• Biblioteki w Dygowie i Wrzosowie otwarte

  Informujemy, że Biblioteki w Dygowie i  we Wrzosowie od 5 maja są otwarte dla czytelników. Biblioteki funkcjonują wyłącznie w zakresie wypożyczenia i zwrotów książek, bez wolnego dostępu do półek i stanowisk komputerowych.

  biblioteka-dygowo-

 • „Ale Babki” odebrały nagrodę za I miejsce w konkursie filmowym ARiMR

  W dniu dzisiejszym Koło Gospodyń Wiejskich  „Ale Babki” z Wrzosowa otrzymało  nagrodę  za zajęcie pierwszego miejsca w etapie wojewódzkim filmowego konkursu "Koło ARiMR – w sercu wsi". W dniu dzisiejszym ,w świetlicy we Wrzosowie nagrodę osobiście wręczyła przedstawicielkom koła Dyrektor Zachodniopomorskiego Oddziału Regionalnego ARiMR ,Magdalena Jackiewicz.

  Nagrodę o wartości 2000 zł stanowią: drukarka , namiot , stół cateringowy i krzesła.

  nagroda-armir-ala-babki-wrzosowo

 • „Ale Babki” w najbardziej różanej wsi w Polsce

  18 lipca  Koło Gospodyń Wiejskich  z Wrzosowa wzięło udział w II ekoTurnieju Kół Gospodyń Wiejskich z Województwa Zachodniopomorskiego, który odbył się w Różańsku. Organizatorami imprezy było: Koło Gospodyń Wiejskich w Różańsku, Koło Chłopów Wiejskich w Różańsku, Polska Fundacja Społeczeństwa Przedsiębiorczego, Województwo Zachodniopomorskie.

  Podczas turnieju „Ale Babki” prezentowały swoje stoisko, a także wzięły udział w zawodach sportowych, quizie ekologicznym i muzycznym. Na profilu społecznościowym podsumowały wydarzenie: Impreza bardzo udana, świetnie zorganizowana, przepełniona dobra zabawą, prowadzona z ogromnym humorem… .

  Fot. Facebook Koło Gospodyń Wiejskich we Wrzosowie "Ale Babki"

 • „Ale Babki” z Wrzosowa oficjalnie rozpoczęły działalność

  11 lipca 2019 roku przejdzie do historii Wrzosowa gminy Dygowo jako dzień kiedy nastąpiła inauguracja działalności Koła Gospodyń Wiejskich „Ale Babki”. Przez wiele tygodni tego roku grupa Pań z wielkim zapałem i determinacją wdrażała w życie pomysł założenia stowarzyszenia – Koła Gospodyń Wiejskich. Założenie było aby koło zrzeszało wielopokoleniowo mieszkanki Wrzosowa i działało ma wszelkich płaszczyznach życia społecznego.

  Wszystko się udało. Panie zarejestrowały stowarzyszenie, mają własne logo i co najważniejsze, 33 członkinie koła! Na wczorajszym spotkaniu wybrano zarząd w skład którego wchodzą: przewodnicząca Anna Krysztofiak, wiceprzewodnicząca Monika Kamińska i członek zarządu i skarbnik Kamila Starczyk. Na spotkaniu inauguracyjnym obecni byli: wójt Grzegorz Starczyk, sekretarz gminy Dorota Gruchała, przewodniczący rady gminy Jerzy Leszczyński, wiceprzewodniczący Piotr Krysztofiak i radny Krzysztof Jamroży.

  Zapraszam do obejrzenia relacji wideo ze spotkania.

 • „Ale Babki” z Wrzosowa zaczynają działalność

  We Wrzosowie odbyło się zebranie organizacyjne w sprawie powołania Koła Gospodyń Wiejskich. Relacjonuje Monika Kamińska: Po raz  kolejny Panie zaskoczyły nas dużą frekwencją i ogromną chęcią do wspólnych działań. Jednogłośnie podjęłyśmy decyzję, aby koło nosiło nazwę  Koło Gospodyń Wiejskich we Wrzosowie " ALE BABKI". Po złożeniu wniosku w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Oddział w Siemyślu i zarejestrowaniu w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich zaczniemy oficjalną działalność.

