• 50 lat pożycia małżeńskiego pary z Czernina

  Państwo Barbara i Marian Kucharscy z Czernina obchodzili jubileusz pięćdziesięciolecia  pożycia małżeńskiego. Z tej okazji  w Urzędzie Stanu Cywilnego w Dygowie dostojni jubilaci zostali odznaczeni  medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie” ,przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczystość odbyła się w gronie licznie przybyłej rodziny.  List okolicznościowy odczytała kierowniczka  USC Ewa Kowalczyk a odznaczenia  w imieniu prezydenta wręczył Wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk . Tradycyjnie Złota Para otrzymała z rąk wójta okolicznościowe dyplomy, kwiaty i upominek.

  Szacownym Jubilatom życzymy kolejnych wspólnych lat pożycia w zdrowiu i szczęściu.

 • 50 lat razem. Złote Gody pary z Dygowa

  Państwo Regina i Ryszard Bugajczyk obchodzili jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Złota Para zawarła związek małżeński w 1972 roku w Białogardzie. Ten moment , uwieczniony na fotografiach i udostępniony przez Państwo Bugajczyk prezentujemy poniżej. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda ,przyznał dostojnym jubilatom medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się w gronie rodziny w Urzędzie Stanu Cywilnego w Dygowie.  Laudację na cześć Państwa Bugajczyk wygłosiła  kierowniczka USC w Dygowie, Ewa Kowalczyk ,a odznaczenia  w imieniu głowy państwa wręczył Wójt Gminy Dygowo ,Grzegorz Starczyk. Wójt złożył jubilatom życzenia , wręczył kwiaty, okolicznościowy dyplom i upominek.

  Złotej Parze życzymy kolejnych wspólnych lat pożycia w zdrowiu , szczęściu i miłości najbliższych.

   

 • 50 lat razem. Złote Gody świętuje para z Dygowa

  Państwo Alicja i Leszek Żuchowscy z Dygowa świętowali jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. W Urzędzie Stanu Cywilnego w Dygowie miała miejsce uroczystość wręczenia Złotej Parze medali za długoletnie pożycie małżeńskie. Dekoracji dostojnych jubilatów, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej, dokonał wójt Grzegorz Starczyk. Kierowniczka USC Ewa Kowalczyk odczytała tekst okolicznościowy. Po oficjalnej ceremonii wójt złożył jubilatom życzenia oraz wręczył kwiaty i upominek.

  Szacownym Jubilatom życzymy kolejnych wspólnych lat pożycia w zdrowiu i szczęściu.

 • Jubileusz Złotych Godów Pary z Włościborza

  Państwo Różanna i Jerzy Okupscy obchodzili jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Jubilaci zawarli związek małżeński 24 grudnia 1971 roku w USC w Biesiekierzu.  Na tę okoliczność , na wniosek rodziny Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda ,przyznał dostojnym jubilatom medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się w gronie rodziny w Urzędzie Stanu Cywilnego w Dygowie.  Gospodarzami tego zacnego wydarzenia byli Wójt Gminy Dygowo , Grzegorz Starczyk i kierowniczka USC w Dygowie, Ewa Kowalczyk, która rozpoczęła uroczystość laudacją na cześć Złotej Pary. Następnie w imieniu głowy państwa wójt wręczył odznaczenia, po czym złożył jubilatom życzenia oraz wręczył kwiaty, okolicznościowy dyplom i upominek.

  Państwo Okupscy udostępnili również swoje zdjęcia ślubne sprzed pół wieku.

  Złotej Parze życzymy kolejnych wspólnych lat pożycia w zdrowiu , szczęściu oraz miłości wzajemnej i najbliższych.

