• 10-lecie zespołu ludowego „Dąbrówka” z Dębogardu

  W Gminnym Ośrodku Kultury w Dygowie Ludowy Zespół Śpiewaczy „Dąbrówka” świętował 10 –lecie działalności artystycznej.  Od ponad dekady zespół występuje podczas różnych wydarzeń na terenie  gminy Dygowo  ,powiatu kołobrzeskiego  i województwa zachodniopomorskiego. „Dąbrówka” jest laureatem wielu konkursów i przeglądów  scenicznych zespołów ludowych. Zespół aktualnie stanowi 12 osób. Kierownikiem muzycznym jest Ludwik Pasternak, a kierownikiem organizacyjnym zespołu ,Ewa Madej.

  Podziękowania za wkład w rozwój kultury lokalnej oraz życzenia złożył zespołowi Grzegorz Starczyk -wójt Gminy Dygowo oraz Jerzy Leszczyński -przewodniczący Rady Gminy Dygowo. Życzenia składali również zaproszeni goście: Anna Bańkowska –członkini zarządu Województwa Zachodniopomorskiego,  Jacek Kuś -wicestarosta Powiatu Kołobrzeskiego, Artur Wasiewski - wiceprzewodniczący rady Powiatu Kołobrzeg oraz Robert Jaruzel - radny Powiatu Kołobrzeg, Katarzyna Iwanejko- dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury ,przedstawiciele zespołów „Biadule” z Rymania , Grupy Regionalnej „Michalczowa” , Dygowianie , oraz sympatycy „Dąbrówki”.

  Po ciepłych słowach i życzeniach kierowanych  do zespołu „Dąbrówka”, jubilaci wystąpili z repertuarem muzycznym przygotowanym specjalnie na tę okazję.

  Zobacz również:

  5 lat działalności Zespołu Śpiewaczego Dąbrówka

  "Koperek" hitem w na festiwalu Kamieniu Pomorskim

 • 54. edycja turnieju recytatorskiego „Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”

  W Gminnym Ośrodku Kultury w Dygowie odbyły się gminne eliminacje  54. Regionalnego Turnieju Recytatorskiego „Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”. Uczniowie szkół gminnych, z Czernina, Dygowa i Wrzosowa recytowali utwory pisarzy polskich bądź obcych, o dowolnej tematyce. Organizatorem turnieju tradycyjnie jest Koszalińska Biblioteka Publiczna oraz terenowe placówki kultury.

  Laureaci 2 pierwszych miejsc z każdej kategorii będą brać udział w eliminacjach powiatowych , które odbędą się 26 kwietnia 2022 r. w RCK w Kołobrzegu.

   

 • Bal Seniora 2023 w Dygowie

  W ośrodku kultury w Dygowie odbył się 12. Bal Seniora , którego organizatorem jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dygowie oraz Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Ludziom  Niepełnosprawnym i Potrzebującym Opieki ,,Senior’. Inicjatywa zapoczątkowana została w 2010 roku przez prezesa stowarzyszenia „Senior” Antoniego Bernatowicza  i ówczesnego wójta Gminy Dygowo Marka Zawadzkiego. Przez minione lata wydarzenie nie odbyło się tylko w 20220  i 2021 roku ze względu na obostrzenia związane z pandemią.

   Bal Seniora 2023 , był pierwszym takim wydarzeniem w nowym ośrodku kultury w Dygowie. Nie licząc pierwszych spotkań seniorów w szkole w Dygowie  ,wszystkie jak dotąd odbywały się w wynajętych salach na terenie  Kołobrzegu i Podczela.

  Tradycyjnie bal otworzyli: wójt Gminy Dygowo – Grzegorz Starczyk, przewodniczący Rady Gminy Dygowo – Jerzy Leszczyński, prezes stowarzyszenia „Senior” –Antoni Bernatowicz, kierownik GOPS w Dygowie – Wioleta Dzwolak i po raz pierwszy dyrektor GOKiB w Dygowie – Katarzyna Iwanejko.

