• Kolejny rekord finału WOŚP w Czerninie !

  27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na terenie gminy Dygowo odbył się w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Czerninie. Środki zebrane w czasie tegorocznego finału przeznaczone będą na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Po raz siódmy ,wolontariusze – uczniowie, nauczyciele i

 • Ogłoszenia duszpasterskie 01.11.2020

  1.W liturgii tygodnia:

  - niedziela - Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. są odprawiane w kościele w Dygowie o godz. 8.00 i suma parafialna o godz. 12.30. W kościołach pomocniczych, w Czerninie o godz. 9.30  i w Świelubiu o godz. 11.00. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną, nie bedzie odprawiona Msza św. na cmentarzu oraz zostaje w tym roku odwołana procesja na cmentarz w Dygowie i Czerninie. Zapraszam do wzięcia udziału we Mszy św. w proponowanych godzinach. w dniu 1 listopada. Zamiast już wspomnianej procesji w tym roku zapraszam szczególnie na nabożeństwa wypominkowe sprawowane przez cały listopad. w kościele parafialnym o godz.  17.45, a w kościołach pomocniczych w niedzielę przed Mszą świętą. Stolica Apostolska na prośbę biskupów udzieliła przywileju uzyskania odpustu w intencji dusz oczyszczających się czyśćcu przez cały listopad. Więcej informacji jest umieszczonych na stronie internetowej naszej parafii.

  - poniedziałek - wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. W Dzień Zaduszny (02.11)   Msze św. będą odprawione w Świelubiu o godz. 16.00, Czerninie o godz.17.00 , w Dygowie o godz. 9.00 i o godz. 18.00. - nabożeństwa wypominkowe w naszej parafii będą sprawowane od wtorku 3 listopada przez cały miesiąc, w dni powszednie, o godz. 17.45. Po nabożeństwie Msza św. wieczorna.

  - środa - wsp. św. Karola Boromeusza,

  - czwartek -   modlitwa  w intencji powołanych do życia kapłańskiego i zakonnego o godz. 17.454.

  - piątek - I Piątek miesiąca. Odwiedziny duszpasterskie chorych o godz. 9.00. Spowiedź pierwszopiątkowa o godz. 16.30.

  2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w dni powszednie  w lutym 2021 roku.

  3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone  na tacę. W przyszłą niedzielę przypada II niedziela w miesiącu.

  4.Polecam prasę katolicką „G N”.

  5.Spotkania w tym tygodniu:   dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30  spotkanie ze wspólnotą Ż. R. . W piątek o godz. 17.00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów. W przyszłą niedzielę na  Mszy św. o godz. 12.30 wręczenie książeczek do nabożeństwa uczniom klas III SP. Po mszy spotkanie z rodzicami.

  6. Trwa  akcja Caritas pt.: Zapałka nie ogrzeje" jest prowadzona w obrębie naszego cmentarza w Dygowie i przy kościele parafialnym.

  7.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w listopadzie zapraszam na Mszę św. W ostatnią niedzielę miesiąca. Zapisy w zakrystii.

 • Ogłoszenia duszpasterskie 01.12.2019

  1. W kalendarzu liturgicznym:

  - niedziela - w dzisiejszą niedzielę rozpoczęliśmy czas Adwentu. Zapraszam na Msze św. " Roraty",  w tym roku przewodnikiem w czasie tych wieczornych spotkań będzie sługa Boży ks. prymas Stefan Wyszyński. Zapraszam parafian do wzięcia udziału. Rekolekcje adwentowe, rozpoczniemy w II Niedzielę Adwentu ( 8 grudnia). Poprowadzi te dni skupienia ks. proboszcz Grzegorz z parafii Mierzyn. Plan podam w przyszłą niedzielę.

  - wtorek - wsp. św. Franciszka Ksawerego, prezbitera,

  - środa - wsp. św. Barbary, męczennicy,

  - czwartek -  I Czwartek miesiąca: o godz. 17.30 modlitwa w intencji powołań do stanu kapłańskiego i zakonnego,

  - piątek - I Piątek miesiąca. Odwiedziny duszpasterskie chorych o godz. 9.00. Spowiedź pierwszopiątkowa o godz. 16.30. Wsp. św. Mikołaja, biskupa,

  - sobota -  I Sobota miesiąca, wsp. św. Ambrożego, biskupa, Patrona pszczelarzy.

  - niedziela -  Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

  2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w  lutym 2020.

  3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. W przyszłą niedzielę przypada II niedziela miesiąca.

  4.Polecam prasę katolicką: „G N”.

  5.Spotkania w tym tygodniu: w czwartek próba chóru o godz. 18.00. W piątek nie ma spotkania  dla ministrantów. W niedzielę w trakcie Mszy św. o godz. 12.30 poświęcenie medalików dzieciom z klas III, po mszy spotkanie z rodzicami.

  6. W naszej wspólnocie  opłatki na stół wigilijny zanosi do parafian, pan Jan, organista. Dzisiaj odwiedzi mieszkańców w Czerninie od godz. 15.00, a następnie Kolonie Czernin. W poniedziałek (02.12.) mieszkańców Świelubia, następnie Dębogardu. Godz. 16.00. We wtorek (03.12.) mieszkańców Pustar od godz. 16.00. W środę (04.12.) mieszkańców Bard, Miechęcina, Pyszki, Lisiej Góry. Godz. 16.00. W czwartek (05.12.) mieszkańców Stojkowa, Kol. Stojkowo i Stramniczki. Godz. 16.00. W sobotę (07.12.) mieszkańców Gąskowa i Kol. Gąskowo, godz. 15.00. Ofiary przy tej okazji składane są przeznaczone na sfinansowanie nowego konfesjonału w kościele parafialnym.

