• „Ale Babki” odebrały nagrodę za I miejsce w konkursie filmowym ARiMR

  W dniu dzisiejszym Koło Gospodyń Wiejskich  „Ale Babki” z Wrzosowa otrzymało  nagrodę  za zajęcie pierwszego miejsca w etapie wojewódzkim filmowego konkursu "Koło ARiMR – w sercu wsi". W dniu dzisiejszym ,w świetlicy we Wrzosowie nagrodę osobiście wręczyła przedstawicielkom koła Dyrektor Zachodniopomorskiego Oddziału Regionalnego ARiMR ,Magdalena Jackiewicz.

  Nagrodę o wartości 2000 zł stanowią: drukarka , namiot , stół cateringowy i krzesła.

  nagroda-armir-ala-babki-wrzosowo

 • „Ale Babki” w najbardziej różanej wsi w Polsce

  18 lipca  Koło Gospodyń Wiejskich  z Wrzosowa wzięło udział w II ekoTurnieju Kół Gospodyń Wiejskich z Województwa Zachodniopomorskiego, który odbył się w Różańsku. Organizatorami imprezy było: Koło Gospodyń Wiejskich w Różańsku, Koło Chłopów Wiejskich w Różańsku, Polska Fundacja Społeczeństwa Przedsiębiorczego, Województwo Zachodniopomorskie.

  Podczas turnieju „Ale Babki” prezentowały swoje stoisko, a także wzięły udział w zawodach sportowych, quizie ekologicznym i muzycznym. Na profilu społecznościowym podsumowały wydarzenie: Impreza bardzo udana, świetnie zorganizowana, przepełniona dobra zabawą, prowadzona z ogromnym humorem… .

  Fot. Facebook Koło Gospodyń Wiejskich we Wrzosowie "Ale Babki"

 • „Ale Babki” z Wrzosowa oficjalnie rozpoczęły działalność

  11 lipca 2019 roku przejdzie do historii Wrzosowa gminy Dygowo jako dzień kiedy nastąpiła inauguracja działalności Koła Gospodyń Wiejskich „Ale Babki”. Przez wiele tygodni tego roku grupa Pań z wielkim zapałem i determinacją wdrażała w życie pomysł założenia stowarzyszenia – Koła Gospodyń Wiejskich. Założenie było aby koło zrzeszało wielopokoleniowo mieszkanki Wrzosowa i działało ma wszelkich płaszczyznach życia społecznego.

  Wszystko się udało. Panie zarejestrowały stowarzyszenie, mają własne logo i co najważniejsze, 33 członkinie koła! Na wczorajszym spotkaniu wybrano zarząd w skład którego wchodzą: przewodnicząca Anna Krysztofiak, wiceprzewodnicząca Monika Kamińska i członek zarządu i skarbnik Kamila Starczyk. Na spotkaniu inauguracyjnym obecni byli: wójt Grzegorz Starczyk, sekretarz gminy Dorota Gruchała, przewodniczący rady gminy Jerzy Leszczyński, wiceprzewodniczący Piotr Krysztofiak i radny Krzysztof Jamroży.

  Zapraszam do obejrzenia relacji wideo ze spotkania.

 • „Ale Babki” z Wrzosowa zaczynają działalność

  We Wrzosowie odbyło się zebranie organizacyjne w sprawie powołania Koła Gospodyń Wiejskich. Relacjonuje Monika Kamińska: Po raz  kolejny Panie zaskoczyły nas dużą frekwencją i ogromną chęcią do wspólnych działań. Jednogłośnie podjęłyśmy decyzję, aby koło nosiło nazwę  Koło Gospodyń Wiejskich we Wrzosowie " ALE BABKI". Po złożeniu wniosku w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Oddział w Siemyślu i zarejestrowaniu w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich zaczniemy oficjalną działalność.