 • „Ale Babki” z Wrzosowa zorganizowały zabawę karnawałową dla dzieci

  W świetlicy we Wrzosowie ,Koło Gospodyń Wiejskich przygotowało zabawę karnawałową dla najmłodszych. Impreza była otwarta dla dzieci  z całej gminy. Atmosferę można określić trzema słowami: kolorowo, wesoło i smacznie. Gospodynie zadbały o wszystko aby zabawa była udana. Dzięki wsparciu Stowarzyszenia „Senior” z Piotrowic , „Ale Babki” obdzieliły wszystkie dzieci biorące udział w zabawie drobnymi upominkami.

 • „Piosenki z miłością w tle”- koncert we Wrzosowie

  Dzisiejszy wieczór zmienił świetlicę we Wrzosowie we wnętrze kawiarniane.  Koło Gospodyń Wiejskich „Ale Babki” zorganizowało wieczór muzyczny.  Aga Kondziołka-Rydzak i Maciej Rydzak  z Karlina zaprezentowali repertuar pt.  „Piosenki z miłością w tle”. Przy stolikach zasiedli goście. Słodki przysmak ,lampka wina i najważniejsze – muzyka, stworzyły doskonały nastrój.

   

 • „Rok w Ogrodzie” zaprezentował ogród Pana Jerzego z Wrzosowa

  Pomysł na ogród i jego zagospodarowanie Pan Jerzy Piotrowski z Wrzosowa miał okazję zaprezentować na łamach portalu gminadygowo.pl w lipcu 2020 roku. W organizowanym wówczas konkursie na najpiękniejszy wiejski ogród w gminie Dygowo ,Pan Jerzy zajął pierwsze miejsce.

  Walory krajobrazowe i pasję właściciela ogrodu docenili również producenci programu TVP Rok w Ogrodzie. W dniu dzisiejszym miał emisję odcinek z udziałem Pana Jerzego w scenerii ogrodu we Wrzosowie . Gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia programu.

  https://vod.tvp.pl/video/rok-w-ogrodzie,23042022-extra,59418789

  Polecam również artykuł, w którym przedstawialiśmy ogród we Wrzosowie podczas konkursu w 2020 roku. ZOBACZ

   

 • „Twierdza” we Wrzosowie, trener nie żartuje. Wrzos - Wicher 4-2

  Pierwszy mecz wiosny we Wrzosowie wypadł dla drużyny Wrzosa doskonale. Wygrana 4-2 (2-1) z bezpośrednim rywalem w tabeli ,Wichrem Mierzym ,dała drużynie awans na trzecie miejsce w A klasie. Bramki w dniu dzisiejszym strzelali: Adrian Rzewnik, Krystian Burawski, Adam Wilk i Mariusz Różański.

  Warto zaznaczyć ,że to kolejny mecz pod wodzą nowego trenera - Dawida Michalaka, który przejął drużynę Wrzosa w styczniu. Dwudziestoletni trener objął obowiązki powiedział: Z pewnością wygrywać to jest główny cel, później styl fajnie, aby drużyna miała swój własny styl grania, mam na to pomysł, ale przed nami dużo pracy. Na ten moment marzy mi się twierdza we Wrzosowie czyli żebyśmy nie przegrali żadnego domowego meczu(Facebook Wrzos Wrzosowo).

  Za tydzień kolejny super ważny mecz. Wrzos zagra z wiceliderem tabeli, Płomieniem Myślino.

