• Bryła świetlicy i remizy w Stojkowie już widoczna (wideo, dron)

  Budowa świetlico-remizy w Stojkowie postępuje zgodnie z harmonogramem. Pogoda w okresie zimowym łaskawie traktuje budowlańców. Na koniec grudnia 2018 roku wykonawca inwestycji miał gotowe fundamenty, natomiast na koniec lutego początek marca będą gotowe wieniec i stropy.

 • Budowa świetlicy w Skoczowie – ruszyła procedura przetargowa

  Gmina Dygowo ogłosiła przetarg na budowę świetlicy wiejskiej w Skoczowie. 17 stycznia nastąpi otwarcie ofert. Inwestycja będzie dofinansowana ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich Województwa Zachodniopomorskiego. Umowa została podpisana przez Gminę Dygowo 27 września 2018 roku. Obiekt zostanie wybudowany na działce zlokalizowanej pomiędzy drogą powiatową a gminną na wysokości zatoki autobusowej. Powierzchnia zabudowy świetlicy to 176,33 m2. Koniec inwestycji zaplanowany jest na 31 sierpnia 2019 roku.
  Pełna nazwa projektu z którego pochodzi dofinansowanie: Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 operacja typu "Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalną" w ramach działania "Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich".

 • Dobre tempo inwestycji Gminy Dygowo we Włościborzu

  Ściany konstrukcyjne zwieńczone betonowym wieńcem ukazały bryłę nowobudowanej świetlicy we Włościborzu.  Ekipa budowlana montowała w dniu dzisiejszym drewniane wiązary dachowe. Nowoczesne prefabrykaty, łączone ze sobą za pomocą płytki wielokolcowej stanowią podstawę konstrukcji dachowej.

  Plac budowy odwiedził Wójt Gminy Dygowo ,Grzegorz Starczyk. Kierownik budowy zapewniła ,że parce postępują zgodnie z założeniami harmonogramu , co więcej ,lekko go wyprzedzają. Firma ze Szczecina nie wyklucza zakończenia inwestycji przed terminem.

  Budowa świetlicy we Włościborzu zostanie zrealizowana przy wsparciu na operacje w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 • Fundament pod przyszłą świetlicę w Sojkowie gotowy

  Budowa świetlico-remizy w Stojkowie przebiega zgodnie z planem. Wykonawca realizujący zadanie wykonał fundamenty pod przyszły obiekt. W dniu dzisiejszym ekipa budowlana kończyła zdejmować deskowanie szalunków. Umowny termin ukończenia inwestycji  wyznaczony jest na wrzesień 2019 roku. Według zapewnień wykonawcy- konsorcjum firm z

 • Gmina Dygowo rozpoczyna budowę świetlicy i remont drogi w Miechęcinie

  Wójt Gminy Dygowo podpisał z wykonawcami umowy na realizację dwóch inwestycji w miejscowości Miechęcino. 15 grudnia 2023 roku podpisano umowę na realizację remontu drogi gminnej nr 887626Z z Przedsiębiorstwem Wielobranżowym EKO-TRANS. Wartość inwestycji to kwota 275.244,70 zł brutto, a termin wykonania 90 dni od podpisania umowy tj. do 14 marca 2024 roku. Inwestycja dofinansowana jest z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości  50 procent całości inwestycji.

   19 grudnia 2023 roku podpisana została umowa na budowę świetlicy wiejskiej w Miechęcinie. Wykonawcą zadania jest firma MEDIA TECHNIK z Kołobrzegu. Termin wykonania inwestycji to 14 września 2024 roku (270 dni od dnia podpisania umowy). Wartość inwestycji to kwota 1.432.732,50 zł brutto. Jest to ostatnia świetlica z zaplanowanych do budowy w gminie Dygowo. Inwestycja dofinansowana jest  w całości ze  środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Obszarów wiejskich na lata 2014-2020, poddziałanie „Wsparcie inwestycji w tworzenie, ulepszanie i rozwijanie podstawowych usług lokalnych dla ludności wiejskiej, w tym rekreacji, kultury i powiązanej infrastruktury”,   oraz z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Gmina Dygowo ponosi tylko koszty zwiazane z nadzorem inwestycji.

   

 • Grosz do grosza i … będzie świetlica we Włościborzu

  Wicemarszałek województwa Olgierd Kustosz podpisał w Gościnie umowy na unijne dofinansowanie (PROW 2014-2020) z pięcioma beneficjentami z powiatu kołobrzeskiego i białogardzkiego.