  7. Zapraszam na kiermasz adwentowy 8 grudnia połączony z obchodami św. Mikołaja. Początek kiermaszu po Mszy św. o godz. 12.30 na placu przed kościołem. Zostało przygotowane szereg atrakcji. Na zakończenie kiermaszu, zostaną wręczone upominki dzieciom i zapalona uroczyście iluminacja świąteczna. Wśród stoisk z ciepłymi przekąskami będzie też obecny Parafialny Zespół Caritas. Jak co roku zwraca się do parafian z prośbą o upieczenie cista na wspomniane już wydarzenie. Środki w ten sposób pozyskane są przeznaczone na cele charytatywne.

  8. Od II niedzieli adwentu, na stół wigilijny będą rozprowadzane świece wigilijne oraz organizujemy akcję: "Paczka dla seniora" w ramach znanej już nam akcji "Pusta  choinka ".

  9.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w grudniu zapraszam na Mszę św. szkolną  w ostatnią niedzielę miesiąca.

 • Ogłoszenia duszpasterskie 02.06.2019

  1. W kalendarzu liturgicznym:

  - niedziela- uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Odpust w naszej parafii. Serdecznie raz jeszcze witam ks. Tadeusz Gorla z Kołobrzegu, który przewodniczy dzisiejszym uroczystościom.

  - nabożeństwa czerwcowe ku czci N.S.P.J. są sprawowane po komunii św. w trakcie Mszy św. wieczornej w kościele parafialnym. Dziękuję tym wszystkim, którzy prowadzili nabożeństwa majowe w poszczególnych wspólnotach na terenie naszej rozległej parafii.

  - poniedziałek - wsp. św. męczenników Karola Lwangi i współtowarzyszy męczenników,

  - środa - wsp. św. Bonifacego, biskupa i m.,

  -  czwartek - I Czwartek, modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 17.30. O godz. 18.00 uroczysta Msza św., w trakcie której 14 młodych ludzi przyjmie sakrament inicjacji chrześcijańskie. Mszy św. będzie przewodniczył ks. bp Krzysztof Włodarczyk. W imieniu tych młodych katolików i rodziców zapraszam Parafian do wspólnej modlitwy w tym dniu i wzięcia udziału w liturgii Mszy świętej.

  - piątek - I Piątek. Od godz. 9.00 wizyta duszpasterska u chorych. Od godz. 16.30 okazja do spowiedzi św. Adorację N.S. o godz. 16.30  poprowadzi Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ.

  - sobota -wsp. św. Jadwigi Królowej.

  - niedzielauroczystość Zesłania Ducha Świętego. Pozostały jeszcze dwa tygodnie do wypełnienia przykazania kościelnego o Komunii wielkanocnej.

  2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w październiku  2019.

  3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. Dziękuję zespołowi z Dębogardu : "Dąbrówki" za  uświetnienie obchodów "Dnia Matki". W przyszłą niedzielę przypada II niedziela w miesiącu.

  4.Polecam prasę katolicką: „G N”.

  5.Spotkania w tym tygodniu:  dzisiaj po sumie spotkanie dla wspólnoty Żywego Różańca.     W środę o godz. 18.30 spotkanie dla Kręgu biblijnego. W piątek o godz. 18.30 nauka przed liturgią chrztu świętego. W sobotęzbiórka dla ministrantów i kandydatów.  W niedzielępo sumie spotkanie z rodzicami dzieci klas II.

  6. Od tego roku w naszej parafii w uroczystość Bożego Ciała, będzie poprowadzona jedna procesja dla całej wspólnoty. Rozpocznie się ona Mszą św. o godz. 12.30. Po mszy udamy się do 4 ołtarzy. Tradycyjnie już I ołtarz będzie przygotowany przez parafian ze Stojkowa, II ołtarz przez parafian z Gąskowa, III ołtarz przez parafian z Dębogardu, IV ołtarz przez parafian z Dygowa z ul. Kołobrzeskiej, bloki od nr 40-46.  Porządek sprawowania Mszy św. w tym dniu jak w niedzielę.

  7. W dniu 15 czerwca parafie naszego  dekanatu, na zaproszenie ks. bpa Edwarda Dajczaka,  udają się z pielgrzymką do sanktuarium MB Skrzatuskiej. Już od dzisiaj można się zgłaszać do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Zapisy w zakrystii i Biurze Parafialnym. Koszt wyjazdu 30 zł.

  8.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w czerwcu zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.

 • Ogłoszenia duszpasterskie 02.08.2020

  1.W liturgii tygodnia:

  -wtorek - wsp. św. Jana M. Vianneya, prezbitera,

  - czwartek - modlitwa  w intencji powołanych do życia kapłańskiego i zakonnego o godz. 8.00. Święto Przemienienia Pańskiego,

  - piątek - I Piątek miesiąca. Odwiedziny duszpasterskie chorych od godz. 9.00. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.30. Komunia św. będzie udzielona  o godz. 18.00,

  - sobota -  wsp. św. Dominika, prezbitera

  2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w dni powszednie w listopadzie i grudniu.

  3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone  na tacę. W przyszłą niedzielę przypada II niedziela w miesiącu.

  4.Polecam prasę katolicką „G N”.