 • 44. Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w powiecie kołobrzeskim

  Na terenie szkoły i miasteczka rowerowego we Wrzosowie młodzi rowerzyści pod czujnym okiem policjantów Komendy Powiatowej w Kołobrzegu rozwiązywali testy i zdawali egzaminy praktyczne w ramach eliminacji powiatowych 44 Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

  Klasyfikacja rywalizacji kategorii wiekowej 10 -12 lat grupa I :

  1. Szkoła Podstawowa Ustronie Morskie

  2. Szkoła Podstawowa Rymań

  3. Szkoła Podstawowa Dźwirzyno

  4. Szkoła Podstawowa nr 7 Kołobrzeg

  5. Szkoła Podstawowa Gościno

  6. Szkoła Podstawowa Dygowo

  7. Szkoła Podstawowa Wrzosowo

  Klasyfikacja rywalizacji kategorii wiekowej powyżej 12 lat grupa II :

  1. Szkoła Podstawowa nr 6 Kołobrzeg

  2. Szkoła podstawowa Ustronie Morskie

  3. Szkoła Podstawowa nr 4 Kołobrzeg

  4. Szkoła Podstawowa Siemyśl

  5. Szkoła Podstawowa Rymań

  6. Szkoła Podstawowa Wrzosowo

  7. Szkoła Podstawowa Dźwirzyno

  8. Szkoła Podstawowa Gościno

  9. Szkoła Podstawowa Czernin

 • Ale Babki najlepsze w konkursie szczebla wojewódzkiego. Czas na finał ogólnopolski!

  Koło Gospodyń Wiejskich  „Ale Babki” zajęło pierwsze miejsce w etapie wojewódzkim ogólnopolskiego konkursu "Koło ARiMR – w sercu wsi". Konkurs organizowany jest  Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i polegał na nagraniu filmu, który prezentuje sposoby wykorzystania dotacji otrzymanej z ARiMR.

  Przewodnicząca koła , Anna Krysztofiak podzieliła się wrażeniami po ogłoszeniu wyników.

  Pomimo sytuacji jaka jest obecnie, a w związku z nią brakiem możliwości na spotykanie się w gronie Koła, udało nam się ten filmik przygotować angażując wszystkie członkinie. Panie chętne wzięły udział w zaproponowanych przez nas działaniach, same w domach przygotowały swoje fotografie, nagrały krótkie filmiki z czego powstał film przedstawiający nasze Koło oraz działania w realizacji których dużym wsparciem okazała się dotacja.

  Konkurs trwał do 15 listopada, wyniki ogłoszono 23 listopada. Zajęłyśmy 1 miejsce i tym samym przeszłyśmy do etapu ogólnopolskiego. Wyniki etapu ogólnopolskiego ogłoszone zostaną do dnia 4 grudnia.

  W tym etapie wygrałyśmy nagrodę o wartości 2000 zł (możemy same wybrać, co chciałybyśmy otrzymać, wstępnie są to stoły i krzesła cateringowe, namiot oraz drukarkę).

  Ja osobiście bardzo się cieszę z udziału w konkursie, a jeszcze bardziej  z wygranej. Cieszy mnie to, że nawet pomimo tego, że mamy tak ograniczone możliwości to działamy bez przerwy, że często wystarczy tylko sygnał i wiele Pań jest chętnych do działań, oprócz przygotowania materiału do filmu, tak było również przy akcji sadzenia chryzantem, przy akcji Szlachetna Paczka. Ubolewam bardzo, że nie możemy zrobić kiermaszu świątecznego, ale przygotowujemy ozdoby i można je kupić za pośrednictwem facebooka.

  Do czasu rozstrzygnięcia konkursu ogólnopolskiego niestety nie możemy publikować produkcji filmowej naszych pań z KGW z Wrzosowa.

  GRATULUJEMY!

  Fot. KGW" Ale Babki" z Wrzosowa

 • Ale Babki świątecznie. Kiermasz we Wrzosowie

  Koło Gospodyń Wiejskich „Ale Babki” z Wrzosowa zorganizowało w miejscowej świetlicy kiermasz świąteczny. Wykonane własnoręcznie ozdoby ,ciasta ,pierniczki i przekąski - barszcz czerwony z pasztecikiem cieszyły oko i podniebienie odwiedzających. Najważniejsze jednak ,że sprzedawały się jak przysłowiowe świeże bułeczki. Część wyrobów panie z koła przeznaczyły na jutrzejszy kiermasz w Dygowie, gdzie będą miały swoje stoisko. Kiermasz odwiedził wójt Grzegorz Starczyk.

 • Boże Ciało – procesja wiernych we Wrzosowie

  W dniu uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa zwanego Bożym Ciałem ulicami Wrzosowa przeszła procesja wiernych.