  Trochę historii:

  Bal Seniora 2015 - https://www.gminadygowo.pl/index.php/informacje/gops-dygowo/651-bal-seniora

  Bal Seniora 2016 - https://www.gminadygowo.pl/index.php/informacje/gops-dygowo/1494-bal-seniora-gminy-dygowo-reportaz

  Bal Seniora 2017 - https://www.gminadygowo.pl/index.php/informacje/gops-dygowo/2126-bal-seniora-2017

  Bal Seniora 2018 - https://www.gminadygowo.pl/index.php/informacje/gops-dygowo/2667-bal-seniorow-gminy-dygowo-foto-wideo

  Bal Seniora 2019 - https://www.gminadygowo.pl/index.php/informacje/gops-dygowo/3218-10-bal-seniorow-z-gminy-dygowo

  Bal Seniora 2020 i 2021 nie odbyły się ze względu na obostrzenia związane z pandemią.

  Bal Seniora 2022 - https://www.gminadygowo.pl/index.php/informacje/gops-dygowo/4542-bal-seniora-2022-gmina-dygowo

   

 • Gminna wigilia w Dygowie. Pierwsze spotkanie świąteczne w ośrodku kultury

  Po raz pierwszy gminna wigilia ,organizowana przez Gminę Dygowo odbyła się oddanym w tym roku domu kultury. Spotkanie świąteczne tradycyjnie rozpoczęły życzenia wójta Gminy Dygowo, Grzegorza Starczyka oraz samorządowców i duchownych ,których wójt zaprosił na scenę. Po życzeniach uczestnicy spotkania łamali się opłatkiem, a następnie zasiedli do wieczerzy , którą przygotowała miejscowa restauracja.

  Podczas spotkania wręczone zostały nagrody za udział w konkursie dla sołectw pn."Najładniejsza dekoracja świąteczna Gminy Dygowo". W drugiej edycji tego konkursu laur zwycięstwa przypadł sołectwu Kłopotowo. W rywalizacji brało udział 9 sołectw, które zaprezentowały bardzo oryginalne i ciekawe ekspozycje świąteczne w swoich miejscowościach. Komisja konkursowa poza pierwszym miejscem przyznała cztery miejsca drugie i cztery miejsca trzecie.

  Kolędy i pastorałki zaprezentowali: uczennice oraz nauczyciele szkoły w Dygowie oraz zespoły ludowe Dąbrówka i Dygowianie. Po indywidualnych występach wykonawcy ,do których dołączył wójt zaprezentowali wspólne wykonanie kolęd.

  Shorts z wydarzenia

 • Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej w Dygowie

  W Gminnym Ośrodku Kultury w Dygowie Gmina Dygowo zorganizowała Gminne Obchody Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość zaproszono grono pedagogiczne oraz pracowników administracyjnych szkół w Czerninie , Dygowie i Wrzosowie. Wójt Gminy Dygowo Grzegorz Starczyk i przewodniczący Rady Gminy Dygowo Jerzy Leszczyński podziękowali nauczycielom za pracę edukacyjną i wychowywanie uczniów oraz złożyli życzenia.

  Podczas  uroczystości wręczone zostały nagrody Wójta Gminy Dygowo. Nagrodami uznaniowymi wójt uhonorował dyrektorów szkół gminnych: Jadwigę Puton , Magdalenę Skonieczka i Ewę Baran oraz wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Dygowie –Agnieszkę Lipczyńską.

  Nagrody przyznali również dyrektorzy  szkół. Nagrodzono nauczycieli oraz pracowników administracji szkół.

  W części artystycznej wystąpiła Ewa Bączkowska – absolwentka szkoły w Dygowie , obecnie studentka Akademii Muzycznej w Gdańsku.

 • Gminny Dzień Kobiet w Dygowie

  Na sali bankietowej ośrodka kultury w Dygowie zorganizowany został  gminny Dzień Kobiet.  Gości – Panie ze wszystkich miejscowości gminy Dygowo  powitała dyrektor Domu Kultury , Katarzyna Iwanejko ,po czym honory domu przejęła męska część Rady Gminy Dygowo z wójtem Grzegorzem Starczykiem i przewodniczącym rady gminy  ,Jerzym Leszczyńskim na czele. Wójt złożył paniom życzenia , następnie  panowie radni wręczali paniom kwiaty. Oprawę artystyczną wydarzenia zapewniła wokalistka Justyna Adamczak.

 • Gminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

  W ośrodku kultury w Dygowie odbył się Gminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Uczniowie w kategoriach klasy I-III, IV-VI i VII-VIII prezentowali topowe utwory muzyki pop. Jury w składzie: nauczyciel języka obcego Cezary Gliwa , muzyk-gitarzysta Adam Herbowski i kierowniczka biblioteki Monika Gabryszewska przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

  Kategoria I-III

  Miejsca: 1. Lena Górniak i Wiktoria Filipchuk –utwór „Houdini”; 2. Michalina Maj i Alicja Wawrzusiszyn – utwór „Barbie girl”; 3. Maja Pyc i Wiktoria Stachera „Shine on song”.