  5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie spotkanie ze wspólnotą Ż. Różańca. W piątek o godz. 18.30 nauka przed chrztem świętym dla rodziców i chrzestnych.

  6.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w sierpniu zapraszam na Mszę św. W ostatnią niedzielę miesiąca. Zapisy w zakrystii.

  7. Zapowiedzi przedślubne: Piotr Staniek, kawaler, zam. w Stojkowie i Sandra Stańczewska, panna, zam. w Kołobrzegu, zap. II.

 • Ogłoszenia duszpasterskie 03.03.2019

  1. W kalendarzu liturgicznym:

  Rekolekcje wielkopostne w naszej parafialnej wspólnocie rozpoczną się już w Środę Popielcową (06.03.) i trwać będą do niedzieli. Dodatkowa Msza św. w trakcie rekolekcji będzie jeszcze odprawiona o godz. 9.00 w kościele parafialnym. W tym roku przewodniczyć będzie im o. Marek OMI z Lwowa. Plan... .

  - poniedziałek- święto św. Kazimierza Królewicza,

  - Środa Popielcowa - rozpoczynamy Wielki Post. W tym dniu  katolików obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość o od pokarmów mięsnych,

  - czwartek -  I Czwartek miesiąca modlitwa w intencji powołanych do służby w Kościele o godz. 17.30.

  - piątek-  nabożeństwo Drogi Krzyżowej w kościele parafialnym o godz. 18.00,

  - niedziela-  nabożeństwo pasyjne: Gorzkie Żale o godz. 12.30. W kościołach pomocniczych przed mszą św. niedzielną.

  2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje czerwcu 2019.

  3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. W przyszłą niedzielę dar ołtarza, taca zostanie przekazana na rzecz dzieł misyjnych prowadzonych przez ojców Oblatów.

  4.Polecam prasę katolicką: „G N”.

  5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie spotkanie ze wspólnotą Ż. R.. W środę  z uwagi na rekolekcje nie będzie spotkania Kręgu Biblijnego. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka dla kandydatów i ministrantów. W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie z rodzicami dzieci z klas III SP.

  6. Zapowiedzi przedślubne: Piotr Kruszewski, kaw., zam. w Bardach oraz Anna Rożek, panna, zam. w Bardach. Zap. II. Krzysztof Gruchała, kaw., zam. w Kołobrzegu oraz Anita Strojek, panna, zam. w Dygowie. Zap. II.

  7.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w marcu zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.

  8. 1% podatku na Caritas Diecezjalną... .

   

 • Ogłoszenia duszpasterskie 03.05.2020

  1. W kalendarzu liturgicznym:

  Korzystając z możliwości jakie dają rozporządzenia władz państwowych, od poniedziałku tj. 20.04.2020 r.  w naszej parafii została przywrócona możliwość uczestniczenia wiernych we Mszy św. w dzień powszedni i w niedzielę. Po przeliczeniu powierzani kościoła parafialnego, może jednocześnie we Mszy św. uczestniczyć 31 osób. Msze św. w dni powszednie są odprawiane o godz. 18.00. Z uwagi na okoliczności, Msza św. w sobotę o godz. 18.00, będzie odprawiana już z formularza Mszy św. niedzielnej. Msze w niedzielę będą odprawiane w Dygowie o godz. 8.00 i godz. 12.30. Także zostaje przywrócony porządek odprawiania Mszy św. niedzielę  w kościołach pomocniczych w Czerninie o godz. 9.30  i Świelubiu o godz. 11.00. Uwzględniając rozporządzenie, może w tych mszach wziąć udział 10 osób Jest obowiązek używania w kościele masek i temu podobnych.

  -nabożeństwa majowe ku czci NMP. W kościołach pomocniczych są sprawowane według już ustalonej tradycji. W kościele parafialnym w dni powszednie są odprawiane o godz. 17.30. W niedzielę przed sumą o godz. 12.30. Jak co roku,  znakiem naszej czci oddawanej NMP, będą pojedyncze kwiaty składane do wazonów umieszczonych przy ołtarzu NMP Częstochowskiej,

  - niedziela - Niedziela Dobrego Pasterza .

  - poniedziałek - wsp. św. Floriana, męczennika. patrona Straż Pożarnej. Msza św. wieczorna w intencji OSP z terenu naszej gminy. Serdecznie Was Drodzy Druhny i Druhowie zapraszam.

  - środa -święto św. świętych Apostołów Filipa i Jakuba,

  - czwartek - I Czwartek miesiąca, o godz. 17.30 modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych,

  - piątek -  uroczystość św. Stanisława. Głównego Patrona Polski. Z uwagi na tę uroczystość, w tym dniu nie obowiązuje wstzemiężliwość od pokarmów mięsnych,

  2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje we wrześniu 2020.

  3. W związku z panującą sytuacją i wprowadzonymi ograniczeniami zaistniała sytuacja, w której wpływy finansowe, konieczne do utrzymania parafii zostały bardzo ograniczone. Pomimo pandemii, Parafia ponosi stałe opłaty za media. Bardzo dziękują tą drogą tym z naszych Parafian, którzy przesłali ofiary, aby utrzymać płynność finansową.  Serdecznie proszę, abyśmy wspólnie zadbali o naszą Wspólnotę i jej życie także materialne. Pozwalam sobie załączyć  numer konta parafialnego na które można wpłacać dobrowolne ofiary:19 8562 0007 0040 0031 2000 0010

  4.Polecam prasę katolicką: „G N”.