 • „Ale Babki” z Wrzosowa zapraszają na kiermasz jesienny

  Koło Gospodyń Wiejskich „Ale babki” ,organizuje w niedzielę 11 października , w świetlicy wiejskiej we Wrzosowie kiermasz jesienny. W ofercie dostępne będą:

  Na dobry początek – ciasto i kawa

  Rękodzieło kompozycji kwiatowych na groby

  Woreczki lawendowe

  Syrop z aronii

  Zapraszamy od godziny 14.00.

 • „Ale Babki” z Wrzosowa zorganizowały zabawę karnawałową dla dzieci

  W świetlicy we Wrzosowie ,Koło Gospodyń Wiejskich przygotowało zabawę karnawałową dla najmłodszych. Impreza była otwarta dla dzieci  z całej gminy. Atmosferę można określić trzema słowami: kolorowo, wesoło i smacznie. Gospodynie zadbały o wszystko aby zabawa była udana. Dzięki wsparciu Stowarzyszenia „Senior” z Piotrowic , „Ale Babki” obdzieliły wszystkie dzieci biorące udział w zabawie drobnymi upominkami.

 • „Piosenki z miłością w tle”- koncert we Wrzosowie

  Dzisiejszy wieczór zmienił świetlicę we Wrzosowie we wnętrze kawiarniane.  Koło Gospodyń Wiejskich „Ale Babki” zorganizowało wieczór muzyczny.  Aga Kondziołka-Rydzak i Maciej Rydzak  z Karlina zaprezentowali repertuar pt.  „Piosenki z miłością w tle”. Przy stolikach zasiedli goście. Słodki przysmak ,lampka wina i najważniejsze – muzyka, stworzyły doskonały nastrój.

   

 • Ale Babki najlepsze w konkursie szczebla wojewódzkiego. Czas na finał ogólnopolski!

  Koło Gospodyń Wiejskich  „Ale Babki” zajęło pierwsze miejsce w etapie wojewódzkim ogólnopolskiego konkursu "Koło ARiMR – w sercu wsi". Konkurs organizowany jest  Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i polegał na nagraniu filmu, który prezentuje sposoby wykorzystania dotacji otrzymanej z ARiMR.

  Przewodnicząca koła , Anna Krysztofiak podzieliła się wrażeniami po ogłoszeniu wyników.

  Pomimo sytuacji jaka jest obecnie, a w związku z nią brakiem możliwości na spotykanie się w gronie Koła, udało nam się ten filmik przygotować angażując wszystkie członkinie. Panie chętne wzięły udział w zaproponowanych przez nas działaniach, same w domach przygotowały swoje fotografie, nagrały krótkie filmiki z czego powstał film przedstawiający nasze Koło oraz działania w realizacji których dużym wsparciem okazała się dotacja.

  Konkurs trwał do 15 listopada, wyniki ogłoszono 23 listopada. Zajęłyśmy 1 miejsce i tym samym przeszłyśmy do etapu ogólnopolskiego. Wyniki etapu ogólnopolskiego ogłoszone zostaną do dnia 4 grudnia.

  W tym etapie wygrałyśmy nagrodę o wartości 2000 zł (możemy same wybrać, co chciałybyśmy otrzymać, wstępnie są to stoły i krzesła cateringowe, namiot oraz drukarkę).

  Ja osobiście bardzo się cieszę z udziału w konkursie, a jeszcze bardziej  z wygranej. Cieszy mnie to, że nawet pomimo tego, że mamy tak ograniczone możliwości to działamy bez przerwy, że często wystarczy tylko sygnał i wiele Pań jest chętnych do działań, oprócz przygotowania materiału do filmu, tak było również przy akcji sadzenia chryzantem, przy akcji Szlachetna Paczka. Ubolewam bardzo, że nie możemy zrobić kiermaszu świątecznego, ale przygotowujemy ozdoby i można je kupić za pośrednictwem facebooka.

  Do czasu rozstrzygnięcia konkursu ogólnopolskiego niestety nie możemy publikować produkcji filmowej naszych pań z KGW z Wrzosowa.

  GRATULUJEMY!

