Jest próg spowalniający w Pustarach

Podczas  sesji Rady Gminy Dygowo  ,w trakcie interpelacji radny Leonard Siuciak wnioskował  ponownie o zamontowanie  spowalniacza drogowego na drodze powiatowej w Pustarach. Składane za pośrednictwem Gminy Dygowo do Zarządu Dróg Powiatowych wcześniejsze wnioski o montaż wspomnianego spowalniacza zostały rozpatrzone przez zarząd negatywnie.  Przejście dla pieszych w Pustarach jest szczególnie niebezpieczne ze względu na długą prostą z górki. W tym miejscu pojazdy rzadko kiedy dostosowują prędkość do oznakowania. Do działań na rzecz zmiany organizacji ruchu włączył się także radny powiatowy Wojciech Różycki. W dniu kiedy odbywała się rada w Dygowie uzyskał zapewnienie od starosty ,że spowalniacz zostanie zamontowany. Słowo zostało dotrzymane , próg zwalniający i oznakowanie zamontowano. Będąc dziś w Pustarach ,osobiście stwierdziłem ,że wszystkie przejeżdżające pojazdy musiały zwolnić. Cel osiągnięty, jak mówią lepiej późno niż miałaby się stać tragedia. Podziękowania w imieniu mieszkańców kieruję  do Starosty kołobrzeskiego , radnego Siuciaka , który nieustępliwie drążył problem oraz do radnego Różyckiego, który pomógł zamknąć wydawałoby się prosty temat.