  5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie spotkanie ze wspólnotą Ż. R.. W piątek o godz. 18.30 nauka przed chrztem świętym w kościele,

  6. Przy wyjściu z kościoła w Dygowie oraz Czerninie i Świelubiu są wyłożone Paschaliki wielkanocne w cenie 5 zł. z których dochód jest przeznaczony na cele charytatywne Caritas Diecezji oraz Caritas Parafialnej. Możemy też przy ołtarzu bocznym składać puszki z jałmużną wielkopostną.

  7.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia.

  8. W minionym tygodniu do wieczności odeszli śp. Maria Machnicka z Dygowa i Bolesław Wysmułek z Świelubia. RiP.

 • Ogłoszenia duszpasterskie 03.11.2019

  W Dzień Zaduszny  wspominaliśmy wszystkich zmarłych których dusze przebywają w czyśćcu. W Dygowie ,po Mszy Św. wieczornej w tej intencji przeszła procesja z kościoła parafialnego na cmentarz.

  1. W kalendarzu liturgicznym:

  - nabożeństwa wypominkowe od poniedziałku do soboty o godz. 17.45. Plan jest na stronie internetowej i w gablocie,

  - poniedziałek - wsp. św. Karola Boromeusza.

  - czwartek - I Czwartek miesiąca, o godz. 17.30 modlitwa w intencji powołań do stanu kapłańskiego i zakonnego,

  - sobota - rocznica poświęcenia bazyliki na Lateranie.

  2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w  lutym 2020.

  3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. Konfesjonał...

  4.Polecam prasę katolicką: „G N”. Informuję, że  koszt jednego egzemplarza tygodnika wynosi 6 zł.

  7.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie spotkanie ze wspólnotą Ż. R., w środę o godz. 18.30 Krąg Biblijny, w czwartek próba chóru o godz. 18.00. W piątek o godz. 17.00  zbiórka dla ministrantów. W przyszłą niedzielę spotkanie po sumie z   rodzicami dzieci z klas III SP..

  8. W sobotę Biuro Parafialne będzie czynne od godz. 13.00 do 14.30.

  9.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w listopadzie zapraszam na Mszę św. szkolną  w ostatnią niedzielę miesiąca.

  10.Do wieczności odszedł śp. Zbigniew Tradecki z Dygowa. Pogrzeb we wtorek o godz. 14.00 w kaplicy. RiP.

 • Ogłoszenia duszpasterskie 04.10.2020

  1.W liturgii tygodnia:

  - trwają nabożeństwa różańcowe.  W kościele parafialnym w dni powszednie są sprawowane  o godz. 17.30. Jak co roku uczestnicy nabożeństwa składają do przygotowanych naczyń kasztany, które są świadectwem  modlitwy ku czci NMP Różańcowej. W kościołach pomocniczych według ustalonej tradycji.

  - poniedziałek - wsp. św. Faustyna Kowalskiej,

  - środa - wsp. św. NMP Różańcowej,

  - czwartek -   modlitwa  w intencji powołanych do życia kapłańskiego i zakonnego o godz. 17.30.

  - niedziela -obchodzimy 20 Dzień Papieski.

  2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w dni powszednie w  grudniu i w lutym 2021 roku.

  3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone  na tacę. W przyszłą niedzielę przypada II niedziela w miesiącu.

  4.Polecam prasę katolicką „G N”.

  5.Spotkania w tym tygodniu:  dzisiaj ze wspólnotą Ż. R. w piątek o godz. 17.00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 poświęcenie różańców dzieciom z klas III SP, a po sumie spotkanie z rodzicami.

  6. Rodzice dzieci z klas II SP, którzy zamierzają przygotować swoje dzieci do przyjęcia sakramentów spowiedzi i komunii św. mogą zgłaszać się po mszy w zakrystii. Młodzież z klas I szkół średnich, która podjęła decyzję o przyjęciu sakramentu bierzmowania również po Mszy św. może zgłosić się do zakrystii.

  7.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w październiku zapraszam na Mszę św. W ostatnią niedzielę miesiąca. Zapisy w zakrystii.


   

 • Ogłoszenia duszpasterskie 05.05.2019

  1. W kalendarzu liturgicznym: nabożeństwa majowe ku czci NMP. w dni powszednie w kościele parafialnym są  sprawowane o godz. 17.30. Jak co roku, owocem naszej czci oddawanej Maryi, będą kwiaty , które składać  można do przygotowanych wazonów. W kościołach pomocniczych i przy krzyżach przydrożnych, nabożeństwo w godzinach ustalonych przez tamtejsze wspólnoty. Zapraszam do wzięcia udziału w tych nabożeństwach.

  - Niedziela- dzisiaj przypada Niedziela Biblijna i rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

  - poniedziałek - święto apostołów Filipa i Jakuba.

  - środa - święto św. Stanisława, biskupa i m.. Patrona Polski.

  - czwartek - modlitwa w intencji powołań o godz. 17.30. Wsp. św. Atanazego, biskupa.

  - sobota-  w naszej parafii 11.05. obchodzimy Powiatowy Dzień  Strażaka.  Msza św. w intencji OSP i ich rodzin o godz. 15.00. Po Mszy św. dalsze uroczystości i spotkanie. Serdecznie zapraszam.

  - Niedziela-  przyszłą niedziele obchodzimy jako Niedzielę Dobrego Pasterza. Są to dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

  2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje we wrześniu 2019.

  3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. Dziękuję ofiarodawcy za ofiarę w kwocie 200 zł. z przeznaczeniem na zakup dzwonów elektronicznych.