 • Para ze Skoczowa obchodziła Złote Gody

  Państwo Stefania i Michał Majdan ze Skoczowa obchodzili pięćdziesięciolecie  pożycia małżeńskiego. Dostojni jubilaci zostali uhonorowani w Urzędzie Stanu Cywilnego w Dygowie medalami Prezydenta RP „Za długoletnie pożycie małżeńskie. Medale w imieniu prezydenta wręczył wójt Grzegorz Starczyk. Tekst okolicznościowy odczytała kierowniczka  USC Ewa Kowalczyk. Wójt  złożył jubilatom życzenia oraz wręczył kwiaty i upominek.

  Szacownym Jubilatom życzymy kolejnych wspólnych lat pożycia w zdrowiu i szczęściu.

 • Wyjątkowe Złote Gody Pary z Dygowa

  Urząd Stanu Cywilnego w Dygowie był świadkiem kolejnego jubileuszu Złotych Godów. Dokładnie 14 października 2023 roku minęło 50 lat od chwili , kiedy Państwo Teresa i Czesław Rytwińscy zawarli związek małżeński w Białogardzie. Z tej okazji na wniosek rodziny Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda ,przyznał dostojnym jubilatom medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się w bardzo licznym gronie rodziny i znajomych w sali ślubów. Wydarzenie to było wyjątkowe z dwóch powodów. Obecni byli świadkowie, którzy towarzyszyli Państwu Rytwińskim 50 lat temu, a Pani Teresa była ponad trzydzieści lat kierownikiem USC w Dygowie i wielokrotnie celebrowała tego typu uroczystości. Było to szczególnie wzruszające i odrobinę  stresujące dla obecnej kierownik - Ewy Kowalczyk, która pracowała z Panią Teresą i przejęła od niej obowiązki w USC. Wszystko wypadło znakomicie. Laudacja na cześć Państwa Rytwińskich godna Mistrzyni! Odznaczenia  w imieniu głowy państwa wręczył Wójt Gminy Dygowo ,Grzegorz Starczyk,  który  również nie krył tremy. Tu także wszystko odbyło się zgodnie z ceremoniałem. Wójt złożył jubilatom życzenia , wręczył kwiaty, okolicznościowy dyplom i upominek. Podczas uroczystości obecny był zespół ludowy Dygowianie , który złożył Złotej Parze życzenia muzyczne , a słowami piękne życzenia złożyła Pani Krystyna Jaroszek- jedna z założycielek zespołu. 

  Do galerii fotografii z uroczystości Państwo Rytwińcy udostępnili swoje zdjęcia ślubne wraz z świadkami sprzed 50 lat. Dostępne są  również fotografie z archiwum USC Dygowo Pani Teresy Rytwińskiej z czasów , kiedy była kierownikiem USC.

  Złotej Parze życzymy kolejnych wspólnych lat pożycia w zdrowiu , szczęściu i miłości najbliższych.

 • Złote Gody -50 lat pożycia małżeńskiego Pary ze Skoczowa

  Państwo Alicja i Zenon Jaruzelowie ze Skoczowa obchodzili jubileusz pięćdziesięciolecia  pożycia małżeńskiego. Szacowni jubilaci zostali odznaczeni  medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie” ,które przyznał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda. Uroczystość odbyła się w Urzędzie Stanu Cywilnego w Dygowie , w gronie rodziny.  List okolicznościowy odczytała kierowniczka USC w Dygowie, Ewa Kowalczyk ,a odznaczenia  w imieniu prezydenta wręczył Wójt Gminy Dygowo ,Grzegorz Starczyk . Tradycyjnie Złota Para otrzymała z rąk wójta okolicznościowe dyplomy, kwiaty i upominek.

  Szacownym Jubilatom życzymy kolejnych wspólnych lat pożycia w zdrowiu , szczęściu i miłości najbliższych.

 • Złote Gody Małżeńskie Pary z Wrzosowa

  Państwo Jadwiga i Wacław Stępień ,zostali odznaczeni medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie” przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczystość odbyła się w gronie najbliższej rodziny w Urzędzie Stanu Cywilnego w Dygowie. Kierowniczka  USC Ewa Kowalczyk odczytała list okolicznościowy, medale w imieniu Prezydenta RP wręczył wójt Grzegorz Starczyk. Wójt złożył jubilatom życzenia oraz wręczył kwiaty i upominek.