  Jednym z beneficjentów była gmina Dygowo. Umowę ze strony gminy na dofinansowanie budowy świetlicy i siłowni zewnętrznej we Włościborzu podpisał wójt Grzegorz Starczyk. Wartość dofinansowania to niewielka część planowanej inwestycji, jest to jednak kolejny mały krok do jej powstania. Projekt budowlany jest już wykonany. Planowany termin realizacji to rok 2021.

 • Miechęcino z lotu ptaka

  Miechęcino, położone nad malowniczą Parsętą w gminie Dygowo, emanuje urodą przyrody i spokojem wiejskiego krajobrazu. To miejsce, które zachwyca swoim urokiem o każdej porze roku. Od południa otoczone rozległymi łąkami, które wiosną rozkwitają, tworząc malownicze rozlewiska między meandrującą rzeką. Natomiast od północy, wznoszą się łagodne wniesienia, na których rozpościerają się pola uprawne.

  W sercu tej urokliwej miejscowości powstaje obiekt o kluczowym znaczeniu dla mieszkańców - świetlica. Jej budowa potrwa do września bieżącego roku. Świetlica stanowi ważny punkt dla społeczności lokalnej, będzie miejscem spotkań, integracji oraz kulturalnych i społecznych wydarzeń, dodając jeszcze więcej życia i atmosfery temu już tak urokliwemu zakątkowi.

   

 • Otwarcie świetlicy w Skoczowie (wideo, foto)

  27 lipca 2019 roku odbyło się w Skoczowie uroczyste otwarcie nowo wybudowanej świetlicy. Był to wyjątkowy i historyczny dzień dla mieszkańców miejscowości i Gminy Dygowo. Wieloletnie starania o budowę świetlicy zostały zwieńczone spektakularnie. Otoczenie nowoczesnego budynku uzupełnia  parking ,duży teren zielony do wypoczynku, plac zabaw i plenerowa siłownia. Przysłowiową wisienką na torcie jest to ,że kompleks jest położony w samym centrum Skoczowa.

  Realizacja inwestycji, której wartość wyniosła 851 671, 85 złotych możliwa była dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich Województwa w kwocie blisko pół miliona złotych. Na uroczystości otwarcia obecny był Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Janusz Gromek.

  Obecni byli również: poseł Marek Hok, radni powiatowi Robert Jaruzel i Artur Wasiewski, radni gminni, sołtysi, przedstawiciele firm i instytucji wspierających  sołectwo Skoczów.

  Zapraszam do obejrzenia materiału wideo z wydarzenia.

  Obejrzyj również:

  Budowa świetlicy w Skoczowie zakończona przed terminem

  Ruszyła budowa świetlicy wiejskiej w Skoczowie (wideo, dron)

 • Ruszyła budowa świetlicy wiejskiej w Skoczowie (wideo, dron)

  W Skoczowie na dobre ruszyła budowa świetlicy wiejskiej. Firma budowlana ze Szczecina aktualnie prowadzi roboty fundamentowe. Obiekt będzie miał powierzchnię zabudowy 176 m2, a teren wokół  406 m2. Wartość inwestycji to kwota 851 671, 85 złotych, a dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich wynosi 498.631 złotych. Umowny termin zakończenia budowy to 31 sierpnia tego roku.

 • Świetlice na miarę … potrzeb sołectw i możliwości gminy

  Budowy świetlic w Skoczowie i Stojkowie minęły już półmetek. Obiekty długo wyczekiwane przez mieszkańców swoją bryłą już wpisały  w krajobraz miejscowości. Budynki nieduże , ale skrojone na miarę. Przestrzeń i funkcjonalność obliczona jest na potrzeby  mieszkańców a koszt utrzymania na możliwości Gminy Dygowo. Oba obiekty będą oddane do użytku mieszkańców z końcem lata ,początkiem jesieni.

  W materiale wideo rozmowa z wójtem Grzegorzem Starczykiem na temat prowadzonych inwestycji świetlicowych obecnych i przyszłych.

  Świetlica Skoczów Stojkowo - więcej artykułów:

  Otwarcie ofert na budowę świetlicy w Skoczowie 

  W listopadzie rusza budowa świetlicy w Stojkowie

  Stara świetlica i remiza w Stojkowie przeszła do historii. Idzie nowe