  4.Polecam prasę katolicką: „G N”.

  5.Spotkania w tym tygodniu:  dzisiaj spotkanie  po sumie spotkanie ze wspólnotą  Ż.R. We wtorek spotkanie po mszy z Parafialnym Zespołem Caritas. W czwartek o godz. 18. próba chóru. W piątek o godz. 18.30 nauka przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych. W sobotę o godz. 9.00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów. W niedzielę o godz. 16.00 spotkanie w salce na probostwie z uczestnikami wyjazdu do Lwowa..

  6.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w maju zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.

  7.Do wieczności odeszli z Dygowa śp.: Mieczysław Bordoszewski i Lidia Śliwiana. RiP.

 • Ogłoszenia duszpasterskie 07.04.2019

  1. W kalendarzu liturgicznym:

  - czwartek -   modlitwa w intencji powołanych do służby w Kościele o godz. 17.30. Jest to II Czwartek. W związku z trwającym synodem diecezjalnym o godz. 18.00 Msza św. wotywna do Ducha Świętego. Zapraszam członków PZS oraz Parafian na tę liturgię.

  - piątek-  zgodnie z zapowiedzią nabożeństwo D.K. ulicami naszej parafii rozpocznie się po Mszy św. odprawionej o godz. 19.00. Krzyż, jak co roku, będzie niesiony przez parafian z poszczególnych miejscowości naszej parafii oraz grupy parafialne. Plan...

  - niedziela-   Niedziela Palmowa. Poświęcenie gałązek palmowych przed każdą Mszą św. Konkurs na najpiękniejszą palmę zostanie rozstrzygnięty po Mszy św. .Nabożeństwo pasyjne: Gorzkie Żale o godz. 12.30. W kościołach pomocniczych przed mszą św. niedzielną.

  2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje we wrześniu 2019.

  3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. Najbliższa niedziela będzie II niedzielą miesiąca.

  4.Polecam prasę katolicką: „G N”.

  5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie spotkanie ze wspólnotą Ż. R. we wtorek spotyka się PZC,  w czwartek spotyka się o godz. 18.00 chór parafialny. W tym dniu spotkanie z PZS. W sobotę o godz. 09.00 zbiórka dla kandydatów i ministrantów. W przyszłą niedzielę spotkanie z rodzicami dzieci z klas III SP. po sumie.

  6. Na balaskach jest wyłożona skarbona do której można składać ofiary z przeznaczeniem na zakup kwiatów do dekoracji Grobu Pańskiego.

  7.W najbliższą środę przypada 9 rocznica katastrofy smoleńskiej. Obchody upamiętniające to tragiczne wydarzenie rozpoczniemy o godz. 8.30 przy obelisku. Zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w tym patriotycznym wydarzeniu.

  8. W najbliższą środę Biuro Parafialne będzie nieczynne.

  9.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w kwietniu zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.

 • Ogłoszenia duszpasterskie 07.06.2020

  1. W kalendarzu liturgicznym:

   - niedziela - uroczystość uroczystość Najświętszej Trójcy. Przypominam o wypełnieniu przykazania kościelnego o Komunii wielkanocnej.

  -  nabożeństwa ku czci NSPJ są sprawowane w trakcie Mszy św. wieczornej po komunii św.

  - poniedziałek - wsp.. świętej Jadwigi Królowej.

  - czwartek -  uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Boże Ciało. Msze św. są odprawiane w Dygowie o godz. 8.00 i suma parafialna o godz. 12.30. Procesja dla całej parafii wyruszy z kościoła parafialnego do IV ołtarzy po sumie. W Czerninie Msza św. o godz. 9.30. W Świelubiu Msza św. o godz. 11.00.

  - piątek-  rozpoczyna sie oktawa Bożego Ciała w trakcie Mszy św. o godz. 18.00 procesja eucharystyczna wokół kościoła. Wsp. bł. męczennika Bronisława Kostkowskiego,

  - sobota - wsp. św. Antoniego z Padwy, prezbitera Od tego dnia do końca oktawy Bożego Ciała będziemy sprawować Msze św. dziękczynno-błagalne, dziękując Panu Bogu, że przeprowadził nas przez trudny czas epidemii i jednocześnie prosząc o Jego błogosławieństwo dla rodzin, o szczęśliwe zebranie plonów, o zachowanie od wszelkich nieszczęść. Tak więc w sobotę na godz. 18.00 zapraszam parafian z Czernina, Kol. Czernin, Stramniczki, Gąskowa, Kol. Gąskowo. W poniedziałek Parafian z Stojkowa i Kol. Stojkowo. We wtorek Parafian z Dębogardu i Pustar. W środę Parafian ze Świelubia, Bard i Pyszki. W czwartek z Dygowa, Miechęcina, Lisiej Góry.

  2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje we wrześniu i październiku  2020.

  3. Składam staropolskie: "Bóg zapłać" za ofiary składane w darze ołtarza. W przyszłą niedziele przypada II niedziela w miesiącu.

  4.Polecam prasę katolicką: „G N”.

  5.Spotkania w tym tygodniu: w piątek o godz. 17.00 spotkanie w kościele dla ministrantów i kandydatów, dzisiaj po sumie spotkanie ze wspólnotą Ż. R. .

  6.  Proszę Parafian o przygotowanie do procesji baldachimu oraz feretronów i sztandarów.Próba sypania kwiatów we wtorek  i w środę  przed Bożym Ciałem przy kościele w Dygowie o godz. 16.00.  Serdecznie zapraszam.