 • Budowa drogi osiedlowej we Wrzosowie zakończona

  Na osiedlu budynków wielorodzinnych we Wrzosowie Gmina Dygowo zakończyła budowę nowej drogi osiedlowej z infrastrukturą towarzyszącą. W ramach inwestycji wykonano 301 metrów drogi i 95 metrów chodnika z kostki betonowej. Przybyły miejsca parkingowe z płyt ażurowych uzupełnionych kamieniem o łącznej powierzchni 255 m2. Wzdłuż wykonanych dróg

 • Czar dawnej motoryzacji na wyciągnięcie ręki we Wrzosowie

  Stowarzyszenie Miłośników Dawnej Motoryzacji w Kołobrzegu zorganizowało po raz siedemnasty Spotkanie Integracyjno-Turystyczne Pojazdów Zabytkowych. W ramach wydarzenia około 60 leciwych samochodów wzięło udział w III Rajdzie turystycznym „A może Morze”. Część trasy zawodów przebiegała przez gminę Dygowo. We Włościborzu i Wrzosowie zlokalizowane były punkty kontrolne ,w których uczestnicy rajdu musieli wykazać się wiedzą  o dawnej motoryzacji jak również znajomością innych dziedzin z epoki PRL-u, np. rozpoznać z jakiego filmu pochodzi kadr przedstawiony na zdjęciu.  Na parkingu przy kompleksie szkolnym we Wrzosowie uczestnicy imprezy skorzystali z poczęstunku , który przygotowała Gmina Dygowo.

 • Dekoracje w centrum Wrzosowa

  Sołectwo Wrzosowo przygotowało dekoracje świąteczne w centrum miejscowości. Wraz z oświetleniem na lampach ulicznych zdobią główną ulicę.

   

 • Domowa Kawiarenka we Wrzosowie. Ciasta hitem!

  Niedzielna kawiarenka koła gospodyń wiejskich z Wrzosowa to prawdziwy hit. Kawa i znakomite wypieki zrobiły furorę wśród mieszkańców. Zorganizowana  w świetlicy kafejka od rana wypełniła się zapachem kawy a wypieki – rękodzieło gospodyń znikały w mgnieniu oka , w większości na wynos. Po przyjeździe , godzinę i troszkę  od otwarcia mogłem pomarzyć o fotce pełnego słodkiego asortymentu.  Taką przyjemność dla łasuchów Gospodynie organizują niestety tylko raz w miesiącu. Gratulujemy pomysłu!

 • Dożynki 2019 w Gminie Dygowo (wideo i foto)

  Dożynki wieńczą ciężką pracę rolników od siewu po zbiór plonów. Tradycja dożynkowa w Gminie Dygowo jest pieczołowicie kultywowana. Rok rocznie, Urząd Gminy Dygowo – organizator dożynek, dba o to aby w tym dniu mogli spotkać się wszyscy mieszkańcy gminy. Tegoroczny program dożynek gminnych w Dygowie miał charakter tradycyjny. Ceremoniał dożynkowy poprzedziła Msza Św. w kościele parafialnym w Dygowie, następnie korowód dożynkowy udał się na stadion w Dygowie, gdzie starościna i starosta dożynek przekazali wójtowi bochen chleba z mąki tegorocznych zbóż. Wójt Grzegorz Starczyk , przewodniczący rady gminy Jerzy Leszczyński, sołtyski , sołtysi oraz rolnicy dzielili się chlebem z zebranymi na stadionie mieszkańcami oraz gośćmi. Starościną  i starostą Dożynek Gminnych 2019 byli: Pani Bożena Kwaśnik z Wrzosowa i Pan Piotr Miernicki z Dębogardu.

  Poza ceremoniałem dożynkowym najważniejszym wydarzeniem dożynek w Dygowie był konkurs wieńca dożynkowego oraz turniej rekreacyjny drużyn sołeckich. Wieńce dożynkowe wystawiło dziesięć sołectw. Kto wygrał konkurs i turniej dowiedzą się Państwo z obszernego materiału wideo i ponad setki fotografii.