  Fot. KGW" Ale Babki" z Wrzosowa

 • Ale Babki świątecznie. Kiermasz we Wrzosowie

  Koło Gospodyń Wiejskich „Ale Babki” z Wrzosowa zorganizowało w miejscowej świetlicy kiermasz świąteczny. Wykonane własnoręcznie ozdoby ,ciasta ,pierniczki i przekąski - barszcz czerwony z pasztecikiem cieszyły oko i podniebienie odwiedzających. Najważniejsze jednak ,że sprzedawały się jak przysłowiowe świeże bułeczki. Część wyrobów panie z koła przeznaczyły na jutrzejszy kiermasz w Dygowie, gdzie będą miały swoje stoisko. Kiermasz odwiedził wójt Grzegorz Starczyk.

 • Chryzantemy zdobią wiele miejsc w gminie Dygowo

  Gmina Dygowo i Koło Gospodyń Wiejskich „Ale Babki” z Wrzosowa  zagospodarowały kilkaset donic z chryzantemami  od lokalnych producentów, za które zapłaci im Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Kwiaty zdobią place , skwery, miejsca pamięci i przydrożne krzyże na ternie gminy Dygowo. Akcja wykupu chryzantem to efekt odpowiedzi rządu na straty sprzedawców i producentów , spowodowane trzydniowym zamknięciem cmentarzy (31.10, 01.11, 02.11).

 • Domowa Kawiarenka we Wrzosowie. Ciasta hitem!

  Niedzielna kawiarenka koła gospodyń wiejskich z Wrzosowa to prawdziwy hit. Kawa i znakomite wypieki zrobiły furorę wśród mieszkańców. Zorganizowana  w świetlicy kafejka od rana wypełniła się zapachem kawy a wypieki – rękodzieło gospodyń znikały w mgnieniu oka , w większości na wynos. Po przyjeździe , godzinę i troszkę  od otwarcia mogłem pomarzyć o fotce pełnego słodkiego asortymentu.  Taką przyjemność dla łasuchów Gospodynie organizują niestety tylko raz w miesiącu. Gratulujemy pomysłu!

 • Festyn we Wrzosowie

   Koło Gospodyń Wiejskich „Ale Babki” i Ochotnicza Straż Pożarna z Wrzosowa zorganizowały  festyn rodzinny. Na płycie boiska sportowego rozstawiono pawilon biesiadny i stoika. Druhowie z OSP serwowali przekąski z grilla ,a młodsi druhowie z MDP lemoniadę i słodkie bułki. Gospodynie zaś oferowały cały zestaw przysmaków. Grochówka, gołąbki , pierogi , zapiekanki  i ciasta przyciągały  smakoszy do stoiska przez cały festyn. Jedną z głównych atrakcji letniego wydarzenia we Wrzosowie była loteria fantowa, która cieszyła się dużym zainteresowaniem dzieci, w ciągu niespełna dwóch godzin 500 fantów znalazło nabywców. Tradycyjnie gwoździem programu była aukcja zestawów niespodzianek  od darczyńców. Licytację prowadził wójt Grzegorz Starczyk w asyście „Ale Babek” -Anny Krysztofiak i Moniki Kamińskiej oraz Michała Łomańskiego z OSP. Jeden spośród ośmiu zestawów został wylicytowany w ciemno za rekordowe 500 złotych!  Środki uzyskane z aukcji przeznaczone będą na działalność statutową koła gospodyń i OSP. Letnie wydarzenie zgromadziło mieszkańców Wrzosowa oraz  gości, którym zabrakło tylko słońca, które przez ostatnie dni darzyło nas wysokimi temperaturami. Pochmurna aura z deszczem trochę pomieszała szyki organizatorom jednakże nie przeszkodziło to w dobrej zabawie. 

  piknik-wrzosowo-

 • Festyn we Wrzosowie. Oczywiście był deszcz

  Czego obawiały się Ale Babki z Koła Gospodyń Wiejskich we Wrzosowie przed festynem? Deszczu. Tak , deszcz nas prześladuje – mówiła kilka dni wcześniej Anna Krysztofiak i Monika Kamińska. Doświadczenia poprzednich lat plus prognoza pogody nie wróżyły łaskawej aury. Tak też się stało. Oczywiście był deszcz.  Był deszcz , a po nim słońce. Impreza udała się doskonale.