  7. Przy wyjściu z kościoła w Dygowie oraz Czerninie i Świelubiu są wyłożone Paschaliki wielkanocne w cenie 5 zł. z których dochód jest przeznaczony na cele charytatywne Caritas Diecezji oraz Caritas Parafialnej. Możemy też przy ołtarzu bocznym składać puszki z jałmużną wielkopostną.

  8.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia.

  9. Zapowiedzi przedślubne: Marcin Sulkowski, kawaler, za., w Dygowie i Iwona Strzelczyk, panna, zam., w Siemyślu. Zap. I.

 • Ogłoszenia duszpasterskie 09.02.2020

  1. W kalendarzu liturgicznym:

  - poniedziałek -wsp. św. Scholastyki,

  - wtorek - wsp. NMP z Lourdes. W tym dniu obchodzimy Światowy dzień Chorego. W trakcie Mszy św. o godz. 18.00 zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych.

  - czwartek -  modlitwa w intencji powołań o godz. 17.30.

  - piątek - święto świętych Cyryla i Metodego. Patronów Europy.

  2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w kwietniu i maju 2020.

  3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę II niedzielę miesiąca.. Składam podziękowanie ofiarodawcy za ofiarę  w wysokości 200 zł z przeznaczeniem na realizację prac związanych z powstaniem nowego konfesjonału.

  4.Polecam prasę katolicką: „G N”.

  5.Spotkania w tym tygodniu:  dzisiaj po sumie spotkanie z rodzicami dzieci klas III SP. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie PZC w salce na probostwie. W czwartek o godz. 18.00 próba chóru. W piątek nie ma spotkania z ministrantami. W przyszłą  niedzielę z uwagi na ferie zimowe nie ma spotkania z rodzicami dzieci klas II SP.

  6. Są przy wyjściu z kościoła wyłożone na stoliku ulotki Caritas Diecezji w sprawie  przekazania 1% na rzecz hospicjum w Darłowie.

  7. W tym tygodniu Biuro Parafialne będzie nieczynne.

  8. Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w naszej parafii w niedzieli 23 lutego, a zakończymy w  Środę Popielcową 26 lutego. Poprowadzi te spotkania o. Tomasz Ewertowski. OMI. Plan podam w przyszłą niedzielę.

  8.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w lutym zapraszam   w ostatnią niedzielę miesiąca.

 • Ogłoszenia duszpasterskie 09.06.2024

  1.W liturgii tygodnia:

  -   trwają  nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ. W kościele parafialnym są odprawiane w trakcie wieczornej Mszy św.

  - wtorek – wsp. św. Barnaby, Apostoła,

  - czwartek –  wsp. św.  Antoniego z Padwy. W tym dniu, wyjątkowo Msza św. będzie sprawowana o godz. 8.30.

  - piątek – wsp. bł. Michała Kozala, bp.  i m.,

  - sobota - wsp. Niepokalanego Serca NMP.

  2. Intencje mszalne. Są wolne  jeszcze intencje we wrześniu i październiku.

  3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone, w darze ołtarza, w II niedzielę miesiąca.       

  4.Polecam prasę katolicką „G N” .                                                   

  5. Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj spotkanie z rodzicami dzieci z klas III SP, we wtorek spotyka się PZC,  w piątek  spotkanie dla ministrantów po Mszy św. o godz. 18.00. W przyszłą niedzielę, po sumie, spotkanie dla  rodziców dzieci z klas II SP.

  6. W  niedzielę 16 czerwca, zapraszam na piknik charytatywny dla Oliwii w Czerninie.  Oliwia walczy z silnie zaawansowaną chorobą. Jedynym sposobem na ratunek jest bardzo kosztowna operacja. Piknik rozpoczyna się o godz. 11.00. Serdecznie polecam Waszej uwadze.

  7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Jubilatów urodzonych w czerwcu  zapraszam na Mszę św. sprawowaną  w ich intencji, w ostatnia niedzielę miesiąca o godz. 12.30.

 • Ogłoszenia duszpasterskie 09.08.2020

  1.W liturgii tygodnia:

  -poniedziałek - święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,

  -wtorek - wsp. św. Klary,

  - czwartek - modlitwa  w intencji powołanych do życia kapłańskiego i zakonnego o godz. 8.00. Msza św. o godz. 8.30 będzie oprawiona jako wotywna o Duchu Świętym w związku z trwającym synodem diecezjalnym,

  - piątek - wsp. św. Maksymiliana Marii Kolbe, męczennika, Patrona naszej diecezji,

  - sobota -  uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. W Dygowie będą odprawione o godz. 8.00 i 12.30. W Czerninie odpust ku czci NMP, w kościele pomocniczym o godz. 9.30. W Świelubiu msza o godz. 11.00. W trakcie każdej Mszy św. po komunii, poświęcenie ziół i kwiatów,

  2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w dni powszednie w listopadzie i grudniu.

  3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone  na tacę w II niedzielę miesiąca. Odpowiadając na apel Caritas Polska w uroczystość NMP w sobotę po mszach zbiórka do puszek na poszkodowanych w Bejrucie.

  4.Polecam prasę katolicką „G N”.

  5.Spotkania w tym tygodniu:

  6. W przyszłą niedzielę gościć będziemy misjonarzy oblatów NMP. Po Maszach św.  będzie możliwość nabycia kalendarzy misyjnych na przyszły rok 2021.

  7.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w sierpniu zapraszam na Mszę św. W ostatnią niedzielę miesiąca. Zapisy w zakrystii.