  Szanownym Jubilatom życzymy kolejnych wspólnych lat życia w zdrowiu i zadowoleniu, rodzinnego ciepła i miłości bliskich.

 • Złote Gody Pary z Dygowa

  Państwo Kazimiera i Stanisław Pawęscyz Dygowa świętowali pięćdziesięciolecie  pożycia małżeńskiego. Z tej okazji Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda przyznał dostojnym jubilatom medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się w Urzędzie Stanu Cywilnego w Dygowie.  List okolicznościowy odczytała kierowniczka USC w Dygowie, Ewa Kowalczyk ,a odznaczenia  w imieniu prezydenta wręczył Wójt Gminy Dygowo ,Grzegorz Starczyk . Tradycyjnie Złota Para otrzymała z rąk wójta okolicznościowe dyplomy, kwiaty i upominek.

  Szacownym Jubilatom życzymy kolejnych wspólnych lat pożycia w zdrowiu , szczęściu i miłości najbliższych.

 • Złote Gody Pary z Wrzosowa

  Państwo Elżbieta i Jan Żarscy obchodzili jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Złota Para zawarła związek małżeński 23 grudnia 1972 roku w Dygowie.  Na tę okoliczność Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda ,przyznał dostojnym jubilatom medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się w gronie rodziny w Urzędzie Stanu Cywilnego w Dygowie.  Laudację na cześć Państwa Żarskich wygłosiła  kierowniczka USC w Dygowie, Ewa Kowalczyk ,a odznaczenia  w imieniu głowy państwa wręczył Wójt Gminy Dygowo ,Grzegorz Starczyk. Wójt złożył jubilatom życzenia , wręczył kwiaty, okolicznościowy dyplom i upominek.

  Do galerii fotografii z uroczystości Państwo Żarscy udostępnili swoje zdjęcia ślubne sprzed 50 lat.

  Złotej Parze życzymy kolejnych wspólnych lat pożycia w zdrowiu , szczęściu i miłości najbliższych.

 • Złote Gody pary ze Stojkowa

  Państwo Janina i Jan Jarosz ze Stojkowa obchodzili pięćdziesięciolecie  pożycia małżeńskiego. Z tej okazji dostojni jubilaci zostali uhonorowani  medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie” ,przyznanymi przez Prezydenta RP. Uroczystość odbyła się Urzędzie Stanu Cywilnego w Dygowie. Kierowniczka  USC Ewa Kowalczyk wygłosiła laudację po czym wójt Grzegorz Starczyk w imieniu Prezydenta RP wręczył  medale, następnie złożył jubilatom życzenia oraz wręczył kwiaty i upominek.

  Szacownym Jubilatom życzymy kolejnych wspólnych lat pożycia w zdrowiu i szczęściu.

 • Złote Gody we Włościborzu. Medale od Prezydenta RP

  Kolejna Złota Para z gminy Dygowo obchodziła jubileusz – 50 lat pożycia małżeńskiego. Z tej okazji dostojni jubilaci Państwo Barbara i Jan Marczyk  z Włościborza zostali uhonorowani  medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie” , przyznanymi przez Prezydenta RP. Tym razem wójt Grzegorz Starczyk i kierowniczka  Urzędu Stanu Cywilnego w Dygowie Ewa Kowalczyk, zostali zaproszeni do domu jubilatów.  Uroczystość, w licznym gronie rodziny rozpoczęło odczytanie listu okolicznościowego, po czym  wójt wręczył Złotej Parze odznaczenia prezydenckie. Następnie były życzenia oraz kwiaty i upominek. Szacownym Jubilatom z okazji tej niecodziennej i wspaniałej chwili życzymy kolejnych wspólnych lat pożycia w zdrowiu i szczęściu.

  Autor zdjęć Marek Kawęcki