligi WKS Rasel Dygowo wygrał z  Hutnikiem Szczecin 2-0. Bramki dla Rasela zdobył Rafał Załoga.  Kolejny mecz drużyna z Dygowa rozegra na wyjeździe z Intermarche-Rega Trzebiatów.