  Były animacje, loteria fantowa  , licytacja w ciemno, stoiska z pysznym jedzeniem przygotowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich. Strażacy z OSP Wrzosowo serwowali zupę cygańską i potrawy z grilla oraz lemoniadę. Na festynie obecny był wójt i radni Gminy Dygowo, którzy przekazali 1700 złotych  na nowy sztandar dla jednostki OSP we Wrzosowie. Po godzinie 19.00 rozpoczęła się potańcówka , która trwała do …. .

   

   

 • Głosujmy na Koło Gospodyń Wiejskich „Ale Babki” z Wrzosowa

  Koło Gospodyń Wiejski „Ale Baki” z Wrzosowa rywalizuje już w II etapie plebiscytu - finale wojewódzkim , plebiscytu Głosu Koszalińskiego „Mistrzowie Agro 2020”. Finał wojewódzki plebiscytu będzie trwać od dnia trwać od dnia 04.11.2020 od godziny 00:00 do dnia 18.11.2020 do godz. 22:00.

   Głos na  KGW ALE BABKI można oddać na stronie GK24.pl WEJDŹ

 • Jak ten czas leci! Ale Babki z Wrzosowa wybrały zarząd na kolejną kadencję

  Trzy lata wstecz , dokładnie 11 lipca 2019 roku Koło Gospodyń Wiejskich „Ale Babki” z Wrzosowa ,rozpoczęło działalność. Czas mija szybko i zgodnie ze statutem odbyło się podsumowanie działalności oraz wybory zarządu. Na kolejne trzy lata działalności koła pozostaje stary zarząd  w składzie: przewodnicząca Anna Krysztofiak, wiceprzewodnicząca Monika Kamińska i członek zarządu i skarbnik Kamila Starczyk.

   

 • KGW „Ale Babki” włączyły się do akcji „Szlachetna Paczka”

  Gospodynie z Wrzosowa dołączyły do akcji „Szlachetna paczka i zapraszają chętnych do współpracy na rzecz potrzebującej rodziny.

 • Kiermasz dekoracji i przysmaków we Wrzosowie

  Koło Gospodyń Wiejskich „Ale Babki” z  Wrzosowa , zorganizowało kiermasz inspirowany jesienią. Pandemia nie ostudziła zapału gospodyń do działania. Z zachowaniem wszelkich obostrzeń sanitarnych stawiły się w świetlicy wiejskiej aby wystawić stoiska. Na się święto Wszystkich Świętych  panie przygotowały stroiki nagrobne  , na nadchodzące chłody sezonowe przekąski, zaś na  niedzielne popołudnie  ciasta. Do wyboru, do koloru.

 • Piknik we Wrzosowie

  We Wrzosowie odbył się doroczny piknik dla mieszkańców miejscowości. Organizatorem wydarzenia byli: Gmina Dygowo, Sołtys i Rada Sołecka Wrzosowa, OSP Wrzosowo, Koło Gospodyń Wiejskich „Ale Babki” z Wrzosowa, Rada Parafialna Wrzosowo i Świetlica Wrzosowo. Wsparcia imprezie udzielili liczni sponsorzy- firmy i osoby prywatne.

  Tradycyjnie bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa do której ciągnęły się tasiemcowe kolejki oraz licytacja „w ciemno”. Aukcję prowadził wójt Grzegorz Starczyk , asystowała sołtysowa Małgorzata Kamińska. Uzyskane środki zasila budżet sołectwa.

  Po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowało się Koło Gospodyń Wiejskich „Ale Babki”. Na oznakowanym stoisku panie z koła ubrane w jednakowe stroje serwowały przekąski ,własne wyroby kulinarne oraz uśmiechy dla każdego.

  Stoisko z lemoniadą i grillem wystawiała również Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Wrzosowo. Na stoisku rady parafialnej serwowano ciasta.