  Wyróżnienia: Laura Skrobek- „Solo”; Julia Janiszek- „Diamonds”.

  Kategoria IV-VI

  Miejsca: 1. Zosia Mitoraj- utwór „Solo”; 2. Iga Jagła i Laura Pszonka- utwór „Diamonds”; 3. Julia Kulbicka- utwór „Material girl”.

  Wyróżnienia: Michalina Błądek- „Diamonds”; Wojciech Rytwiński i Filip Ciepielak- „Save your tears”.

  Kategoria VII-VIII

  Miejsca: 1. Lena Gasińska- utwór „People help the people”;2. Patryk Hubner i Mateusz Hryciów- utwór „Human”; 3. Katarzyna Chojnacka i Maja Majcher- utwór „Love me like that”.

 • Gminny Turniej Recytatorski „Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”

  W ośrodku kultury  w Dygowie odbyły się gminne eliminacje  55. Regionalnego Turnieju Recytatorskiego „Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”. Uczniowie szkół gminnych, z Czernina, Dygowa i Wrzosowa recytowali utwory pisarzy polskich bądź obcych, o dowolnej tematyce. Organizatorem turnieju tradycyjnie jest Koszalińska Biblioteka Publiczna oraz terenowe placówki kultury.

  Laureaci dwóch pierwszych miejsc z każdej kategorii reprezentować będzie Gminę Dygowo na eliminacjach  powiatowych,  które odbędą się 24 kwietnia 2024 r.  w RCK w Kołobrzegu. Finał Turnieju przewidziany jest na 4 czerwca  2024 r. w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej.

  Oto lista laureatów konkursu gminnego:

  Kategoria „Ptaszęta” Kl. I-III

  1.Viktoria Filipchuk

  2. Aleksandra Starczyk

  3. Martyna Szpak

  Kategoria „ Ptaszki” kl. IV-VI

  1. Iga Jagła

  2. Mateusz Gawryszczak

  3. Lena Zygowska

  Kategoria „Ptaki” kl. VII -VIII

  1. Lucyna Kuśta Miklasińska

  2. Maja Majcher

  3. Weronika Nastały

   

 • Kabaret Koń Polski w Dygowie

  W Gminnym Ośrodku Kultury w Dygowie niedzielne popołudnie stało się czasem pełnym rozrywki, gdy na scenie pojawił się znany i lubiany Kabaret Koń Polski. Widzowie mieli okazję delektować się występem kultowej pary Marian i Hela, której niezrównane kreacje stworzyli utalentowani artyści: Leszek Malinowski, Waldemar Sierański oraz Maria Borzyszkowska.

  Atmosfera niezwykle gorąca, a sala główna ośrodka kultury wypełniła się po brzegi entuzjastyczną publicznością. Skecze przygotowane przez Kabaret Koń Polski oraz ich piosenki rozśmieszały widzów do łez, wywołując salwy śmiechu, które mieszane były z gromkimi brawami.

 • Koncert Krystyny Giżowskiej w Dygowie

  W ośrodku kultury w Dygowie wystąpiła piosenkarka Krystyna Giżowska. W zaprezentowanym repertuarze znalazły się takie przeboje lat osiemdziesiątych jak „Złote obrączki”, „Przeżyłam z tobą tyle lat” , „Nie było ciebie tyle lat” oraz „W drodze do Fontaibleau”.

 • Koncert w Dygowie z okazji Dnia Matki

  W Gminnym Ośrodku Kultury w Dygowie odbył się kameralny koncert z okazji Dnia Matki. Wydarzenie uświetniła Daria Adamczewska, utalentowana wokalistka i uczestniczka popularnych programów telewizyjnych takich jak "The Voice of Poland" oraz "Szansa na Sukces". Artystka zaśpiewała przeboje lat 70. i 80., wprowadzając publiczność w nostalgiczną atmosferę tamtych lat. Towarzyszył jej na gitarze Adam Herbowski, ceniony muzyk i gitarzysta, który swoim akompaniamentem dodał wykonaniom dodatkowej ekspresji.