  Zapraszamy wszystkie małżeństwa i rodziny, a także osoby samotne na Górę Chełmską, do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Diecezjalną Pielgrzymkę Rodzin. W dniu 15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia NMP, będziemy wspólnie trwać na modlitwie w intencji nas wszystkich prosząc dobrego Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin.

  Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 11.15 wspólną modlitwą różańcową, natomiast o godz. 12.00 odprawiona zostanie uroczysta Eucharystia, którą wraz z biskupami i kapłanami ofiarujemy Bogu, prosząc we wszystkich sprawach, które nosimy w swoich sercach. 

  Po Eucharystii ze względu na stan epidemii nie odbędzie się wspólna zabawa na stadionie, czyli festyn rodzinny.

  Prosimy wszystkich o zabranie krzesełek i maseczek ochronnych.

  kosciol-swielubie-parafia-dygowo


   

 • Ogłoszenia duszpasterskie 10.01.2021

  1.W liturgii tygodnia:

   - niedziela - święto Chrztu Pańskiego. Zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego.

  -  przez cały styczeń, Msza  św. w dni powszednie będzie sprawowana o godz. 18.00.

  - czwartek -  o godz. 17.30 modlitwa  w intencji powołań do życia kapłańskiego i zakonnego,

  2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w dni powszednie  w marcu i kwietniu.

  3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone  na tacę w II niedziela w miesiąca.

  4.Polecam prasę katolicką „G N”.

  5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj  po sumie o godz. 12.30 spotkanie z rodzicami dzieci z klas III S.P.  we wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie PZC. W przyszłą niedziel e spotkanie z rodzicami dzieci z klas II SP.

  6.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w styczniu zapraszam na Mszę św. W ostatnią niedzielę miesiąca. Zapisy w zakrystii.

 • Ogłoszenia duszpasterskie 10.03.2019 r

  1. W kalendarzu liturgicznym:

  -dziękuję o. doktorowi. Markowi OMI z Lwowa za poprowadzenie rekolekcji parafialnych i szkolnych, które wprowadziły nas w duchowe przeżycie Wielkiego Postu.

  - środa- w tym dniu przypada VI rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową.

  - czwartek -  modlitwa w intencji powołanych do służby w Kościele o godz. 17.30.

  - piątek-  nabożeństwo Drogi Krzyżowej w kościele parafialnym o godz. 17.30,

  - niedziela-  nabożeństwo pasyjne: Gorzkie Żale o godz. 12.30. W kościołach pomocniczych przed mszą św. niedzielną.

  2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje we wrześniu 2019.

  3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę.

  4.Polecam prasę katolicką: „G N”.

  5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie spotkanie z rodzicami i dziećmi z klas III SP. We wtorek spotkanie po Mszy św. PZC W czwartek spotyka się o godz. 18.00 chór parafialny. W sobotę o godz.09.00 zbiórka dla kandydatów i ministrantów. W przyszłą niedzielę po sumie spotkanie z rodzicami dzieci z klas II SP.

  6. Od przyszłej niedzieli PZC będzie rozprowadzał, jak każdego roku, świece "Paschaliki" na stół wielkanocny. Na balaskach jest wyłożona skarbona do której można składać ofiary z przeznaczeniem na zakup kwiatów do dekoracji Grobu Pańskiego.

  7.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w marcu zapraszam na Mszę św. w ostatnią niedzielę miesiąca.

  8. 1% podatku na Caritas Diecezjalną... .

   9. Do wieczności w minionym tygodniu odeszli śp. Marian Krajewskim z Miechęcina i Alina Jaszczyszyn z Pyszki, RiP.

 • Ogłoszenia duszpasterskie 10.11.2019

  1. W kalendarzu liturgicznym:

  - nabożeństwa wypominkowe od poniedziałku do soboty o godz. 17.45. Plan jest na stronie internetowej i w gablocie,

  - poniedziałek - wsp. św. Marcina z Tours, biskupa. Jutro z racji 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, uroczysta Msza św. w intencji naszej Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 12.30. Po niej zostaną złożone kwiaty pod pomnikiem. Z uwagi na to wydarzenie, proszę o przystrojenie naszych domów flagą narodową. Wypominki w tym dniu wyjątkowo zostaną odprawione o godz. 12.00. W tym dniu nie sprawuję się Mszy św. o godz. 18.00,

  - wtorek - wsp. św. Jozafata, biskupa i męczennika,

  - środa - wsp. św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna - pierwszych polskich męczenników,

  - czwartek -  o godz. 17.30 modlitwa w intencji powołań do stanu kapłańskiego i zakonnego, Msza św. wieczorna wotywna do Ducha Świętego, w związku z trwającym II Synodem, zapraszam do modlitwy Parafian, a zwłaszcza członków Parafialnego Zespołu Synodalnego,

  - sobota - wsp. NMP Ostrobramskiej.

  2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w  lutym 2020.

  3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę w II niedzielę miesiąca. Konfesjonał...

  4.Polecam prasę katolicką: „G N”. Informuję, że  koszt jednego egzemplarza tygodnika wynosi 6 zł.

  5.Spotkania w tym tygodniu: dzisiaj po sumie spotkanie z rodzicami dzieci klas III SP, we wtorek spotyka się po mszy Parafialny Zespół Caritas, w czwartek próba chóru o godz. 18.00. W piątek o godz. 17.00  zbiórka dla ministrantów. W przyszłą niedzielę spotkanie po sumie z rodzicami dzieci z klas II SP..