  Przed rozpoczęciem koncertu gości przywitali dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Katarzyna Iwanejko, oraz przewodniczący Rady Gminy Dygowo, Jerzy Leszczyński. Oboje wyrazili swoje uznanie obecnym matkom, składając serdeczne życzenia. Koncert był nie tylko okazją do wspólnego świętowania, ale także do spędzenia czasu w miłej atmosferze i zanurzenia się w muzycznych wspomnieniach.

 • Koncert Zaduszkowy „Tribute to Wodecki" w Dygowie

  W ośrodku kultury w Dygowie odbył się koncert , którego tematem przewodnim były przeboje muzyczne Zbigniewa Wodeckiego. Ponadczasowy repertuar artysty zaprezentował Mateusz Wiśniewski - wokalista, instrumentalista, absolwent bydgoskiej Akademii Muzycznej , przy akompaniamencie gitarzysty Adama  Herbowskiego.

 • Otwarcie wystawy fotografii patriotycznej w Dygowie

  W przeddzień 105. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę , celebrowaliśmy w Dygowie to święto inauguracją wystawy fotografii patriotycznej w Gminnym Ośrodku Kultury . Organizatorem wystawy fotografii patriotycznej pod nazwą „ Wspomnienia w barwach narodowych. Wydarzenia patriotycznie w Gminie Dygowo” jest Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość Gminy Dygowo oraz Gminny Ośrodek Kultury w Dygowie. Projekt został zrealizowany przy wsparciu Lasów  Państwowych – Nadleśnictwo Gościno , Firmy Bodal Produkcja Sp. z o.o. w Skoczowie oraz Gminy Dygowo. Bardzo dziękujemy!

  Tematem przewodnim projektu są barwy narodowe obecne w przestrzeni publicznej Gminy Dygowo podczas różnych uroczystości i wydarzeń o charakterze patriotycznym.  Prezentowane  plakaty łączy wspólna  grafika w barwach biało-czerwonych, na której zaprezentowane są fotografie z wydarzeń, które miały miejsce w Dygowie w latach 2003 -2022. Fotografie autorstwa  Marka Kawęckiego i Zbigniewa Drewniaka ukazują najnowszą historię gminy Dygowo, są Historią z Tej Ziemi oraz tworzą Pamięć i Tożsamość Gminy Dygowo.

  Zapraszamy do odwiedzenia wystawy!

   

 • Podsumowanie zimowiska z ośrodkiem kultury w Dygowie

  Podczas ferii zimowych  Gminny Ośrodek Kultury w Dygowie przygotował specjalny program  dla dzieci. Wydarzenia miały miejsce w pierwszym tygodniu ferii. Obowiązkowym punktem programu była wizyta w kręgielni i Multikinie. Z gościnną wizytą wpadli  aktorzy Teatru  „Blaszany Bębenek”, którzy zaprezentowali spektakl pt.: „Grinch – Magia Świąt”. Bal Karnawałowy poprowadzili Klauni Kulki,  kulkowa bita śmietana sprawiła dzieciom wiele frajdy. Poza tym w GOK-u w Dygowie i świetlicy we Wrzosowie odbywały się zajęcia plastyczne, gry i zabawy. Odbyły się również trzydniowe warsztaty muzyczne pod okiem gitarzysty Adama Herbowskiego, które cieszyły się sporym zainteresowaniem. Planujemy kontynuację, szczegóły już wkrótce. Odwiedzajcie naszą stronę i portal FB.

  Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo!

 • Przedszkolaki z Dygowa punktualnie o 11.11 śpiewały hymn

  W tym roku Narodowe Święto Niepodległości obchodzimy w sobotę, w związku z tym szkołach i przedszkolach świętowano w piątek 10 listopada. Punktualnie o godzinie 11:11 uczniowie i przedszkolaki w całym kraju odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, a wśród nich wszystkie grupy przedszkolaków z Dygowa. Hymn Polski rozbrzmiał w sali głównej Gminnego Ośrodka Kultury w Dygowie.

 • Solidarni z Małgosią. Zebrano ponad 16 l krwi i 65 próbek potencjalnych Dawców szpiku

  Plac przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dygowie był dziś wypełniony pojazdami strażackimi, które przybyły z gminnych jednostek oraz jednostek powiatu kołobrzeskiego i białogardzkiego. Obecność strażaków ochotników oraz z jednostek Państwowej Straży Pożarnej była wynikiem akcji solidarności z druhną Małgorzatą, która niestety zachorowała na ostrą białaczkę szpikową.

  Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Dygowie zorganizował mobilny punkt Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, natomiast wolontariusze Fundacji DKMS przygotowali stanowisko do poboru próbek w celu zarejestrowania potencjalnych Dawców szpiku. Całość wsparła Gmina Dygowo. W trakcie akcji zarejestrowano i pobrano ponad 65 próbek od potencjalnych Dawców szpiku.

  Chociaż 48 osób wyraziło chęć oddania krwi, ostatecznie udało się zrealizować 37 donacji, co równa się łącznej ilości 16,650 ml cennego daru życia.

  Zarząd OSP Dygowo serdecznie dziękuje Wszystkim, którzy wsparli akcję krwiodawstwa oraz DKMS: Gminnym Jednostkom OSP ,OSP Ustronie Morskie, OSP Kukinia, OSP Tychowo, PSP Kołobrzeg, Klub Motocyklowy Voyager, Urząd Gminy Dygowo, Gminny Ośrodek Kultury, Sołectwo Dygowo, Rodzice dzieci z przedszkola grupa delfinki za wykonanie na tą okazję magnesów, Koło Gospodyń Wiejskich Stojkowo, Mieszkańcy Gąskowa i Dygowa oraz inne nie wymienione tu osoby ,które się zaangażowały w tą akcję.

  Serdecznie Dziękujemy!

 • Społeczność Wrzosowa wsparła poszkodowanych w pożarze

  W świetlicy wiejskie we Wrzosowie miejscowe sołectwo oraz strażacy z OSP i Gminny Ośrodek Kultury w Dygowie zorganizowali niedzielną kawiarenkę na rzecz pomocy rodzinie poszkodowanej w pożarze. Ciasta i pierogi przygotowane przez mieszkańców Wrzosowa i okolic rozeszły się błyskawicznie . Pozyskane środki finansowe podczas tej szlachetnej akcji zostaną przeznaczone na wsparcie poszkodowanej rodziny. W ten sposób lokalna społeczność jednoczy się, aby solidarnie sprostać wyzwaniom i okazać pomoc potrzebującym, ofiarując nie tylko materialną pomoc, ale również wsparcie emocjonalne.

   

 • Spotkanie autorskie z Elą Downarowicz

  Ela Downarowicz to znana autorka powieści obyczajowych i sensacyjnych, urodzona w Kołobrzegu. Jej twórczość skupia się na różnorodnych aspektach ludzkiego życia, emocjach oraz relacjach międzyludzkich. Wśród jej dzieł znajdują się takie powieści jak "Aleksandra", "Ela", "Monika", "Cecylia" i "Celina".

  Spotkanie autorskie z Elą Downarowicz odbyło się w ośrodku kultury w Dygowie, co było doskonałą okazją dla czytelników do bliższego poznania twórczości i osobowości tej pisarki. Takie wydarzenia pozwalają na bezpośredni kontakt z autorem oraz na zadawanie pytań dotyczących inspiracji, procesu pisania czy planów na przyszłość.

  Ela-Downarowicz-

  Ela-Downarowicz-

 • Wakacje 2023 w Gminie Dygowo

  Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z terenu Gminy Dygowo na wakacje z GOKiB. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie.

  Poniżej harmonogram na pierwszy termin oraz zgoda na wyjazd.

  ZGODA RODZICÓW

   

 • Wójt Gminy Dygowo i Ośrodek Kultury w Dygowie zaprasza na koncert jazzowy

  22 września (piątek) o godzinie 19.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Dygowie odbędzie się koncert jazzowy Rey & Syl oraz uczestnicy warsztatów Edu Music.Wstęp na wydarzenie bezpłatny.

  Rey & Syl oraz uczestnicy warsztatów Edu Music to niezwykły zespół, który dla uzyskania unikalnej nowej perspektywy łączy jazz z polską muzyką romantyczną, bluesem i flamenco. Na czele grupy stoi polski saksofonista i producent Sylwester Ostrowski oraz amerykańska gwiazda - wokalistka Dorrey Lin Lyles.

  Jazz for streets” - tak właśnie Ostrowski krótko i obrazowo opisuje motto swojej grupy muzycznie „flirtując” ze współczesnymi wpływami. W ramach pilotażowego projektu Edu Music, światowej klasy muzycy prowadzą warsztaty z lokalnymi talentami aby na finał zaprezentować się podczas wspólnego koncertu.

  Projekt jest współorganizowany i finansowany ze środków Województwa Zachodniopomorskiego.

  Rey & Syl