  6.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w listopadzie zapraszam na Mszę św. szkolną  w ostatnią niedzielę miesiąca.

 • Ogłoszenia duszpasterskie 11.10.2020

   

  1.W liturgii tygodnia:

  - trwają nabożeństwa różańcowe.  W kościele parafialnym w dni powszednie są sprawowane  o godz. 17.30. Jak co roku uczestnicy nabożeństwa składają do przygotowanych naczyń kasztany, które są świadectwem  modlitwy ku czci NMP Różańcowej. W kościołach pomocniczych według ustalonej tradycji.

  - niedziela -obchodzimy dzisiaj 20 Dzień Papieski. Woluntariusze kwestują na rzecz stypendiów dla uzdolnionej młodzieży z ubogich środowisk.

  - wtorek- wsp. bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera,

  - środa - dzień Edukacji Narodowej,

  - czwartek -   modlitwa  w intencji powołanych do życia kapłańskiego i zakonnego o godz. 17.30. wsp. św. Teresy od Jezusa, D. K-ła,

  - piątek - wsp. św. Jadwigi Śląskiej,

  - sobota- wsp. św. Ignacego z Antiochii, biskupa i męczennika.

  - niedziela - Niedziela Misyjna i rozpoczynamy Tydzień Misyjny.

  2. Intencje mszalne. Są wolne intencje w dni powszednie  w lutym 2021 roku.

  3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone  na tacę w  II niedzielę w miesiąca.

  4.Polecam prasę katolicką „G N”.

  5.Spotkania w tym tygodniu:  dzisiaj o godz. 12.30 poświęcenie różańców dzieciom z klas III SP, a po sumie spotkanie z rodzicami.w piątek o godz. 17.00 zbiórka dla ministrantów i kandydatów. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30  spotkanie z rodzicamidzieci z klas II SP.

  6. Rodzice dzieci z klas II SP, którzy zamierzają przygotować swoje dzieci do przyjęcia sakramentów spowiedzi i komunii św. mogą zgłaszać się po mszy w zakrystii. Młodzież z klas I szkół średnich, która podjęła decyzję o przyjęciu sakramentu bierzmowania również po Mszy św. może zgłosić się do zakrystii.

  7. Jak co roku zostały wyłożone koperty z katami wypominkowymi. Proszę umieścić na nich miejscowość lub ulicę, abym mógł ułożyć tak plan nabożeństw wypominkowych, by każdy mógł wziąć w nich udział i włączyć się w modlitwę Kościoła w intencji tych którzy oczekują na dar zbawienia.

  8.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom  składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w październiku zapraszam na Mszę św. W ostatnią niedzielę miesiąca. Zapisy w zakrystii.

  Do wieczności w minionym tygodniu odszedł śp. Zdzisław Klasiński z Dygowa. RiP.


   

 • Ogłoszenia duszpasterskie 12.01.2020

  1. W kalendarzu liturgicznym:

  - niedziela - Chrzest Pański. Kończymy okres liturgiczny Bożego Narodzenia.

  - piątek - wsp. św. Antoniego, opata,

  - sobota - rozpoczynamy w Kościele Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

  2. Intencje mszalne. Są  wolne intencje w kwietniu 2020.

  3. Składam staropolskie „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę. Składam podziękowanie ofiarodawcy za ofiarę  w wysokości 200 zł z przeznaczeniem na realizację prac związanych z powstaniem nowego konfesjonału oraz złożoną ofiarę na ogrzewanie w kwocie 100 zł.

  4.Polecam prasę katolicką: „G N”.

  5.Spotkania w tym tygodniu:  dzisiaj na sumie  poświęcenie książeczek dla dzieci z klas III SP i po sumie spotkanie z ich rodzicami. We wtorek spotkanie o godz. 18.30 dla wspólnoty PZC. W przyszłą niedzielę spotkanie z rodzicami dzieci klas II SP.

  6. Dziękuję wszystkim za tak liczny udział w rodzinnym kolędowaniu 6 stycznia.

  7. Plan kolędy: Niedziela (12.01) ul. Zielona początek od strony Lisiej Góry. Kolędy od godz. 15.00.  Poniedziałek (13.01) ul. Łukowa, początek od ul. Kolejowej do nr. 15. Kolęda od godz. 16.00.Wtorek  (14.01.)  ul. Łukowa, początek od. ul. Głównej do nr.19. Prawa i lewa strona. Kolęda od godz. 15.30. Środa (15.01) ul. Główna. Początek od ul. Kołobrzeskiej. Kolęda od godz. 16.00.  Czwartek (16.01.)ul. Kolejowa, od nr.3 do Świerkowej oraz ul. Świerkowa ok. godz. 19.00. Piątek (17.01) ul. Kolejowa, początek od strony Gąskowa do nr. 25, a następnie ul. Bukowa. Początek od godz. 15.30. Sobota (18.01) Dębogard, początek od strony Świelubia. Proszę o pojazd. Kolęda od godz. 10.00. Niedziela (19.01) Pyszka od godz. 14.30. Lisia Góra od godz. 15.30, ul. Wiosenna od godz. 16.00. Pl. Wolności od godz. 17.00.

  8.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę udanego tygodnia. Jubilatom i solenizantom składam serdeczne życzenia. Rodziców wraz z małymi Jubilatami urodzonymi w styczniu zapraszam   w ostatnią niedzielę miesiąca.

   Do wieczności odszedł śp. Jan Kadzidło  z Dygowa. RiP.